مقاله: جزیره مگدالن (Magdalen) کانادا، مامن کشتی های شکسته

به گزارش مجله همراهان، داستان جزیره مگدالن با کشتی های غرق شده پیوند خورده است. با شنیدن ماجرای این جزیره با این واقعیت روبرو می شوید که در قرن 18 و 19 حدود 500 کشتی، قربانی آب های کم عمق و غیرقابل پیش بینی جزیره مگدالن در استان کبک کانادا شدند. در آن سال ها هیچ فانوس دریایی ای در این محل وجود نداشت و دقیق نبودن نقشه های دریایی، کاپیتان کشتی ها را مجبور می کرد تا در هنگام بادهای سنگین، مه و امواج پرتلاطم با حدس و گمان و مهارت های قبلی جهت یابی نمایند. شرایط سخت و سخت آب های این جزیره باعث شد که کشتی های زیادی به همراه مسافرین خود در این آب ها غرق شوند و آن هایی که نجات پیدا می کردند نزدیک ترین جزیره یعنی مگدالن را برای ادامه زندگی خود انتخاب می کردند.

مقاله: جزیره مگدالن (Magdalen) کانادا، مامن کشتی های شکسته

یکی از ماجراهای معروفی که در خصوص کشتی های غرق شده جزیره مگدالن وجود دارد کشتی مهاجرانی است که افرادی را از ایرلند به کانادا می آورد این کشتی با 446 مسافر در 18 می 1847 در طوفان شدید آب های این جزیره گرفتار و غرق شد اما تقریبا همه مسافرین پیروز شدند خودشان را نجات دهند، پس از آن بود که ناخدای این کشتی اصرار کرد که باید در این محل فانوس دریایی ساخته شود.

اعتراض ناخداهای کشتی های مختلف بالاخره شنیده شد و در اوایل دهه 1870 اولین فانوس دریایی در این محل درست شد، تعداد فانوس های دریایی این جزیره امروز به 6 عدد رسیده است. خیلی از کشتی هایی که در جزیره مگدالن غرق شدند در اعماق دریا هستند اما برخی از آن ها را می توانید به راحتی از ساحل ببینید. کشتی هایی که در سرنوشتی غم انگیز در دریا غرق شدند تعدادی از مسافرین آن ها کشته و تعدادی هم به جزیره مگدالن پناه آوردند. خیلی از این کشتی های غرق شده را هم می توانید در نقاط مختلف این جزیره در شکل های مختلف ببینید. در این جزیره خانه های بسیاری از چوب های این کشتی های غرق شده ساخته شده اند و حتی کلیسای صد ساله جزیره هم از همین چوب ها درست شده است.

منبع مقاله: جزیره مگدالن (Magdalen) کانادا، مامن کشتی های شکسته

انتشار: 6 دی 1400 بروزرسانی: 6 دی 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1941

به "مقاله: جزیره مگدالن (Magdalen) کانادا، مامن کشتی های شکسته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: جزیره مگدالن (Magdalen) کانادا، مامن کشتی های شکسته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید