تهران ، جدیدترین نرخ های اجاره بهای مسکن

به گزارش مجله همراهان، آنالیز بازار مسکن حاکی از آن است که یک واحد مسکونی 85 متری در ولنجک با رهن 60 میلیونی و اجاره 4 میلیون تومانی و آپارتمان 98 متری واقع در 17 شهریور با رهن 100 میلیون تومانی اجاره داده شده است.

تهران ، جدیدترین نرخ های اجاره بهای مسکن

بازار اجاره بهای مسکن به روزهای داغ خود نزدیک می گردد؛ پیش بینی می گردد سال جاری این بخش حداقل 30 درصد افزایش نرخ ها به دلایلی از جمله تورم عمومی و رشد قیمت مسکن در اواخر سال 96 و سال 97 داشته باشد. در این وضعیت وزارت راه و شهرسازی روی تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر به خصوص در شهرهای جدید اطراف کلانشهرها (مانند تهران و البرز) متمرکز شده تا با این کار بخشی از تقاضا را به این مناطق راهنمایی کند و بازار را اصطلاحا به تعادل برساند.

همزمان بعضی نمایندگان مجلس نیز با انتقاد از عملکرد دولت در بخش مسکن، راه چارههای تامل برانگیزی برای کنترل نرخ ها در بازار اجاره بها ارائه می دهند. راه چارههایی از جمله پرداخت تسهیلات که البته جزیئات آن فعلا تعیین نیست! در این شرایط مستاجران با بیم و امید روزهای باقیمانده تا خاتمه قرارداد خود را سپری می نمایند. طی ماه های خرداد، تیر، مرداد و شهریور ماه که موعد قرارداد اکثر واحدهای اجاره ای به خاتمه می رسد به نظر نمی رسد راه چاره وزارت راه برای تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر اثرگذاری مطلوبی در این بخش داشته باشد و راه چاره پرداخت تسهیلات نیز به نظر چندان عملیانی نخواهد بود.

بر اساس جدیدترین آمار سامانه املاک و مستغلات در منطقه 15 افسریه قرارداد اجاره یک واحد مسکونی به مساحت 50 مترمربع با عمر 38 سال با رهن 35 میلیون تومان و اجاره ماهانه 250 هزار تومانی امضا شده است. در منطقه 4 خاک سفیدیک واحد مسکونی 70 متری با شرایط 33 میلیون پول پیش و ماهانه 200 هزار تومان و در آپادانا واحدی با همین متراژ با شرایط 30 میلیون رهن و 2.5 میلیون تومان ماهانه، اجاره داده شده است.

در منطقه یک ولنجک واحد مسکونی 85 متری 18 سال ساخت با رهن 60 میلیون تومانی و اجاره ماهانه 4 میلیون تومانی به مستاجر واگذار شده است. قرارداد اجاره آپارتمان 106 متری در قیطریه (منطقه یک) با پول پیش 20 میلیون تومان و اجاره ماهانه 9 میلیون تومانی امضا شده و در محله دروس واحد مسکونی 63 مترمربعی با شرایط 220 میلیون تومانی رهن و اجاره ماهانه یک میلیون تومانی در اختیار مستاجر آن قرار گرفته است.

همچنین در منطقه 18 محله 17 شهریور یک دستگاه آپارتمان 98 متری 2 ساله با رهن 100 میلیون تومانی اجاره داده شده است.

  • گزارش: تسنیم
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 201

به "تهران ، جدیدترین نرخ های اجاره بهای مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران ، جدیدترین نرخ های اجاره بهای مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید