معارضان سوریه از تهیه پیش نویس پیشنهادی خود برای قانون اساسی خبر دادند

به گزارش مجله همراهان، رئیس مشترک کمیته قانون اساسی سوریه گفت که معارضان پیش نویس پیشنهادی خود برای قانون اساسی سوریه را پس از آنالیز نظام های سیاسی چند کشور تهیه نموده اند.

معارضان سوریه از تهیه پیش نویس پیشنهادی خود برای قانون اساسی خبر دادند

به گزارش گروه بین الملل مجله همراهان، هادی البحره رئیس مشترک کمیته قانون اساسی سوریه روز سه شنبه اطلاع داد که پیش نویس قانون اساسی پیشنهادی معارضان سوری، پس از آنالیز و ارزیایی نظام های سیاسی روسیه، آمریکا، آلمان و فرانسه تهیه شده است.

هادی البحره امروز سه شنبه به خبرگزاری ریانووستی گفت: ما در کمیته مذاکرات سوریه، همه جوانب عملیات سیاسی را که قانون اساسی این کشور بخشی از آن است، در نظر می گیرم. بله ما برنامه های مختلفی داریم. همه قوانین اساسی از سال 1920 تا 2012 را مورد آنالیز قرار دادیم...آراء و نظرات زیادی درباره هر یک از آنها داریم، اما نگاه ما به قانون اساسی جدید است.

به گزارش روسیا الیوم، وی تاکید نمود که در بخش پارلمانی و نظام ریاستی کارشناس داریم، اما کوشش ما بر این است که به مکانیزمی دست پیدا کنیم که با توجه به حوادث جاری در سوریه، مطالبات ما را محقق کند و به چشم اندازی که برای آینده در نظر گرفته شده، برسیم.

رئیس مشترک کمیته قانون اساسی سوریه اضافه کرد: معارضان سوری (برای تهییه پیش نویس) نظام های سیاسی کشورهای مختلف دنیا را از جمله آلمان، فرانسه، روسیه و آمریکا را مورد ارزیابی قرار دادند.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا معارضان سوری تمایل به خودمختاری کردها در شمال سوریه را دارند، گفت: ما خواهان سوریه واحد هستیم.

دیروز (دوشنبه) هیات مورد حمایت دولت سوریه برای شرکت در جلسات کمیته آنالیز قانون اساسی وارد ژنو شد. جلسات این کمیته روز چهارشنبه با مشارکت 150 عضو شروع خواهد شد و روز آدینه هم بحث و آنالیز ها شروع می گردد و سپس یک کمیته کوچک با 45 عضو تشکیل می گردد که 15 نفر از آنها توسط دولت سوریه حمایت می شوند، 15 نفر متعلق به طرف های دیگر و 15 نفر از جامعه مدنی سوریه هستند.

گئر پدرسون، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در سوریه پیش از این گفته بود که کار کمیته قانون اساسی براساس اصول اساسی است که شامل احترام به حاکمیت، وحدت و تمامیت ارضی سوریه مطابق با منشور سازمان ملل و قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل است.

پدرسون گفت که در نخستین جلسه کمیته هیچ حضور بین المللی وجود نخواهد داشت و این حضور محدود به نشست افتتاحیه خواهد بود و سپس خودش و دو معاونش به نمایندگی از سازمان ملل در نشست های کمیته حضور خواهند داشت.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 558

به "معارضان سوریه از تهیه پیش نویس پیشنهادی خود برای قانون اساسی خبر دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معارضان سوریه از تهیه پیش نویس پیشنهادی خود برای قانون اساسی خبر دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید