مجلس انگلیس آدینه در مورد حملات هوایی به داعش تصمیم گیری می نماید

به گزارش مجله همراهان، خبرنگاران: نمایندگان مجلس عوام انگلیس قصد دارند روز آدینه در مورد تصویب حملات هوایی انگلیس علیه داعش بحث و گفتگو نمایند.

مجلس انگلیس آدینه در مورد حملات هوایی به داعش تصمیم گیری می نماید

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مجله همراهان به نقل از گاردین، نشست نمایندگان مجلس عوام انگلیس در حالی قرار است روز آدینه با هدف تصویب حملات هوایی انگلیس به داعش برگزار گردد که آمریکا حملات هوایی به مواضع داعش را پیش از این شروع نموده است.

بر اساس این گزارش دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس قرار است اواخر هفته جاری با اد میلیبند رهبر حزب کارگر مذاکراتی داشته باشد تا حمایت این حزب را برای تصویب حملات هوایی به داعش جلب کند.

بنا بر گزارش گاردین، دیوید کامرون بر این باور است که پیگیری این مساله بدون حمایت حزب کارگر از نظر سیاسی امکان پذیر نخواهد بود. احتمال دستیابی به توافق نهایی در مجلس انگلیس برای حمله هوایی به مواضع داعش در عراق زیاد است ولی اجماع و توافق ناچیزی در مورد اقدام نظامی انگلیس در سوریه وجود دارد.

این اد میلیبند بود که در نشست مجلس انگلیس در سال 2013 میلادی در مورد اوضاع سوریه و استفاده از تسلیحات شیمیایی در این کشور مانع از حملات هوایی به نیروهای دولت سوریه شد.

شوکا اومونا سخنگوی تجاری حزب کارگر انگلیس در این باره تاکید نمود که شرایط داعش با اوضاع سوریه در سال گذشته متفاوت است. البته حزب کارگر از اصولی که سال گذشته در مورد سوریه استفاده نموده بهره خواهد برد.

وی اضافه نمود: تا آنجا که من می دانم هنوز درخواستی برای حمایت حزب کارگر مطرح نشده است. اگر چنین درخواستی مطرح گردد ما از همان اصولی که سال گذشته برای تصمیم گیری در مورد مداخله نظامی در سوریه استفاده کردیم برای ارزیابی و قضاوت در قبال هرگونه اقدام احتمالی در سوریه استفاده خواهیم کرد.

این مقام حزب کارگر در انتها گفت: سه اصل اساسی وجود دارد: نخست اینکه مبنای قوانینی بین المللی برای دخالت چیست؟ دوم آنکه طرح اقدام چه خواهد بود و سوم طرح پیشنهادی برای آنچه که پس از اقدام اتفاق می افتد چه خواهد بود البته با توجه به درس های گرفته شده از عراق.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 586

به "مجلس انگلیس آدینه در مورد حملات هوایی به داعش تصمیم گیری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس انگلیس آدینه در مورد حملات هوایی به داعش تصمیم گیری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید