موافقت بانک مرکزی با استفاده از فاینانس چین در نیروگاه حرارتی طبس

به گزارش مجله همراهان، خبرنگاران: نماینده مردم طبس، بشرویه، سرایان و فردوس در مجلس گفت: رئیس کل بانک مرکزی با گشایش ال سی مورد احتیاج و استفاده از فاینانس چین برای تسریع در روند احداث نیروگاه حرارتی طبس موافقت کرد.

موافقت بانک مرکزی با استفاده از فاینانس چین در نیروگاه حرارتی طبس

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

محمدعلی عبدالله زاده در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در طبس، از دیدار با رئیس کل بانک مرکزی اطلاع داد و گفت: تأمین تجهیزات اصلی نیروگاه حرارتی طبس که توسط شرکت رامپنا انجام می گردد، به دلیل بعضی محدودیت های بین المللی با مشکل روبرو شده است.

وی اضافه کرد: در دیدار با رئیس کل بانک مرکزی برطرف موانع گشایش ال سی برای تأمین تجهیزات احداث نخستین نیروگاه زغال سنگ سوز کشور در طبس مورد تأکید نهاده شد.

نماینده مردم طبس، بشرویه، سرایان و فردوس در مجلس بیان نمود: رئیس کل بانک مرکزی با گشایش ال سی مورد احتیاج و استفاده از فاینانس چین برای تسریع در روند احداث نیروگاه حرارتی طبس موافقت کرد.

عبدالله زاده به واگذاری این پروژه مهم به بخش خصوصی توسط وزارت نیرو اشاره نمود و گفت: کارهای ساختمانی و تجهیزات جانبی که توسط فراوریکنندگان داخلی تامین می گردد در حال انجام است و تاکنون 25 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که تکمیل این پروژه احتیاج به 3 هزار میلیارد تومان اعتبار دارد.

وی با بیان اینکه احداث نیروگاه حرارتی طبس سابقه 15 ساله دارد، توضیح داد: تاکنون اعتبار این پروژه از منابع دولتی تأمین شده است اما با پیگیری هایی که صورت گرفت، ادامه احداث این پروژه به بخش خصوصی واگذار شد و قرار است که از تسهیلات صندوق توسعه ملی تأمین اعتبار گردد.

عبدالله زاده گفت: به گفته مهندس ربانی، نخستین نیروگاه زغال سنگ سوز کشور در طبس با ظرفیت فراوری 650 مگاوات برق که باید در سال 1391 به بهره برداری می رسید، به دلیل اعتبار سالانه بسیار اندک، مراحل احداث آن با کندی پیشرفت روبرو است.

ر

منبع: تسنیم
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 582

به "موافقت بانک مرکزی با استفاده از فاینانس چین در نیروگاه حرارتی طبس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت بانک مرکزی با استفاده از فاینانس چین در نیروگاه حرارتی طبس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید