خبرنگاران فرماندار: ورود به مشهد فقط برای ساکنان بومی مجاز است

به گزارش مجله همراهان، مشهد-خبرنگاران- فرماندار مشهد گفت: بر اساس دستورالعمل اجرایی طرح فاصله گذاری اجتماعی، صرفاً ساکنان بومی مشهد مجاز به ورود به شهر بوده و ورود افراد غیرساکن و غیربومی ممنوع است.

خبرنگاران فرماندار: ورود به مشهد فقط برای ساکنان بومی مجاز است

به گزارش روز شنبه روابط عمومی فرمانداری مشهد، محمد رضا هاشمی اضافه کرد: این طرح به منظور کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا از سوی وزارت کشور ابلاغ شده است و از ساعت اولیه اجرای آن تمامی ورودی و خروجی های شهرستان مشهد و به طور ویژه در پنج مبادی ورودی و خروجی به این شهرستان، نسبت به شناسایی افراد بومی و غیربومی و کنترل و پایش سلامت افراد اقدام می گردد.

وی ادامه داد: براساس طرح فاصله گذاری اجتماعی نحوه شناسایی افراد ساکن بومی با استفاده از کارت ملی، پلاک خودرو و بیمه نامه خودرو است.

فرماندار مشهد در ادامه در مورد تمهیدات مورد نظر در روز طبیعت گفت: در 13 فروردین سال جاری نیز جهت جلوگیری از شیوع و انتقال زنجیره ویروس منحوس کرونا و عدم شکل گیری هرگونه تجمع، ورودی کلیه تفرجگاه های داخل، بیرون شهر و پارک ها مسدود است.

هاشمی اضافه کرد: بهترین و مطمئن ترین راه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در خانه ماندن است لذا از تمام همشهریان عزیز استدعا دارم با رعایت این موضوع به قطع زنجیره ویروس کرونا یاری نمایند.

طرح فاصله گذاری اجتماعی یک مصوبه ملی است که از سوی کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مستقر در وزارت کشور، مدیریت، اجرا و نظارت می گردد.

مدت معین شده اجرایی برای این طرح هشتم تا پانزدهم فرودین ماه جاری است و در صورت تصویب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، این زمان تمدید خواهد شد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فاصله گذاری اجتماعی به معنای کوشش برای به حداقل رساندن تماسهای بین فردی است.

این تصمیم شامل شهروندانی است که فاقد علائم ظاهری ابتلا به بیماری کرونا هستند، یعنی بیمار یا مشکوک به ابتلای به کرونا نیستند اما ممکن است ناقل ویروس عامل این بیماری باشند.

بر این اساس سیاست فاصله گذاری اجتماعی برای قطع چرخه انتقال ویروس در میان مردم عادی اتخاذ شده است.

اجرای این طرح مراحل مختلفی دارد که بعضی از آنها پیشتر اجرا شده اند و هم اینک اقداماتی دیگر بر تمهیدات گذشته اضافه کرده می گردد.

از جمله اقدامات در چارچوب اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی که تا به امروز نیز اجرایی شده تعطیلی مدارس، دانشگاهها، مراکز خرید غیرضروری، اماکن ورزش عمومی و همچنین ممانعت از برپایی تجمعهایی مانند مراسم ختم و عروسی است.

به حداقل رساندن مسافرتهای بین شهری نیز از مواردی است که در قالب اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی پیگیری می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 960

به "خبرنگاران فرماندار: ورود به مشهد فقط برای ساکنان بومی مجاز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرماندار: ورود به مشهد فقط برای ساکنان بومی مجاز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید