چین خواهان توافق جدیدی برای حفاظت از صلح و ثبات است

به گزارش مجله همراهان، سخنگوی وزارت امور خارجه چین از آمریکا خواست هر چه سریعتر و بدون پیش شرط به برجام باز گردد و به هم تعهدات خود در قبال این توافق نامه بین المللی از جمله لغو تحریم ها اقدام کند.

چین خواهان توافق جدیدی برای حفاظت از صلح و ثبات است

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

هوا چون اینگ روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در پکن در پاسخ به سوالی در مورد اظهارات وزیر خارجه آلمان که گفته بود به یک توافقنامه فراتر از برجام نیاز است، اضافه کرد: در حال حاضر، مسأله هسته ای ایران در شرایط مهمی قرار گرفته و شرایط بسیار پیچیده و حساسیت خاصی دارد.

وی اضافه کرد: از همه اعضای برجام می خواهیم با توجه به شرایط و اوضاع منطقه و با حفظ خویشتنداری و براساس شناخت مشترک حاصل شده برای حفاظت از برجام تلاش کنند.

او ادامه داد: چین بر این باور است با وجود تغییر و تحولات در منطقه، حفظ و رعایت موثر برجام، پیش شرط اساسی برای هر راهکار سیاسی و دیپلماسی درباره مساله هسته ایران به شمار می رود.

این مقام چینی با اشاره به اینکه برجام همه مسائل امنیت منطقه را حل نخواهد کرد اضافه کرد: چین نیز خواهان ایجاد مجاری گفت و گوی چند جانبه دیگر در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس است تا از طریق مذاکره و مشورت برابر، برای حفاظت از صلح و ثبات توافق جدیدی حاصل شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1405

به "چین خواهان توافق جدیدی برای حفاظت از صلح و ثبات است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین خواهان توافق جدیدی برای حفاظت از صلح و ثبات است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید