سردار اشتری: دوبار تا دم منزل خاوری رفتیم اما پلیس کانادا همراهی نکرد ، دریافت گذرنامه غیرحضوری شد

به گزارش مجله همراهان، فرمانده نیروی انتظامی گفت: ما در کانادا برای دستگیری یک مجرم تا نزدیکی محل زندگی وی رفتیم ولی همکاری لازم برای اعمال قانون در خدمت پلیس ایران قرار نگرفت.

سردار اشتری: دوبار تا دم منزل خاوری رفتیم اما پلیس کانادا همراهی نکرد ، دریافت گذرنامه غیرحضوری شد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در برنامه نگاه یک با اشاره به تمهیداتی که برای کارکنان ناجا در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در حکم من به بحث معیشت کارکنان اشاره نموده اند، ناجا کارکنانی دارد که با حداقل ها بیشترین خدمت را ارائه می دهند، مهم ترین احتیاج برای کارکنان نیروی انتظامی بحث مسکن است که متأسفانه با حداقل ها فاصله داریم که امیدواریم با قرارگاه جهادی تأمین مسکن که از سال گذشته راه اندازی شده در طرح 5 ساله که یک سال آن گذشته است بتوانیم به حداقل ها برسیم و به یک استاندارد نسبی دست پیدا کنیم.

وی اضافه کرد: متأسفانه ما در شرایطی هستیم که توان مالی ناجا برای تأمین مسکن کارکنان پایین است و نمی توانیم مستقل از اعتبارات کاری انجام دهیم و هم در شرایطی هستیم که اعتبارات ما کمتر از سال های قبل است ولی با پیگیری هایی که اجرا شده و با جلساتی که با ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شده است امیدواریم بتوانیم این مشکل را حل کنیم. البته ما با وزیر راه جلسات متعددی گذاشتیم و سعی داریم تا از امتیازاتی که هست استفاده کنیم و وام های یاری هزینه مسکن بگیریم.

سردار اشتری با اشاره به شعار سال هفته ناجا که با هم برای امنیت و سلامت نام دارد، گفت: سال جاری که کرونا در کشور ما شیوع پیدا نموده است، از همان روزهای اول به حضور متولیان بهداشت رسیدیم و اعلام آمادگی کردیم، بیشترین احتیاج امروز بحث سلامت است و به همین دلیل ما این شعار را برای هفته ناجا در سال 99 انتخاب کردیم.

تشریح اقدامات کرونایی نیروی انتظامی

فرمانده ناجا با اشاره به فعالیت های پلیس در رابطه با ویروس کرونا بیان نمود: ما از همان ساعات اولیه که شیوع کرونا در کشور اعلام شد، ناجا کار خودش را شروع کرد و تمام مراکز درمانی، کلینیک ها، بهداری ها و… را برای پذیرش بیمارانی غیر از پرسنل و خانواده هایشان هم اختصاص دادیم. موضوع دیگر بحث احتکار بود که ناجا توانست به سرعت تمامی انبارها و مکان هایی که دپوی کالا داشتند را شناسایی کنیم و با نظر مرجع قضائی و دانشگاه های علوم پزشکی آنها را توزیع کردیم.

وی ادامه داد: اما متأسفانه در فضای مجازی افرادی بودند که مردم را نگران می کردند که همکاران ما در پلیس فتا بیش از 3 هزار تارنما را شناسایی و با آنها برخورد کردند، یکسری از افراد تلفنی هدایت و یکسری احضار شدند و موارد به آنها تذکر داده شد و بعضی دیگر که عناد داشتند به مرجع قضائی معرفی شدند تا با انها برخورد شود و البته فعالیت های پلیس فتای ما در این زمینه همچنان ادامه دارد.

سردار اشتری اعلام نمود: کار سوم پلیس بحث فاصله گذاری اجتماعی بود که اجرای آن برای پلیس بسیار سخت بود چراکه مردم ما از دیرباز تا کنون در این ایام به سفر می رفتند و هر سال ما در این ایام سفرها را برای مردم تسهیل می کردیم اما سال جاری باید جلوگیری می کردیم. اما خوشبختانه رو سفید شدیم و توانستیم به خوبی طرح فاصله گذاری اجتماعی را با کاهش 70 درصدی تردد اجرا کنیم.

رئیس پلیس کشور گفت: دیگر اقدام ناجا بحث ضدعفونی خیابان ها با آب پاش های یگان ویژه بود، یک زمان این خودروهای یگان ویژه برای امنیت مردم به خیابان ها می آمدند و این بار برای سلامت مردم به خیابان ها آمدند.

وی بیان نمود: مصوبات ستادملی مقابله با کرونا را به جدیت پیگیری می کنیم و از تمامی مردم می خواهیم پروتکل ها را رعایت نمایند چراکه پلیس وظیفه دارد اعمال قانون کند، اگر داخل خودرویی که 4 نفر سرنشین دارد یک نفر ماسک نزده باشد حتماً ما طبق قانون او را جریمه می کنیم، اگر ما اعمال قانون می کنیم برای سلامت مردم و خانواده ها است.

تمام خدمات ناجا تا انتها 1400 هوشمند می شوند

سردار اشتری با اشاره به هوشمند سازی در ناجا گفت: ناجا یک نهاد امنیتی و انتظامی است اما در کنار این یک نهاد مردمی و در حال خدمت است، ما برای این ارائه خدمت باید از روش های روز و نوین استفاده کنیم تا سرعت خدمت رسانی را بالا ببریم، ما از حالت سنتی و قدیمی خدمات دهی به خدمات الکترونیک حتی قبل از اینکه دولت الکترونیک مطرح شود رسیده ایم. اما ما دیدیم این موضوع برای شرایط فعلی یاری نمی نماید و باید پیشرفته تر شویم.

فرمانده ناجا ادامه داد: به عنوان مثال امروزه اگر بخواهید گذرنامه بگیرید دیگر احتیاجی نیست به پلیس به علاوه 10 مراجعه کنید، اگر در سامانه های پلیس حتی یک بار احراز هویت شده باشید می توانید به راحتی از داخل خانه درخواست گذرنامه بدهید و گذرنامه به درب منزل شما ارسال شود.

وی گفت: ما مطمئن هستیم تا انتها 1400 تمام خدمات ناجا هوشمند می شود، افراد می توانند در سامانه پلیس من وارد شوند و احراز هویت شوند و برای هرکاری مثل گذرنامه، کارت انتها خدمت و … به وسیله همین سامانه اقدام نمایند. همچنین افراد در این سامانه می توانند شرایط خروج از کشور خود را که آیا ممنوع الخروج هستند یا خیر را آنالیز نمایند.

سردار اشتری به اجرای هوشمندسازی در پلیس هدایت و رانندگی اشاره نمود و گفت: تعویض پلاک به صورت الکترونیکی شده و فقط زمان تحویل احتیاج است که فرد به مراکز تعویض پلاک مراجعه کند یا اگر خودرویی سرقت شود بدون اینکه احتیاج باشد مالک به کلانتری مراجعه کند، در هر لحظه از شبانه روز می تواند بر روی این سامانه مراجعه و ثبت سرقت کند البته این امکان هنوز فعال نشده و به زودی فعال می شود؛ باز هم یادآوری می کنم که شاید این سامانه در بعضی مواقع قطعی داشته باشد اما تا انتها 1400 این سامانه و دیگر اقدامات هوشمندسازی در ناجا بدون نقص می شوند.

یک سوم تعداد کلانتری های مصوبه را کم داریم

رئیس پلیس کشور گفت: ما در کل کشور حداقل یک سوم کلانتری نسبت به چیزی که برایمان مصوب شده است کم داریم، مسئولیت ساخت آن هم تعیین شده است و نهادها و دستگاه ها باید پای کار بیایند و کلانتری بسازند چراکه ناجا بودجه ای برای ساخت کلانتری ندارد.

وی ادامه داد: شهرداران برای امنیت شهرشان باید پای کار بیایند و همان طور که مدرسه و مسجد می سازند باید کلانتری هم بسازند تا امنیت شهرشان حفظ شود، برای ساختن یک شهر در همان لحظه های اول باید جانمایی و تأمین بودجه ساخت کلانتری شود.

سردار اشتری بیان نمود: در برنامه ششم توسعه آورده شده است که به ازای هر هزار نفر باید 5 نیروی پلیس داشته باشیم اما الان 2.8 داریم یعنی از نصف هم کمتر داریم البته با تمام این کمبودها هیچکدام از مأموریت های ما زمین نمانده است، اگر کلانتری و پایگاهی در محلی نداریم حتماً گشت گذاشته ایم.

به اراذل و اوباش رحم نمی کنیم و دستشان را قلم می کنیم

فرمانده نیروی انتظامی گفت: ما بی وقفه فضای مجازی را رصد می کنیم و از فعالیت خیلی از اوباش جلوگیری شده است، یا کلاهبرداران شناسایی و دستگیر شده اند، با اجرای رمز دوم پویا به یکباره 60 درصد از تخلفات مربوط به این حوزه کم شد. البته در فضای مجازی هم خلافکاران رصد شده اند و به عنوان مثال با همکاری دستگاه قضائی مقتدرانه با هرکسی که بخواهد محیط را برای مردم نا امن کند به شدت برخورد می کنیم چرا که امنیت مردم خط قرمز ما است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال وقتی شما می بینید در رشت یک تعداد اراذل و اوباش به بیمارستانی که در آن مردم حضور دارند حمله می نماید که پلیس نمی تواند با خواهش او را بیرون کرد، خیر باید دست آن فرد قلم شود و تحویل قانون داده شود، مردم زمانی که متوجه شدند این اوباش دستگیر شدند بسیار راضی شدند و از ناجا تشکر کردند.

سردار اشتری با اشاره به ماجرای حاشیه ای تشهیر یک اراذل در محله مشیریه تهران بیان نمود: افرادی که چندسال پیش دستگیر شده و تشهیر شده و الان هم مجدد به این سرنوشت دچار شده اند باید باید آسیب شناسی شود، البته بخش بسیاری از اینکه خلافکاران مجدد جرمشان را تکرار می نمایند برمی شود به قوانین ما که هزینه جرم برابر با جرم نیست و از همین جا از مجلس خواهش می کنم تا زودتر بعضی قوانین را اصلاح نمایند.

چرا بعضی از مجرمین فراری به کشور استرداد نمی شوند

رئیس پلیس کشور گفت: مشکل ما، پلیس و همچنین دستگاه قضائی بعضی از کشورها است که با ما همکاری لازم را در استرداد مجرمین نمی نمایند، البته خیلی از کشورها با ما همکاری خوبی دارند و زمانی که اینترپل ایران اعلان قرمز برای فردی می نمایند تمام توان خود را برای همکاری با پلیس ایران به کار می برند.

وی ادامه داد: ما حتی در کانادا برای دستگیری یک مجرم تا نزدیکی محل زندگی آن مجرم رفتیم ولی همکاری لازم برای اعمال قانون در خدمت پلیس ایران قرار نگرفت اما این را بگویم اشراف پلیس اینترپل ما بسیار قوی است ولی اگر پلیس و دستگاه قضای کشوری با ما همکاری نکند ما دچار مشکل می شویم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1270

به "سردار اشتری: دوبار تا دم منزل خاوری رفتیم اما پلیس کانادا همراهی نکرد ، دریافت گذرنامه غیرحضوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردار اشتری: دوبار تا دم منزل خاوری رفتیم اما پلیس کانادا همراهی نکرد ، دریافت گذرنامه غیرحضوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید