سناریوی غرب در فضای ملتهب لبنان

به گزارش مجله همراهان، رسا نه های غربی و به ویژه آمریکا با ورود به فضای تحولات اخیر لبنان به دنبال فرصت طلبی و سیاه نمایی هستند.

سناریوی غرب در فضای ملتهب لبنان

به گزارش گروه بین المل مجله همراهان به نقل از پایگاه خبری المیادین تحولات اخیر لبنان٬ امری پوشیده و یا گذرا در رسانه های غربی به ویژه آمریکا نبود. هرچند که اولویت بندی این اتفاقات میان این رسانه ها مختلف است؛ اما پوشش رسانه های غربی از تظاهرات لبنان از گزارش میدانی مجله همراهان از قلب میدان های این اعتراضات گرفته تا مقالات نویسندگان بزرگ آنها با این مضمون که پس از دست دادن سوریه٬ لبنان را نجات می دهیم گسترش یافت. این رسانه ها همچنین در کوشش برای هجمه ضد حزب الله نیز بودند و در این میان آمریکا پس از عقب نشینی از سوریه کوشش می نماید تا از این موقعیت برای تحقق اهداف خود استفاده کند.

تظاهرات مردم لبنان از نظر شکل و محتوا و نیز شرایط سیاسی داخلی و منطقه ای و بین المللی این کشور٬ موجب جلب توجهات فراتر از مرزها شده است. در این میان آمریکا به وسیله توییت های بعضی از اعضای کنگره و نیز ولید فارس مشاور لبنانی الاصل ترامپ اعلام نموده که از مطالبات تظاهرات کنندگان لبنانی حمایت نموده و آماده یاری به دولت این کشور در راستای برآورده کردن خواسته های مردم است.

جالب توجه است که ولید فارس به وسیله حساب توییتری خود به دنبال تحریک و هجمه ضد حزب الله است. وی در یکی از توییت های خود این گونه نوشته: ترامپ عزیزم٬ دومیلیون شهروند لبنانی که در بیروت و تعدادی از مناطق کشور به تظاهرات پرداخته اند٬ تو را به عنوان منجی می بینند و آنها می خواهند دوباره آزاد شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 548

به "سناریوی غرب در فضای ملتهب لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناریوی غرب در فضای ملتهب لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید