افزایش حداقل دستمزد و کاهش مالیات ، واکنش ماکرون به اعتراضات

به گزارش مجله همراهان، رئیس جمهوری فرانسه در یک سخنرانی تلویزیونی با اشاره به اعتراضات اخیر در این کشور، از افزایش صد یورویی حداقل دستمزد از سال آینده میلادی اطلاع داد.

افزایش حداقل دستمزد و کاهش مالیات ، واکنش ماکرون به اعتراضات

به گزارش مجله همراهان، به نقل از خبرگزاری رویترز، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه همچنین متعهد شد که مالیات بازنشستگان را کاهش داده و مالیات اضافه ساعات کار را حذف کند.

او در عین حال گفت که از اعمال دوباره مالیات بر ثروتمندان خودداری می نماید و به جای آن با تخلفات مالیاتی برخورد خواهد نمود.

رئیس جمهوری فرانسه اعتراضات اخیر گروه موسوم به جلیقه زردها را نتیجه یک ناخرسندی 40 ساله توصیف کرد. در همین حال، ماکرون توضیح داد، هیچ خشمی حمله به پلیس یا غارت مغازه ها را توجیه نمی نماید.

نحوه برخورد نیروهای پلیس فرانسه با معترضان با انتقادهای گسترده روبه رو شده است.

جلیقه زردها از چهار هفته پیش و ابتدا در اعتراض به افزایش مالیات سوخت تجمعاتی را در روزهای شنبه و یکشنبه شروع کردند اما رفته رفته خواسته های معترضان گسترش یافت و شمار زیادی از آنان خواستار کناره گیری امانوئل ماکرون شده اند.

ماکرون در این سخنرانی تلویزیونی خطاب به مردم فرانسه گفت، خشم معترضان، عمیق و در بسیاری موارد مشروع است.

به گفته او، در سال 2019 حداقل دستمزدها در این کشور ماهانه 100 یورو بیشتر خواهد شد.

رئیس جمهوری فرانسه همچنین وعده داد، برنامه افزایش مالیات بازنشستگان کم درآمد لغو و کارفرماها موظف می شوند در سرانجام سال پاداشی معاف از مالیات به کارمندان خود بپردازند.

ماکرون که تا به امروز نسبت به این اعتراضات واکنش چندانی نشان نداده بود، گفت: بسیاری از مردم از شرایط زندگی خود ناراضی هستند و حس می نمایند کسی صدایشان را نمی شنود.

او در این سخنرانی خطاب به مردم کشورش گفت: من سهم خود را در مسئولیت این مشکل می پذیرم. شاید من این حس را به شما داده ام که نگرانی ها و اولویت های دیگری دارم و می دانم که عده ای از شما از حرف های من ناراحت شده اید.

رئیس جمهوری فرانسه گفت، یک ناخرسندی 40 ساله در کشورش جریان دارد که باعث شده خدمات دولتی در روستاها و برخی محلات کاهش یابد و شرایط زندگی بدتر گردد.

او اظهار کرد: مردم زیادی هستند که جایگاهشان در جامعه به درستی شناخته نشده است. ما به شکل بزدلانه ای به این وضع خو نموده ایم و همه چیز حاکی از آن است که این عده را از یاد برده ایم.

ماکرون پیش تر به دلیل این که از مسائل مردم بی خبر است و از دشواری های مردم عادی اطلاعی ندارد، مورد انتقاد قرار گرفته بود.

پیشتر وزیر دارایی فرانسه اعتراضات جلیقه زردها را فاجعه ای برای اقتصاد این کشورخوانده بود. روز شنبه حدود 125 هزار تظاهرنماینده به خیابان ها رفتند و بیش از 1200 تن بازداشت شدند.

پایتخت فرانسه که روز شنبه شاهد تظاهرات 10 هزار تن بود، به شدت آسیب دیده است؛ شیشه بسیاری مغازه ها شکسته، اتومبیل ها سوزانده شده و فروشگاه ها غارت شده اند.

وزیر دارایی فرانسه وضعیت جاری را بحرانی برای جامعه و دموکراسی خوانده است. او در جریان بازدیدی از فروشگاه هایی که در پاریس در اعتراضات آسیب دیده اند، گفت: این فاجعه ای برای کسب و کارها است. این فاجعه ای برای اقتصاد است.

روزنامه پاریزین گزارش داد که در پایتخت فرانسه 50 وسیله نقلیه سوزانده شده و ده ها کسب و کار تخریب شده است و بعضی هم غارت شده اند. مقام ها در پاریس می گویند که ناآرامی ها میلیون ها یورو خسارات وارد نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 117

به "افزایش حداقل دستمزد و کاهش مالیات ، واکنش ماکرون به اعتراضات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش حداقل دستمزد و کاهش مالیات ، واکنش ماکرون به اعتراضات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید