ژاپن نخستین مرگ ناشی از کورونا را گزارش می نماید، 44 مورد جدید عفونت در کشتی گردشی در نزدیک توکیو

به گزارش مجله همراهان، ژاپن نخستین مرگ ناشی از شیوع کوروناویروس در این کشور را چند ساعت پس از تایید شدن 44 مورد دیگر عفونت با ویروس کورونا در یک کشتی گردشی قرنطینه شده در نزدیک توکیو بیان کرد.

ژاپن نخستین مرگ ناشی از کورونا را گزارش می نماید، 44 مورد جدید عفونت در کشتی گردشی در نزدیک توکیو

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب و طی کنید.

به گزارش مجله همراهان به نقل از گاردین کاتسونوبو کاتو، وزیر بهداشت ژاپن روز پنجشنبه 13 فوریه (24 بهمن) گفت نخستین مرگ ناشی از عفونت ویروس کورونا در زنی در دهه 80 زندگی اش اتفاق افتاده است که از دو هفته پیش با تشخیص ذات الریه در بیمارستان بستری بود. به گفته کاتو، عفونت این زن با ویروس کورونا پس از مرگ او تایید شد.

به گفته رسانه های ژاپن این زن ساکن منطقه کاناگاوا در نزدیک توکیو، مادر زن یک راننده تاکسی بود که او هم مبتلا به عفونت تشخیص داده شده است.

مقامات ژاپن همچنین دو مورد دیگر عفونت با ویروس کورونا را در این کشور گزارش داده اند: یک پزشک در دهه 50 زندگی که در بیمارستانی در غرب ژاپن کار می نماید و یک مرد در دهه 20 زندگی که در چیبا نزدیک توکیو زندگی می نماید. هیچکدام از این دو نفر سابقه مسافرت در هفته های اخیر به چین یا تماس با اتباع چین نداشته اند- نشانه ای از این که ویروس کورونا درون ژاپن در حال چرخش است.

وزیر بهداشت ژاپن قبلا در روز پنجشنبه از 44 مورد جدید عفونت با ویروس کورونا در کشتی گردشی دایموند پرینسس اطلاع داد که با 35000 مسافر و خدمه در بندر یوکوهاما در قرنطینه قرار گرفته است. تا به حال از 713 نفری که در این کشتی از لحاظ ویروس کورونا آزمایش شده اند، نتیجه آزمایش 218 نفر مثبت شده است که بزرگترین خوشه عفونت با ویروس کورونا در خارج از چین شمرده می گردد.

یک کشتی گردشی دیگر به نام وستردام که حامل 2200 مسافر و خدمه است و به خاطر ترس از شیوع ویروس کورونا چند بندر به آن اجازه ورود نداده بودند، روز پنجشنبه توانست در بندر سیهانوک ویل در کامبوج پهلو بگیرد. مقامات بهداشتی کامبوج می گویند موردی از عفونت با ویروس کورونا در این کشتی شناسایی نشده است، اما حدود 20 مسافری علائم درد شکم یا تب را گزارش نموده اند. گرچه کارکنان بهداشتی کشتی این افراد را مبتلا به بیماری های معمول می دانند، اما به گفته یک سخنگوی وزارت بهداشت کامبوج این افراد از بقیه مسافران جدا شده اند.

در همین حال مقامات ژاپنی هم به بعضی از افراد سالمند در کشتی دایموند پرینسس اجازه می دهند از کشتی خارج شوند و به جامانده مدت 14 روزه قرنطینه شان را در یک اقامتگاه تحت نظارت دولت بگذرانند.

کشتی دایاموند پرینسس که حامل بزرگترین خوشه منفرد افراد مبتلا به ویروس کورونا در خارج از چین است، از سوم فوریه در بندر یوکوهاما در نزدیک توکیو در قرنطینه قرار گرفته است. این قرنطینه پس از آن اعمال شد که آزمایش ویروس کورونای یکی از مسافران قبلی کشتی که ماه قبل در هنگ کنگ از آن پیاده شده بود، مثبت شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 مرداد 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 706

به "ژاپن نخستین مرگ ناشی از کورونا را گزارش می نماید، 44 مورد جدید عفونت در کشتی گردشی در نزدیک توکیو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن نخستین مرگ ناشی از کورونا را گزارش می نماید، 44 مورد جدید عفونت در کشتی گردشی در نزدیک توکیو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید