آمریکا 200 کامیون سلاح دیگر به شرق سوریه فرستاد

به گزارش مجله همراهان، آمریکا در ادامه ارسال سلاح مداوم برای شبه نظامیان کُرد در شرق سوریه، دویست کامیون سلاح دیگر برای آنان ارسال کرد.

آمریکا 200 کامیون سلاح دیگر به شرق سوریه فرستاد

به گزارش گروه بین الملل مجله همراهان، آمریکا 200 کامیون سلاح دیگر برای متحدان کُرد خود در شرق و شمال شرق سوریه ارسال کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، محموله سلاح جدید آمریکا شنبه شب (21 سپتامبر) به وسیله گذرگاه سیمالکا (مرز عراق و سوریه) وارد خاک سوریه شده است.

طبق این گزارش، علاوه بر سلاح، بعضی محموله ها شامل منازل پیش ساخته و تانکرهای سوخت و صندوق هایی بسته بندی شده نیز بود.

آمریکا بیش از سه سال است که محموله های سلاح و ادوات نظامی لجستیک برای شبه نظامیان کُرد در شرق و شمال شرق سوریه ارسال می نماید و این روند مستمراً ادامه داشته است.

پیشتر گروه موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه -نزدیک به معارضان- گزارش داده بود که این تجهیزات نظامی و لجستیک از شمال عراق (منطقه کردستان) وارد مناطق تحت تسلط شبه نظامیان کُرد نیروهای دموکراتیک سوریه می گردد.

تاکنون بیش از هزار و هفتصد کامیون سلاح به شرق سوریه ارسال شده و این منطقه توسط آمریکا در ماه های اخیر غرق سلاح شده است. نیروهای دموکراتیک سوریه شبه نظامیانی هستند که تحت حمایت آمریکا قرار دارند و بعضا، اعلام آمادگی نموده اند که با دولت سوریه وارد جنگ شوند.

خبرگزاری آناتولی همچنین نوشت که بیش از دو هزار نظامی آمریکایی در سوریه حضور دارند که در هجده مقر نظامی مستقر هستند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 413

به "آمریکا 200 کامیون سلاح دیگر به شرق سوریه فرستاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا 200 کامیون سلاح دیگر به شرق سوریه فرستاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید