مهمترین مشکل در راستا فرزندخواندگی

به گزارش مجله همراهان، مدیرکل امور بچه ها و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور ضمن اعلام آخرین آمار مربوط به فرزندخواندگی در کشور مهم ترین مشکل این حوزه را سلیقه انتخابی خانواده ها در این خصوص دانست.

مهمترین مشکل در راستا فرزندخواندگی

سعید بابایی در گفتوگو با مجله همراهان، با بیان اینکه تا آخرین ریالی که بودجه در بخش فرزندان تحت سرپرستی این سازمان اختصاص یافته برای این فرزندان هزینه می شود، افزود: با این وجود تعدادی نیز برای سال 98 در نوبت هستند.

وی با اشاره به اینکه در 9 ماهه ابتدایی امسال، 964 کودک به فرزندخواندگی پذیرفته شده اند، اظهار کرد: 370 کودک دیگر نیز با حکم امین موقت در راستا فرزندخواندگی هستند.

مدیرکل امور بچه ها و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور یکی از مسائل فرآیند فرزندخواندگی را سلیقه انتخابی خانواده ها در فرزندپذیری عنوان کرد و گفت: به همین دلیل نیاز به فرهنگ سازی در جامعه داریم تا بچه ها دارای بیماریهای خاص و همچنین معلولیت نیز این فرصت را داشته باشند تا وارد خانواده جدید شوند. امری که خوشبختانه کم کم در حال شکل گیری است.

به گفته بابایی، در سال اخیر بیشترین آمار فرزندخواندگی مربوط به استانهای خراسان رضوی، تهران، کرمان و آذربایجان شرقی بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 691

به "مهمترین مشکل در راستا فرزندخواندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمترین مشکل در راستا فرزندخواندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید