بی ثباتی سیاسی نرخ بهره استقراض را افزایش خواهد داد

به گزارش مجله همراهان، خبرنگاران: نخست وزیر ایتالیا هشدار داد، اگر بی ثباتی سیاسی در این کشور ادامه یابد نرخ بهره استقراض در بازارهای اقتصادی به شدت افزایش خواهد یافت.

بی ثباتی سیاسی نرخ بهره استقراض را افزایش خواهد داد

به گزارش گروه بین الملل مجله همراهان به نقل از رویترز؛ انریکو لتا نخست وزیر ایتالیا تاکید نمود، بی ثباتی سیاسی می تواند پیشرفت های حاصل شده برای بازگرداندن اعتماد به بازارهای مالی را از بین برده و موجب افزایش مجدد نرخ بهره استقراض گردد.

ایتالیا سومین مالی بزرگ منطقه یورو به شمار می رود و با بحران بدهی 2 هزار میلیارد یورویی روبرو است. اظهارات نخست وزیر ایتالیا در حالی است که نرخ بهره استقراض در این کشور برای نخستین بار در 18 ماه گذشته بیشتر از نرخ بهره استقراض در اسپانیا شده است.

وی اضافه نمود، نرخ بهره استقراض در ایتالیا با توجه به پیشرفت های حاصل شده در ماه های اخیر باید کاهش یابد ولی بار دیگر به علت بی ثباتی سیاسی شاهد افزایش این نرخ هستیم.

حزب سیلویو برلوسکونی نخست وزیر سابق ایتالیا که به جرم کلاهبرداری مالیاتی به زندان محکوم شده تهدید به خارج کردن وزرای خود از دولت ائتلافی ایتالیا نموده است. این مساله می تواند موجب فروپاشی دولت این کشور گردد.

نشست امروز کمیته ویژه سنای ایتالیا نیز که قرار بود برای تصمیم گیری در مورد وضعیت برلوسکونی در سنا برگزار گردد به روز پنج شنبه موکول شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 2 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 308

به "بی ثباتی سیاسی نرخ بهره استقراض را افزایش خواهد داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی ثباتی سیاسی نرخ بهره استقراض را افزایش خواهد داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید