آمریکا: هنوز هیچ تصمیمی درباره نظامیان مستقر در افغانستان نگرفته ایم

به گزارش مجله همراهان، به دنبال درز یک نامه دیپلماتیک به مطبوعات، آمریکا بیان کرد هنوز هیچ تصمیمی درخصوص شرایط نیروهای آمریکایی در افغانستان در آستانه ضرب الاجل اول مه برای خروج آنها از این کشور اتخاذ نشده است.

آمریکا: هنوز هیچ تصمیمی درباره نظامیان مستقر در افغانستان نگرفته ایم

یکی از سخنگویان وزارت امور خارجه آمریکا که خواست نامش فاش نگردد، در ایمیلی به خبرگزاری آناتولی گفت: همه گزینه ها همچنان روی میز هستند.

این اظهارات پس از آن مطرح شد که ظاهرا نامه آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا خطاب به اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان توسط خبرگزاری طلوع نیوز افغانستان منتشر شده است.

در این نامه ظاهرا بلینکن هشدار داده بود که اگر آمریکا بخواهد طبق تاریخ توافق شده میان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا و جنبش طالبان همه نیروهای خود را تا اول مه از افغانستان خارج کند، اوضاع امنیت در این کشور وخیم می گردد و طالبان سریعا دست به تصرف های قلمرویی می زند.

بلینکن در این نامه گفته است: بسیار صریح و شفاف با شما صحبت می کنم تا شما نیز فوریت و ضرورت صحبت های من در رابطه با اقدامات جمعی توضیح داده شده در این نامه را درک کنید.

وی تاکید نمود که آمریکا پیشنهادی را برای کاهش خشونت ها به مدت 90 روز آماده نموده تا مانع طالبان از انجام حملات بهاره گردد و فضای دیپلماتیکی برای دستیابی به یک راه چاره سیاسی میان دولت کابل و طالبان ایجاد کند.

طالبان هفته گذشته به محض ورود زلمای خلیل زاد، فرستاده ویژه آمریکا در امور افغانستان به قطر مذاکرات درخصوص این برنامه را با وی از سر گرفت.

این سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا صحت و اعتبار این نامه را تایید نکرد و گفت، آمریکا هرگز درباره مکاتبات با رهبران خارجی صحبتی نمی کند. اما وی اضافه کرد: سفر خلیل زاد بیانگر ادامه دیپلماسی آمریکا در این منطقه است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1588

به "آمریکا: هنوز هیچ تصمیمی درباره نظامیان مستقر در افغانستان نگرفته ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: هنوز هیچ تصمیمی درباره نظامیان مستقر در افغانستان نگرفته ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید