بایدن: ایران می داند که آمریکا همواره گزینه بازگردانی تحریم ها را دارد

به گزارش مجله همراهان، رئیس جمهور منتخب آمریکا در گفت وگویی به تشریح مواضعش درباره دیپلماسی آینده دولتش با ایران و به ویژه در زمینه توافق هسته ای پرداخت.

بایدن: ایران می داند که آمریکا همواره گزینه بازگردانی تحریم ها را دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا در گفت وگویی با این روزنامه در پاسخ به این سوال که آیا به دیدگاهش درباره توافق هسته ای ایران که پیش از این در یادداشتی در پایگاه اینترنتی شبکه سی. ان. ان منتشر نموده بود پایبند است یا نه، گفت: سخت خواهد بود اما بله.

او در یادداشتش نوشته بود که اگر ایران به پایبندی جدی به به توافق هسته ای بازگردد، آمریکا به عنوان نقطه شروع مذاکرات بعدی به این توافق بازخواهد گشت و تحریم هایی را که در دولت دونالد ترامپ علیه ایران اعمال شده بود، لغو کند.

بایدن در این گفت وگو اضافه نمود: ببینید، بحث زیادی درباره موشک های نقطه زن و طیف دیگری از چیزهایی وجود دارد که موجب ثبات زدایی منطقه می شوند اما واقعیت این است که بهترین راه برای رسیدن به کمی ثبات در منطقه کنار آمدن با این برنامه هسته ای[ایران] است.

او همچنین بیان کرد که اگر ایران به یک بمب هسته ای دست پیدا کند فشار زیادی بر سعودی ها، ترکیه، مصر و دیگران اعمال می نماید تا این که آن ها هم خودشان بخواهند به سلاح هسته ای دست پیدا نمایند و آخرین چیز بدی که ما در این بخش از دنیا می خواهیم، ایجاد توان و ظرفیت هسته ای است.

رئیس جمهور منتخب آمریکا ادامه داد: با رایزنی متحدان و شرکایمان در مذاکرات و توافق های بعدی برای سخت تر و طولانی تر کردن محدودیت های هسته ای ایران همچنین بیان کردن برنامه موشکی اش، مشارکت خواهیم کرد.

او اضافه نمود: آمریکا اگر ضرورت داشته باشد، همواره گزینه بازگردانی سریع تحریم ها را دارد و ایران این را می داند.

بر اساس این گزارش، اظهارات بایدن در پی این مطرح می گردد که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا در سال 2018 با ناقص تلقی کردن توافق هسته ای که میان ایران و شش قدرت دنیا از جمله آمریکا اجرا شده بود، خارج شد و تحریم های متعددی را بر ایران اعمال کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1394

به "بایدن: ایران می داند که آمریکا همواره گزینه بازگردانی تحریم ها را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: ایران می داند که آمریکا همواره گزینه بازگردانی تحریم ها را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید