برگزاری مستقل آزمون های دانشگاه آزاد نیازمند اصلاح قانون است

به گزارش مجله همراهان، محمود صادقی درباره تفکیک آزمون های دانشگاه آزاد از سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در حال حاضر آزمون های دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت متمرکز تحت نظر سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار می گردد.

برگزاری مستقل آزمون های دانشگاه آزاد نیازمند اصلاح قانون است

وی ادامه داد: هدف از تمرکز این آزمون ها در سازمان سنجش آموزش کشور این بوده که نظارت کافی از نظر کیفیت و سلامت برروی آزمون ها باشد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بنابراین تفکیک آزمون دانشگاه آزاد ا زسازمان سنجش مستلزم اصلاح قانون است و به راحتی قابل انجام و جدا شدن نیست.

وی ادامه داد: باید دلایل دانشگاه آزاد برای تفکیک آزمون های این دانشگاه از سازمان سنجش شنیده گردد ولی به هرحال برای تمرکز آزمون ها در سازمان سنجش نیز دلایلی وجود داشته، اگر دانشگاه آزاد بخواهد به صورت مستقل آزمون های خود را برگزار کند احتیاج به اصلاح قانون است.

به گزارش مهر، به تازگی سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام نموده است به دنبال برگزاری مستقل آزمون های دانشگاه آزاد اسلامی هستیم و اگر این طرح سال جاری به خاتمه برسد تمام مراحل آزمون های دانشگاه آزاد از ثبت نام تا برگزاری آن در اختیار دانشگاه خواهد بود.

منبع: ویکی گرام
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1408

به "برگزاری مستقل آزمون های دانشگاه آزاد نیازمند اصلاح قانون است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری مستقل آزمون های دانشگاه آزاد نیازمند اصلاح قانون است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید