(تصاویر) ماجرای پرچم ایران در سفر ظریف به عراق چه بود؟

به گزارش مجله همراهان، در سفر های وزیر خارجه به هر کشوری فقط در دیدار رسمی با همتای وی، پرچم کشور مقام مهمان نیز باید در نشست قرار داده شود و در بقیه دیدار ها این کار نه رسم است و نه لازم.

(تصاویر) ماجرای پرچم ایران در سفر ظریف به عراق چه بود؟

به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران روز یک شنبه در سفر به عراق در برنامه ای فشرده با تعدادی از مقامات این کشور دیدار کرد.

پس از انتشار اخبار و تصاویر مرتبط با این دیدار ها برخی گزارش ها در فضای مجازی در انتقاد به نبود پرچم ایران در مذاکرات ظریف با برخی مقامات عراقی منتشر شد.

این در حالی است که گذاشتن پرچم کشور مهمان فقط در دیدار همتایان ضرورت دارد و در دیدار با مقامات بالاتر یا شخصیت های غیررسمی وجود پرچم مقام مهمان الزامی ندارد و مرسوم هم نیست.

در سفر وزیر خارجه ایران به عراق، وجود پرچم ایران فقط در دیدار با وزیر خارجه این کشور ضرورت داشت که در آن دیدار پرچم ایران وجود داشت و بقیه دیدار ها یا با مقام ارشدتر از وزیر خارجه بود یا شخصیت های سیاسی و غیر رسمی.

در سفر ظریف به اقلیم کردستان نیز در هر سه دیدار وزیر خارجه ایران با مقامات این منطقه، به احترام وزیر خارجه ایران پرچم وجود داشت.

البته در برخی از کشور ها برای مهمان نوازی بیشتر در دیدار وزیر خارجه با رئیس جمهور هم پرچم کشور مقام مهمان در مذاکرات واقع شده است که این امری غیر لازم و البته سمبلیک است.

منبع: فرارو
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1164

به "(تصاویر) ماجرای پرچم ایران در سفر ظریف به عراق چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) ماجرای پرچم ایران در سفر ظریف به عراق چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید