ارائه خدمت به افراد بدون ماسک ممنوع ، تخلفات کرونایی را به 190 اطلاع دهید

به گزارش مجله همراهان، سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در مراکز صنفی و کارگاهی به عنوان یکی از محل های پر رفت و آمد مردم، گفت: مردم می توانند هرگونه تخلفی در رعایت اصول بهداشتی را از طریق سامانه تلفنی 190 و یا از طریق QR کد هر واحد به اطلاع ما برسانند.

ارائه خدمت به افراد بدون ماسک ممنوع ، تخلفات کرونایی را به 190 اطلاع دهید

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری با اشاره به نحوه برخورد با تخلفات کرونایی، گفت: در شرایط همه گیری بیماری کرونا در کشور، لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در مراکز صنفی و کارگاهی به عنوان یکی از محل های پر رفت و آمد مردم از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار است.

وی اضافه نمود: بنابراین ضروری است که صاحبان مراکز یاد شده استفاده از ماسک را در دستور کار جدی خود قرار دهند و از ارائه هرگونه خدمت به افراد فاقد ماسک به طور جدی خودداری کنند، نسبت به استفاده از کارتخوان به جای دریافت وجه نقد، گندزدایی مرتب سطوح، رعایت بهداشت دستها، استفاده از مواد ضدعفونی کننده و در دسترس قرار دادن آن برای مراجعین و رعایت اصول فاصله گذاری به میزان 1.5 تا دو متر اقدام کنند.

لاری ادامه داد: همچنین مردم می توانند هرگونه تخلفی در رعایت اصول بهداشتی را از طریق سامانه تلفنی 190 و یا از طریق پاسخ به سوالات پیش بینی شده، بعد از اسکن QR کد واحد متخلف با استفاده از دوربین تلفن همراه هوشمند خودشان جهت انجام پیگیری های بعدی توسط همکاران ما اعلام کنند.

سخنگوی وزرات بهداشت تاکید کرد: از این به بعد تمام اصناف باید یک QR کد داشته باشند که هموطنان ما بتوانند با تلفن هوشمند آن را اسکن کرده و به چهار سوال مربوط به اجرای پروتکل آن صنف پاسخ دهند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1318

به "ارائه خدمت به افراد بدون ماسک ممنوع ، تخلفات کرونایی را به 190 اطلاع دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه خدمت به افراد بدون ماسک ممنوع ، تخلفات کرونایی را به 190 اطلاع دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید