اردوغان جنایت نژادپرستانه پلیس آمریکا را محکوم کرد

به گزارش مجله همراهان، رئیس جمهور ترکیه نوشت: رویکرد نژادپرستانه و فاشیستی که منجر به درگذشت جورج فلوید در شهر مینیاپولیس آمریکا در اثر شکنجه شد، نه تنها همه ما را غمگین کرده، بلکه به عنوان یکی از دردناکترین مظاهر نظم ناعادلانه در سراسر جهان علیه ماست.

اردوغان جنایت نژادپرستانه پلیس آمریکا را محکوم کرد

به گزارش گروه سیاسی مجله همراهان، به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با انتشارپیامی به زبان انگلیسی در حساب توئیتر خود رویکرد غیرانسانی یکی از ماموران پلیس آمریکا علیه جورج فلوید در شهر مینیاپولیس این کشور را محکوم کرد.

اردوغان نوشت: رویکرد نژادپرستانه و فاشیستی که منجر به درگذشت جورج فلوید در شهر مینیاپولیس آمریکا در اثر شکنجه شد، نه تنها همه ما را غمگین کرده، بلکه به عنوان یکی از دردناکترین مظاهر نظم ناعادلانه در سراسر جهان علیه ماست. ما به دفاع از حقوق همه بشریت بدون توجه به نژاد، رنگ، مذهب، زبان ادامه خواهیم داد، زیرا پیامبرمان فرموده است: سفید نسبت به سیاه و بالعکس هیچ فزونی نسب ندارد.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه تاکید کرد: من به عنوان یکی از فرزندان تمدن اسلامی، که به ما می آموزد بخاطر خالق، بشریت را دوست بداریم، این رویکرد غیرانسانی را محکوم می کنم. ترکیه همیشه در برابر هرگونه حمله هدفمند علیه بشریت، فارغ از اینکه چگونه و با کدام بهانه اجرا شده، ایستاده است.

وی در این پیام همچنین افزود: مطمئنم عاملان این اقدام غیرانسانی به سزای اعمال خود خواهند رسید. این موضوع را دنبال خواهیم کرد. از جورج فلوید نیز با احترام یاد می کنیم و به خانواده و عزیزانش تسلیت می گویم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1076

به "اردوغان جنایت نژادپرستانه پلیس آمریکا را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان جنایت نژادپرستانه پلیس آمریکا را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید