علم و تکنولوژی

کشف و ضبط تمساح در ماموریت یگان حفاظت محیط زیست

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران از کشف و ضبط تعداد زیادی گونه های حیات وحش در بازار خرید و فروش آبزیان نواب و یک قبضه سلاح شکاری در گشت و پایش ماموران یگان حفاظت این اداره در ارتفاعات تهران خبر داد.

20 فروردین 1399

تلفن های هوشمند 5G حدود 15 درصد از بازار سال 2020 را در دست خواهند داشت

مطابق آخرین پیش بینی های استراتژیست های بازار تلفن همراه، تلفن های هوشمند 5G سال جاری بخش بسیار بیشتری از محموله های جهانی را به خود اختصاص می دهند.

17 فروردین 1399

وزیر بهداشت: بیماران کرونا تحت نظرند، هر اطلاعاتی داشتیم اعلام کردیم

وزیر بهداشت گفت: سه شب پیش گزارشی از استان قم به دست ما رسید که دو مریض با حالت مشکوک به بیمارستان مراجعه کردند و نتایج آزمایش آنها در خصوص ابتلا به کرونا ویروس مثبت اعلام شد.

16 فروردین 1399

عراق، تحول مثبت در نجف اشرف، پشت پرده تشکیل کابینه علاوی از نگاه المشهدانی

رفع شدن موانع فعالیت مدارس و مراکز آموزشی در نجف اشرف، اعلام تکمیلی کابینه محمد توفیق علاوی، اظهارات المشهدانی رئیس اسبق مجلس و اعلام بازگشت نظامیان دانمارکی به پایگاه عین الاسد از جمله خبرهای مربوط به عراق است.

13 فروردین 1399

مزایای تحصیل در کشور آلمان و کانادا

آلمان کشوری ثروتمند است که دورنمایی روشن برای آینده کاری و سفر در اروپا را پیش رو دارد.

10 فروردین 1399

ثبت درخواست مهمان دانشگاه علمی کاربردی از امروز، 26 بهمن شروع می گردد

مهلت ثبت درخواست مهمان نیمسال دوم 99-98 دانشگاه جامع علمی کاربردی از امروز، 26 بهمن 98 شروع شده و تا یک اسفند 98 ادامه دارد.

10 فروردین 1399

بازیابی 3 بعدی صدای مومیایی 3000 ساله

محققان توانستند صدای مومیایی مصری 3000 ساله را بازیابی و کشف نمایند.

6 فروردین 1399

نابغه ایرانی مغز متفکر قدرتمندترین شتاب دهنده ذرات دنیا

چین در نظر دارد شتاب دهنده ذراتی به بزرگی دو برابر LHC سرن اروپا احداث کند و پروفسور نیما ارکانی حامد، فیزیکدان ایرانی الاصل انستیتو مطالعات پیشرفته آمریکا به عنوان مغز متفکر پروژه حضور خواهد داشت.

5 فروردین 1399

رابطه زناشویی تان را با این کارها خراب کنید!

یک رابطه می تواند به تدریج توسط خود ما مخرب و خسته کننده گردد. از کارهایی که می کنیم و حرف هایی که می زنیم تا کارهایی که نمی کنیم و حرف هایی که نمی زنیم. این 30 راه به سادگی می تواند رابطه شما را سرد و خسته کننده کند.

25 اسفند 1398

اتحادیه ملی تعاونی های روستایی زنان تشکیل می گردد

معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از تشکیل اتحادیه ملی تعاونی های روستایی زنان اطلاع داد.

21 اسفند 1398

ایمنی درمانی با نانودارو های جدید توسعه می یابد

یکی از شرکت های توسعه دهنده نانودارو برای مقابله با لوسمی حاد میلوژنیک (AML) یا سندرم میلوسیپلاستیک (MDS)، مجوز انجام کارآزمایی بالینی را دریافت کرده است.

18 اسفند 1398

کاهش متوسط دانش فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور

عضو هیات علمی دانشگاه شریف با تاکید بر اینکه متوسط دانش فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور کاهش یافته است، گفت: با توجه به اینکه امروزه افراد زیادی می توانند در دانشگاه تحصیل نمایند، طبیعی است که کیفیت کلی فارغ التحصیلان دانشگاهی کاهش پیدا می نماید. ...

10 اسفند 1398

زمان عرضه تازه ترین گوشی گلکسی اعلام شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، سامسونگ با صدور بیانیه ای تأیید کرده که به دنبال عرضه محصولی جدید و خلاقانه از سری گلکسی است که آینده دنیای تلفن همراه ظرف یک دهه آینده را شکل می دهد.

6 اسفند 1398

ضرورت گزینش دقیق و منصفانه در آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش در پیامی، سالروز تأسیس نهاد گزینش به فرمان امام خمینی (ره) را تبریک گفت و بر اهمیت و ضرورت گزینش دقیق و منصفانه در آموزش و پرورش تأکید کرد.

6 اسفند 1398

برومند: 50 عضو جوان هیأت علمی به فرصت مطالعاتی الزامی رفتند

معاون وزیر علوم گفت: از ابتدای سال 98 و با ابلاغ آئین نامه الزام حضور اعضای جوان هیأت علمی در صنعت و جامعه 50 استاد جوان به این فرصت مطالعاتی الزامی رفتند.

4 اسفند 1398

کشف کهکشان جدید در فاصله 23 میلیون سال نوری از کره زمین

ناسا به تازگی پیروز به شناسایی یک کهکشان مارپیچی موسوم به ان جی سی 4285 در فاصله 23 میلیون سال نوری از کره زمین شده است.

3 اسفند 1398

خنده دارترین فیلم های کمدی دهه اخیر سینما

خبرنگاران: اگر چه در دنیایی زندگی می کنیم که در آن هر کس سلیقه ای متفاوت و دیدگاهی مخالف دارند، دستکم یک چیز وجود دارد که همه ما می توانیم بر سر آن توافق داشته باشیم و آن عشق به خندیدن است. در واقع هیچ چیزی به اندازه دیدن یا شنیدن چیزی که نیش ما را باز کند...

3 اسفند 1398

نفس گیر: مرحله No Russian در Modern Warfare 2

در این دو سه سال اخیر مرتب می شنویم که سیاستمداران بزرگ جهان، بازی های ویدیویی و محتوای آن را عامل اصلی بروز خشونت در جامعه و کشت و کشتارهای گسترده می دانند. در مملکت خودمان هم هرچند وقت یکبار بازی ها را گوشه رینگ گیر می اندازند و تا جایی که می توانند آن...

3 اسفند 1398

بودجه تحقیقات حوزه سلامت در لایحه بودجه 99 حدود 20 درصد رشد نموده است

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بودجه تحقیقات حوزه سلامت در لایحه بودجه 99 نسبت به بودجه سال 98 حدود 20 درصد رشد نموده است.

2 اسفند 1398

بررسی نحوه عملکرد میکروسکوپ الکترونی

میکروسکوپ الکترونی قادر است، عناصر سازنده شی را مشخص کند؛ که از این رو می توان به خواصی همانند نقطه ذوب، اکتیویته شی دست یافت.

30 بهمن 1398
تعداد: (144)