خبرنگاران ابراز نگرانی ستاد حقوق بشر ایران درباره رفتار با بازداشتی ها در آمریکا

به گزارش مجله همراهان، تهران-خبرنگاران-تهران-خبرنگاران-ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در بیانیه ای با ابراز نگرانی شدید از نقض حقوق افراد بازداشتی و بدرفتاری با آنها تأکید کرد که پایبندی به تعهدات رژیم امریکا در زمینه حق آزادی بیان و برگزاری تجمعات مسالمت آمیز و نیز تضمین صیانت از حقوق شهروندان امریکا، وظیفه آمریکا است.

خبرنگاران ابراز نگرانی ستاد حقوق بشر ایران درباره رفتار با بازداشتی ها در آمریکا

به گزارش خبرنگاران از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، متن بیانیه ستاد حقوق بشر بدین توضیح است:

باسمه تعالی

آن روزی که امام خمینی سلام الله علیه در نامه به گورباچف از شنیده شدن صدای شکستن استخوان های کمونیسم سخن گفتند، خیلی ها این روشن بینی را باور نداشتند و هنگامی که این ابرمرد بی همتا، رهبر دنیا شرق را از افتادن در دامان غرب بازداشتند و تصریح کردند مشکل اصلی شوروی گره های کور مالی کمونیسم نیست، بلکه خدازدایی و دین زدایی از جامعه مانع اصلی پیشرفت شوروی است، بسیاری از روشنفکران با عینک ناباوری به آن می نگریستند. اما بعد از مدتی همه به روشن بینی امام ایمان آوردند، چراکه همه پیش بینی های امام محقق شد.

آن روزی هم که رهبر انقلاب اسلامی سخن از افول امریکا گفتند و شرایط کنونی این کشور را به کشتی تایتانیک تشبیه کردند، غرب گرایان باور نداشتند که در آینده نزدیک، نشانه های اضمحلال رژیم امریکا از درون امریکا بروز کند.

حوادثی که روز گذشته در واشنگتن رخ داد، بر همگان ثابت کرد که افول امریکا نه تنها یک واقعیت است، بلکه اضمحلال، سرنوشت حقیقی رژیم خودبرتربین و سست بنیان امریکاست که حتی قدرت بمب اتمی و هواپیمای ب-52 و دلار هم نمی تواند از سرعت افول رژیم مستکبر امریکا بکاهد.

چهل و ششمین رئیس جمهور امریکا باید در شرایط متفاوتی آیین سوگند ریاست جمهوری را برگزار کند و به جای کف و هورا، باید با یک دقیقه سکوت به خاطر کشته شدن شهروندان امریکایی که خونشان توسط حاکمان امریکایی در کنگره امریکا بر زمین ریخته شد، ریاست جمهوری اش را شروع نماید.

ناظران منصف و بی طرف، سکوت دبیرکل سازمان ملل و کمیسر عالی حقوق بشر این سازمان در قبال نقض حقوق شهروندان آمریکا را چراغ سبز به ناقضان حقوق بشر دانسته و از آنها می خواهند تا بیش از این حقوق مردم آمریکا را قربانی منافع صاحبان قدرت در آمریکا نکنند.

ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز نگرانی شدید از نقض حقوق افراد بازداشتی و بدرفتاری با آنها در مراحل بازپرسی و نیز اعتراف گیری اجباری، مانند آنچه در گوانتانامو و ابوغریب گذشته-، تأکید می نماید که پایبندی به تعهدات رژیم امریکا در زمینه حق آزادی بیان و برگزاری تجمعات مسالمت آمیز و نیز تضمین صیانت از حقوق شهروندان امریکا، وظیفه هر گروه و جریانی است که قدرت را در واشنگتن در اختیار دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1469

به "خبرنگاران ابراز نگرانی ستاد حقوق بشر ایران درباره رفتار با بازداشتی ها در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ابراز نگرانی ستاد حقوق بشر ایران درباره رفتار با بازداشتی ها در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید