علم و تکنولوژی

این خانه ها انرژی مثبت دارند، سرپناهی از جنس خورشید

به گزارش خبرنگاران، یک دهه قبل کسی تصور نمی کرد استفاده از پنل های خورشیدی برای تامین انرژی مورد نیاز ساختمان به چنین روند عظیمی تبدیل شود. در ابتدا بیشتر اوقات از پنل های خورشیدی برای خانه هایی در مناطق دورافتاده استفاده می شد. اما با گسترش فناوری های...

23 آذر 1398

چین و چروک های پوست با ژل های نانویی بهبود می یابد

یافته علمی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز با همکاری یک شرکت صنعتی به یک نانومحصول در بخش برطرف چین و چروک پوست و از بین بردن آسیب های پوستی تبدیل شد.

15 آذر 1398

خانم کلینتون گفت داعش را آمریکا به وجود آورد

رئیس مجلس شورای اسلامی با یادآوری روابط فرهنگی میان ایران و اتریش بر گسترش روابط فرهنگی و توسعه روابط تجاری و اقتصادی دو کشور تاکید کرد.

7 آذر 1398

زیرساخت ها و حمایت ها در بخش های پژوهشی دانشگاه خوارزمی کافی نیست

رئیس دانشگاه خوارزمی گفت: در بخش های پژوهشی زیر ساخت ها، حمایت ها و پشتیبانی کافی نبوده است و با ارتقای برخی شاخص ها مطمئنا رتبه دانشگاه رشد پیدا می کند.

6 آذر 1398

آیفون SE 2 سال آینده عرضه می شود؛ در مورد این گوشی چه می دانیم؟

با وجود اینکه چند سال از عرضه آیفون SE می گذرد، ولی این گوشی به دلیل قدرت زیاد و بدنه جمع وجور، همچنان طرفداران زیادی دارد. آیفون SE در سال 2016 با مشخصات سخت افزاری آیفون 6 اس معرفی گشت و با وجود بدنه کوچکی که داشت، از لحاظ ویژگی های سخت افزاری یکی از بهترین...

29 آبان 1398

فضای فرکانسی در اختیار صدا وسیما باید برای 5G آزاد گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات، بهزاد اکبری با بیان این که برای مهاجرت از 4G به 5G احتیاج به سرمایه گذاری های بزرگی است اما از نظر توانایی علمی و فنی مسئله ای وجود ندارد، گفت: مطالعات درباره این نسل از اینترنت سیار آغاز شده و شرکت های بزرگی...

25 آبان 1398

برندگان احتمالی جوایز نوبل چه کسانی هستند؟

برندگان جوایز نوبل در هفته جاری اعلام می شوند. به همین دلیل موسسه وب آو ساینس گروپ فهرستی از نامزدهای احتمالی این جایزه در سه حوزه پزشکی، فیزیک و شیمی را ارائه نموده است.

20 آبان 1398

برنامه های هند برای ارسال مدارگرد به سیاره زهره

هند که در سال های اخیر ماموریت های فضایی مهمی را به انجام رسانده اکنون در حال طراحی ماموریتی برای کاوش سیاره زهره است.

18 آبان 1398

تشریح فعالیت های بین المللی دانشگاه صنعتی اصفهان ، 8 دانشجو و 4 استاد در قالب پروژه اراسموس پلاس به کشور های اتحادیه اروپا اعزام شدند

مدیر دفتر همکاری های بین المللی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: 8 دانشجو به دانشگاه های ایتالیا، اسپانیا و فرانسه و 4 عضو هیات علمی به دانشگاه های آلمان و ایتالیا در قالب پروژه اراسموس پلاس اعزام شده اند.

15 آبان 1398

سفری که آرزوی مرتضی پاشایی بود

مجله مهر: قرار بود او هم همراه ما در این سفر باشد. مادر مرتضی پاشایی با چشم هایی خیس، این را می گوید. او از سفری حرف می زند که قرار بوده با همراهی مرتضی و پدرش باشد. اما شدت دریافت عوارض سرطان، مرتضی را روی تخت بیمارستان فرستاده و آن ها را راهی سفر نموده....

14 آبان 1398

دی لینک DWR-M961: اینترنت 4G و TD-LTE با هم در مودم روتری رده بالا

مدت ها است بازار ایران تشنه عرضه مودمی است که از فرکانس های اینترنت موبایل 4G و TD-LTE با هم پشتیبانی کند ولی قفل شده توسط یک برند و اپراتور یا اصطلاحا لاک شده نباشد.

12 آبان 1398

نظام آموزشی دانشگاه علمی کاربردی پویا است

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: درسال تحصیلی جدید این دانشگاه با افزایش سطح علمی اساتید و توسعه مهارت های تخصصی دانشجویان نه تنها به منویات رهبری عمل کرده و سیستم آموزشی پویا می شود بلکه با رشد تربیت نیروی متخصص رونق تولید را در راستای...

10 آبان 1398

تقویت همکاری های آسیای مرکزی و غربی در حوزه انرژی

بانک توسعه آسیا در گزارشی از امضا بیانیه تاریخی بین 9 کشور در آسیای مرکزی و غربی برای تسریع همکاری های فرامرزی در زمینه انرژی اطلاع داد.

9 آبان 1398

پذیرش بیش از 160 دانشجو در دانشکده علوم پزشکی تربت جام

معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: بیش از 160 دانشجو جدید الورود در سال تحصیلی 98 در دانشکده علوم پزشکی تربت جام پذیرفته شدند.

9 آبان 1398

اعلام نتیجه داوطلبان کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور زمان انتشار نتایج داوطلبان دوره های کارشناسی دانشگاه جامع علمی کاربردی را اظهار داشت.

7 آبان 1398

با شناخت درست از شخصیت خود در انتخاب شغل پیروز شوید!

تست شخصیت شناسی مایرز-بریگز مشهور به آزمون MBTI یک ارزیابی خودآموز است که به افراد یاری می نماید به درکی از خود برسند و بفهمند در چه زمینه ای آموزش ببینند تا بتوانند در جهت شغلی مورد نظر گام بردارند.

5 آبان 1398

خشکیدن درخت علم با رواج روش های تست زنی!

در این رقابت از پیش معلوم است، دانشگاه های خوب و رتبه های برتر سهم شمال شهر نشینانی است که بیشتر خرج می نمایند تا بیشتر در این کلاس و آن کلاس، تست زنی بیاموزند.

5 آبان 1398

جعبه گشایی هواوی میت 30 پرو را تماشا کنید

با وجود این که هنوز ساعاتی تا معرفی رسمی خانواده پرچم دار هواوی میت 30 فاصله داریم، اما ویدیویی از جعبه گشایی هواوی میت 30 پرو و همچنین تصاویر فاش شده از این گوشی و ساعت هوشمند هواوی Watch GT 2 منتشر شده است که ما را بیشتر با ظاهر این محصولات آشنا می کند.

1 آبان 1398

آمازون از فایر تی وی جدید رونمایی کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تک کرانچ، آمازون در نمایشگاه IFA 2019 برلین بیش از 20 دستگاه جدید مرتبط با Fire TV را رونمایی کرد از جمله نسل جدید فایر تی وی کیوب و فایر تی وی ادیشن ساندبار. ساندبار جدید توسط شرکت آنکر ساخته می گردد.

29 مهر 1398

بهترین سوغات کاشان چیست ؟

در این مقاله از معرفی سوغات شهرهای ایران تصمیم گرفتیم تا بهترین سوغات کاشان را به شما علاقمندان به خرید سوغاتی معرفی کنیم پس اگر به شهر کاشان سفر کردید بهتر است بدانید که سوغاتی ها کاشان به جژء گلاب معروف این شهر چیزهای دیگر هم است پس در ادامه با مجله...

28 مهر 1398
تعداد: (105)