این اشتباهات رایج موجب مرگ گل های آپارتمانی می گردد!

به گزارش مجله همراهان، زمانی که گیاه را خریداری می کنید، باید از فروشنده بپرسید که گیاهتان به چه نوع نوری احتیاج دارد. برخی از گیاهان احتیاج به نور زیاد و برخی احتیاج به نور کم دارند؛ پس باید این دو تفاوت را بشناسید، در غیر این صورت به گیاه آسیب وارد می گردد.

این اشتباهات رایج موجب مرگ گل های آپارتمانی می گردد!

اگر در منزل یا محل کارتان از گیاهان آپارتمانی استفاده می کنید باید اشتباهاتی که منجر به مرگ گیاهان آپارتمانی می شوند را بدانید تا آسیبی به آن ها وارد نگردد.

گیاهان خانگی راهی عالی برای زیباسازی منزل هستند و حس آرامش و تازگی به فضا می بخشند؛ اما گاهی اوقات ما فراموش می کنیم که مراقبت صحیح از این گیاهان داشته باشیم؛ بنابراین این قسمت را تا خاتمه مطالعه کنید تا ببینید که اشتباهات مراقبت از گیاهان چیست که مرتکب نشوید.

قرار دادن در معرض نور نامناسب

زمانی که گیاه را خریداری می کنید، باید از فروشنده بپرسید که گیاهتان به چه نوع نوری احتیاج دارد. برخی از گیاهان احتیاج به نور زیاد و برخی احتیاج به نور کم دارند؛ پس باید این دو تفاوت را بشناسید، در غیر این صورت به گیاه آسیب وارد می گردد.

قرار دادن گیاه در محیط خشک

اگر گیاه را در یک مکان خشک مثلا نزدیک به کولر گازی یا نزدیک به دستگاه گرمایش قرار دهید، به آن آسیب وارد می نماید.

تغییر دادن مداوم جای گیاه

گیاهان زمانی که در یک محل معین و ثابت باشند، ریشه می زنند. این که شما بخواهید مدام جای شان را تغییر دهید، به آن ها آسیب وارد می نماید.

زیاد عوض کردن گلدان

وقتی که صحبت از عوض کردن گلدان می گردد، بسیار مهم است که این کار را در زمان صحیح و فقط تایمی انجام دهید که گیاه واقعاً آماده است؛ یعنی اگر ریشه ها از قسمت منافذ زهکشی بیرون زده اند، باید گلدان را عوض کنید؛ در غیر این صورت احتیاج نیست که مدام این کار را انجام دهید.

منبع: ایسکانیوز

منبع: فرادید
انتشار: 12 مهر 1401 بروزرسانی: 12 مهر 1401 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2185

به "این اشتباهات رایج موجب مرگ گل های آپارتمانی می گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این اشتباهات رایج موجب مرگ گل های آپارتمانی می گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید