مصوبه مجلس عراق درباره خروج آمریکاییها باید بدون تعلل اجرا شود

به گزارش مجله همراهان، به گزارش خبرنگاران به نقل از المعلومه، مختار الموسوی نماینده ائتلاف فتح در مجلس عراق گفت: مصوبه مجلس عراق درباره خروج نظامیان آمریکایی روشن است و هر گونه تعللی در آن ناممکن است.

مصوبه مجلس عراق درباره خروج آمریکاییها باید بدون تعلل اجرا شود

وی افزود: دولت مصطفی الکاظمی یا هر دولتی که روی کار آید ملزم به اجرا کردن مصوبه مجلس عراق و حرکت در راستای پایان دادن به حضور نظامیان آمریکایی و خارجی است به ویژه که حضور این نظامیان نقض کننده حاکمیت عراق محسوب می شود.

الموسوی تاکید کرد: فواد حسین وزیر خارجه عراق به سئوالات نمایندگان درباره نتایج گفتگو با آمریکا درباره خروج نظامیان آمریکایی از عراق جواب نداد.

این نماینده مجلس عراق از دولت مصطفی الکاظمی خواست که موضع سریع و فوری برای پایان دادن به اقدامات نقض کننده حاکمیت عراق از سوی آمریکا از طریق پایان دادن به حضور نظامیان آمریکایی به عمل آورد.

این در حالی است که قبلا باسم الخشان نماینده مجلس عراق گفته بود که دولت مصطفی الکاظمی در بیرون راندن نظامیان آمریکایی از عراق جدی نیست.

محمد البلداوی نماینده وابسته به فراکسیون صادقون در مجلس عراق هم اعلام کرده بود که اقدامات نقض کننده حاکمیت عراق از سوی آمریکا و ترکیه به سبب ضعف دولت عراق ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1363

به "مصوبه مجلس عراق درباره خروج آمریکاییها باید بدون تعلل اجرا شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه مجلس عراق درباره خروج آمریکاییها باید بدون تعلل اجرا شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید