شرح روسیه درباره نشست شورای حکام با موضوع ایران

به گزارش مجله همراهان، ایرنا نوشت: میخاییل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین خاطرنشان کرد که جلسه شورای حکام آژانس انرژی هسته ای بین المللی فردا 7 ژوئن(17 خرداد) با یک دستور کار گسترده شروع به کار می نماید ، اما با توجه به مذاکرات احیای برجام انتظار می رود که مسئله ای برای این مذاکرات رخ ندهد.

شرح روسیه درباره نشست شورای حکام با موضوع ایران

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

اولیانوف در توئیتی نوشت: در نشست آینده حکام دو گزارش مدیرکل که برای ایران چندان مطلوب نیستند مورد آنالیز قرار می گیرد، اما انتطار می رود تحول خاصی رخ ندهد. همه غیرقابل قبول بودن مداخله در مذاکرات وین در خصوص برجام را درک می نمایند.

پنجمین دور کمیسیون مشترک برجام به دنبال بیش از یک هفته گفت وگوهای فشرده در قالب های دوجانبه و چندجانبه در سطوح مختلف، چهارشنبه شب هفته گذشته در گراندهتل وین تشکیل جلسه داد.

در این نشست روسای هیات های کشورهای عضو برجام به ارزیابی آخرین شرایط گفت و گوها پرداختند.

همه هیات ها ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت های اجرا شده تا این مرحله، یک بار دیگر بر عزم و جدیت خود برای پیگیری فرایند گفت و گوها در روزهای آینده با هدف یافتن راه چاره هایی برای چند موضوعی که هنوز حل و فصل نشده اند تاکید کردند.

در نشست کمیسیون مشترک مقرر شد ضمن تداوم تماس ها و گفت و گوها در سطح کارشناسی، روسای هیات ها به مدت چند روز برای رایزنی و مشورت به کشورهای خود عزیمت نموده و مذاکرات ظرف روزهای آینده مجددا از سر گرفته گردد.

بر اساس این گزارش جلسه بعدی کمیسیون توافق هسته ای ایران قرار است در 11 ژوئن (21 خرداد) برگزار گردد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1709

به "شرح روسیه درباره نشست شورای حکام با موضوع ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح روسیه درباره نشست شورای حکام با موضوع ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید