نخست وزیر سابق مالزی بازپرسی شد

به گزارش مجله همراهان، ماموران کمیسیون مقابله با فساد اقتصادی مالزی از نخست وزیر سابق این کشور بازپرسی کردند.

نخست وزیر سابق مالزی بازپرسی شد

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، نجیب رزاق نخست وزیر سابق مالزی که متهم به فساد اقتصادی گسترده است، پیش از شروع محاکمه در دادگاه از سوی ماموران کمیسیون مقابله با فساد اقتصادی مورد بازپرسی قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش بازپرسی از نجیب رزاق در ارتباط با پرونده رسوایی اقتصادی صندوق اقتصادی دولتی مالزی اجرا شده است.

نجیب رزاق 65 ساله و خانواده اش از ماه می تاکنون یعنی پس از شکست تکان دهنده در انتخابات و به قدرت رسیدن ماهاتیر محمد 92 ساله، به شدت تحت نظر بوده اند.

ماهاتیر محمد تحقیقات قضایی گسترده ای را درباره این پرونده فساد اقتصادی شروع نموده و نجیب رزاق و همسرش را ممنوع الخروج نموده است.

ماه گذشته نجیب رزاق به اتهام سوء استفاده از قدرت و انتقال 42 میلیون رینگیت معادل 10.31 میلیون دلار به حساب شخصی اش ، دستگیر شد.

وی هرگونه ارتکاب جرم در مورد پرونده فساد اقتصادی صندوق دولتی مالزی را رد نموده است. وی بعدا به قید وثیقه آزاد شد. انتظار می رود نجیب رزاق چهارشنبه در نخستین نشست استماع دادگاه حاضر گردد.

رزاق امروز سه شنبه در محل کمیسیون مبارزه با فساد اقتصادی حاضر شده و تحت بازپرسی قرار گرفته است.

صندوق اقتصادی دولتی مالزی هم اکنون از سوی شش کشور از جمله سوئیس، سنگاپور و ایالات متحده هدف تحقیقات قضایی به اتهام پولشویی و فساد قرار گرفته است.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام نموده است که بیش از 4.5 میلیارد دلار از منابع اقتصادی این صندوق دولتی مالزی مورد سوء استفاده قرار گرفته و 700 میلیون دلار از منابع اقتصادی این صندوق در حساب شخصی نجیب رزاق است.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 526

به "نخست وزیر سابق مالزی بازپرسی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر سابق مالزی بازپرسی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید