سرانجام تحصن متحدان امارات در سقطری یمن

نیروهای وابسته به امارات که با تحصن در برابر استانداری سقطری در مرکز استان، زندگی عادی را مختل نموده بودند، پس از اینکه فهمیدند دولت مستعفی قصد سرانجام دادن به تحصن آنها به هر نحوی را دارد، به تمرد خود سرانجام دادند.

سرانجام تحصن متحدان امارات در سقطری یمن

با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیروهای المجلس الانتقالی الجنوبی (شورای انتقالی جنوبی) وابسته به امارات امروز دوشنبه به تحصن خود در برابر ساحتمان استانداری مجمع الجزایر سقطری در مرکز این استام حدیبو سرانجام دادند.

بر اساس گزارش المشهد الیمنی، یک مقام محلی گفت: تحصن کنندگان چادرهای خود را جمع کردند و مسیرهایی که تجزیه طلبان از هفته قبل مسدود نموده بودند، باز شد.

بر اساس این گزارش، اقدام مذکور پس از آن صورت گرفت که به فرماندهان این تحصن ابلاغ شد دولت مستعفی با دستور ائتلاف سعودی قصد برچیدن تحصن در امروز را دارد.

همچنین دیروز سقطری شاهد تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به این تحصن و مسدود شدن مسیرها بود.

هفته گذشته رمزی محروس استاندار سقطری در صفحه فیسبوک خود خطاب به نیروهای شورای انتقالی جنوب نوشت: مهلت تعیین شده برای عناصر انتقالی جهت عقب نشینی از اطراف استان و برطرف ظواهر نظامی از شهر به سرانجام رسیده است، مقامات امنیتی طی ساعت های آینده با قاطعیت با آنها برخورد خواهند کرد (جزئیات بیشتر).

اواخر سال 2015 امارات کار سلطه بر مجمع الجزایر سقطری را شروع کرد. بعد از دو توفان چابالا و میگ که زیرساخت ها در جزیره را تخریب کرد، امارات تحت پوشش اقدامات خیرخواهانه وارد جزیره شد و با استفاده از ضعف دولت مرکزی در یمن، سلطه خود را بر آن محکم کرد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 14 آبان 1398 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 450

به "سرانجام تحصن متحدان امارات در سقطری یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام تحصن متحدان امارات در سقطری یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید