ادعای جدید وزارت دادگستری ایالات متحده علیه ایران: جاسوسی اینترنتی به وسیله فیسبوک

به گزارش مجله همراهان، وزارت دادگستری ایالات متحده مدعی شده که فیسبوک در عملیات جاسوسی اینترنتی ایران استفاده می گردد،بر اساس این ادعا یک افسر اطلاعاتی سابق نیروی هوایی ایالات متحده و هکرهای ایرانی، با همکاری یکدیگر حسابهای فیسبوک جعلی را برای فریب دادن مقامات ایالات متحده ایجاد می کردند.

ادعای جدید وزارت دادگستری ایالات متحده علیه ایران: جاسوسی اینترنتی به وسیله فیسبوک

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، وزارت دادگستری ایالات متحده، مدعی است که این افسر اطلاعاتی سابق نیروی هوایی ایالات متحده با همکاری هکرهای ایرانی که از فیسبوک و ایمیل استفاده می نمایند در کوشش برای فریب دادن همکاران سابق خود و ترغیب آنان به دانلود نرم افزارهای مخرب بوده که در نهایت باعث می شده فعالیت های کامپیوتری کاربران آمریکایی توسط نیروهای امنیتی ایرانی دنبال گردد.

بر اساس گزارش وزارت دادگستری ایالات متحده، این افسر که مونیکا ویت نام دارد رسما به جاسوسی برای دولت ایران متهم شده است. این گزارش مدعی است ویت از سال 2013 با ایران در ارتباط است.

در حال حاضر. بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا تحت فشار قرار گرفته است تا بیشتر از گذشته برای مبارزه با اطلاعات نادرست اقدام کند. فیسبوک طی سال 2018 اقدام به کاهش حساب های جعلی، از جمله 783 صفحه، گروه و حساب های وابسته به ایران کرد.

فیسبوک در بیانیه ای گفت که این شرکت هیچ چیزی برای به اشتراک گذاشتن آنچه که در ادعای وزارت دادگستری اعلام ده ندارد و این ادعا را تایید نمی نماید. اما اسناد وزارت دادگستری ایالات متحده، شامل اطلاعاتی دیگر است.

ایالات متحده ادعا می نماید که از دسامبر 2014 تا مه 2015، دست کم چهار تبعه ایرانی، حساب های جعلی فیسبوک را برای هدف قرار دادن همکاران سابق ویت ایجاد نموده اند. مجتبی مسعوپور، بهزاد مسری، حسین پورار و محمد پریار نام این چهار مظنون است که از سوی دولت ایالات متحده ادعا شده که از نرم افزارهای مخرب برای دنیال کردن فعالیت کاربران استفاده می نمایند و از دوربین وب کم تا آنچه کاربران قربانی، تایپ می نمایند را رصد می نمایند.

بر اساس این ادعا، این گروه سپس یک حساب کاربری فیسبوک جعلی با نام بلا وود ایجاد کرد و یک درخواست دوستی به یکی از همکاران سابق ویتت که در آن موقع در افغانستان بود، فرستادند. یک ایمیل جداگانه نیز از یک حساب جعلی برای وی ارسال شد که شامل پیوندهایی بود که می توانست این افراد را هک کند.

در بخشی دیگر از ادعای وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام شده که هکرهای ایرانی از عکس و اطلاعات یکی دیگر از مقامات آمریکایی برای ایجاد یک حساب فیشینگ جعلی استفاده نموده اند تا بعضی از فایلهای حاوی بدافزار را ارسال نمایند.

منبع: انتخاب
انتشار: 23 خرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 160

به "ادعای جدید وزارت دادگستری ایالات متحده علیه ایران: جاسوسی اینترنتی به وسیله فیسبوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای جدید وزارت دادگستری ایالات متحده علیه ایران: جاسوسی اینترنتی به وسیله فیسبوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید