فراوری نفت لیبی کاهش یافت

به گزارش مجله همراهان، فراوری نفت لیبی در پی بی توجهی به آسیب دیدگی خطوط لوله این کشور در جریان جنگ داخلی، کاهش یافت.

فراوری نفت لیبی کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، فراوری نفت لیبی پس از توقف فعالیت یک خط لوله نفتی به دلیل نشت حدود روزانه 200 هزار بشکه کاهش یافته است، این مسئله نشان می دهد که پس از حدود یک دهه جنگ داخلی، حفظ فراوری برای این کشور سخت است.

پس از تصمیم شرکت نفت واحه برای تعطیلی خط لوله انتقال نفت خام به پایانه اس سیدر واقع در شرق لیبی، فراوری نفت این عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) کاهش یافته و به حدود یک میلیون بشکه در روز رسیده است.

شرکت ملی نفت لیبی (NOC) در این باره بیان کرد: این خط لوله به دلیل فرسودگی و نشت فراوان دیگر قادر به ادامه فعالیت نیست.

این شرکت ادامه داد: آنچه امروز برای واحه رخ داد، هر روز برای شرکت های دیگری که از کمبود بودجه رنج می برند اتفاق می افتد، آنها همچنین در معرض خطر کاهش فراوری و حتی توقف کامل آن قرار دارند.

فراوری نفت لیبی در ماه جاری میلادی به حدود روزانه یک میلیون و 250 هزار بشکه رسید، در حالی که فراوری نفت این کشور در ماه سپتامبر و پس از آتش بس بین نیروهای نظامی رقیب به نزدیک صفر رسیده بود.

افزایش فراوری نفت لیبی مشکلاتی را برای اوپک و متحدانش (اوپک پلاس) ایجاد نموده است که در پی سقوط قیمت ها به دلیل همه گیری ویروس کرونا عرضه نفت خود را از پارسال و برای بهبود قیمت نفت محدود نموده اند، لیبی به دلیل درگیری های داخلی خود از توافق کاهش فراوری نفت اوپک پلاس معاف است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1479

به "فراوری نفت لیبی کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری نفت لیبی کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید