کاندیدا های واردات به ایران؛ 11 خودروی خارجی محبوب

به گزارش مجله همراهان، منوچهر منطقی، معاون صنایع حمل و نقل وزیر صنعت در این باره گفته؛ عوارض واردات خودرو بین 10 تا 95 درصد است و بر اساس حجم موتور مشخص می گردد.

کاندیدا های واردات به ایران؛ 11 خودروی خارجی محبوب

وزارت صمت اعلام نموده است که عوارض واردات خودرو های با حجم موتور کمتر از هزار سی سی 15 درصد پایین آمده و این خودرو ها فقط با عوارض 10 درصدی وارد کشور خواهند شد.

منوچهر منطقی، معاون صنایع حمل و نقل وزیر صنعت در این باره گفته؛ عوارض واردات خودرو بین 10 تا 95 درصد است و بر اساس حجم موتور معین می گردد.

هرچه حجم موتور بیشتر باشد عوارض واردات نیز اضافه خواهد شد. برخلاف تصور احتمالی موجود خودرو های با کمتر از هزار سی سی خوبی در بازار جهانی وجود دارند و در صورتی که عوارض 10 درصدی بر واردات آن ها اعمال گردد با قیمت خوبی دست مصرف نماینده ایرانی خواهند رسید.

عوارض 10 درصدی برای واردات خودرو تا 1000 سی سی | احتمال فروش خودرو های وارداتی با سامانه یکپارچه | کنترل قیمت بر عهده سازمان حمایت است. در گزارش پیش رو تعدادی از این خودرو ها که در بازار کشور های خارجی عرضه می گردد با ذکر قیمت، مشخصات، حجم موتور و توان خروجی آن ها معرفی خواهند شد.

این خودرو یک SUV سه سیلندر با حجم موتور 998 سی سی است که موتور این خودرو با استفاده از توربو شارژ اسب بخار نیرو فراوری کند. البته این خودروی فراوریی شرکت هیوندای کره با دو موتور دیگر شامل 1200 سی سی بنزینی با قدرت 83 اسب بخار و 1400 سی سی دیزلی با قدرت 90 اسب بخار هم به بازار عرضه می گردد.

در حالی که گیربکس این خودرو با موتور های حجم بالاتر 5 دنده دستی است، اما موتور های کوچک آن با گیربکس 6 دنده دستی یا 7 دنده دو کلاچ عرضه می گردد. این خودرو مجهز به تنظیم اتوماتیک هوای خودرو، کروز کنترل، شارژر وایرلس، پخش 8 اینچ اسکرین تاچ اندروید، ساندروف و کیلس استارتر است.

هیوندای بعلاوه برای این خودرو آپشن هایی نظیر سامانه الکترونیکی کنترل پایداری خودرو، 6 ایربگ، ترمز ای بی اس، سامانه مدیریت پایداری خودرو و بعلاوه سنسور های پارک در جلو و عقب آن ارائه داده است.

قیمت این خودرو در بازار هند از 785 هزار روپیه تا یک میلیون و 436 هزار روپیه است که با در نظر گرفتن قیمت روپیه هند 389 تومان در بازار آزاد، قیمت این خودرو بین 305 میلیون تا 558 میلیون تومان است که با در نظر گرفتن عوارض 10 درصدی با قیمت حدود 335 تا 600 میلیون تومان به بازار ایران خواهد رسید.

این خودرو یکی از برترین خودرو های با موتور کمتر از هزار سی سی در بازار جهانی است که احتمالا با همان موتور 998 سی سی توربو شارژ هیوندای ونیو با قدرت 120 اسب بخار در بازار هند به فروش می رسد. البته این خودرو با دو موتور دیگر 1200 سی سی بنزینی 83 اسبی، و 1500 سی سی دیزلی 100 اسبی در بازار هند هم موجود است. گیربکس این خودرو برای موتور هزار سی سی، 6 دنده دستی یا 7 دنده اتوماتیک است.

این خودرو دارای یک سیستم پخش لمسی 10 اینچی اندروید است، سانروف داشته و به سامانه تصفیه هوای داخل خودرو مجهز است. بعضی از آپشن های قابل نصب روی هیوندای I 20 نیز شامل 6 ایربگ، سامانه الکترونیکی کنترل پایداری خودرو و سنسور پارک در عقب است.

قیمت این خودروی هیوندای در بازار هند 832 هزار تا یک میلیون و 378 هزار روپیه است که معادل 323 میلیون تا 536 میلیون تومان است. با احتساب عوارض 10 درصدی این خودرو احتمالا با قیمتی حدود 355 تا 590 میلیون تومان به ایران خواهد رسید.

کاندیدا های واردات به ایران؛ 11 خودروی خارجی محبوب با حجم موتور کمتر از 1000 سی سی | رنو کوئید مقرون به صرفه تر از پراید تمام می گردد

از آنجا که شرکت خودروسازی کیا زیر مجموعه گروه خودروسازی هیوندای به شمار می رود این خودروی SUV هم در بازار هند با یک موتور 998 سی سی با توان خروجی 120 اسب بخار عرضه می گردد که احتمالا با هیوندای I 20 و هیوندای ونیو مشترک است. این خودرو بعلاوه با یک موتور 1.2 لیتری بنزینی 82 اسبی و 1.5 لیتری دیزل 100 اسبی در بازار هند در دسترس مشتریان قرار گرفته است.

کیا سونت مجهز به یک سامانه اطلاعات و پخش خودروی 10 اینچی لمسی اندروید، شارژ وایرلس، ساندورف، سامانه تصفیه هوای داخل خودرو، 6 ایربگ، سامانه مدیریت پایداری خودرو و کنترل الکتورنیکی پایداری در کنار ای بی اس است.

قیمت کیا سونت در بازار دهلی نو بین 798 هزار روپیه معادل 310 میلیون تومان، تا یک میلیون و 600 هزار روپیه معادل 622 میلیون تومان است که با احتساب عوارض 10 درصدی بین 340 میلیون تا 680 میلیون تومان به ایران خواهد رسید.

این سدان فراوریی شرکت هیوندای با یک موتور 998 سی سی که احتمالا با همه خودرو های قبلی مشترک است در بازار هند به فروش می رسد. همانطور که گفته شد موتور این خودرو با استفاده از توربو شارژ تا 120 اسب بخار توان خروجی ایجاد می نماید و فقط با یک گیربکس اتومات 7 دنده در بازار هند به فروش می رسد.

آپشن های هیوندای ورنا نیز شامل ساندروف، سامانه نظارت بر فشار باد تایر، شارژ وایرلس، سنسور های پارک در قسمت جلو و عقب خودرو، ترمز ای بی اس و سامانه هشدار سرعت است.

قیمت این خودرو در بازار هند از یک میلیون و 87 هزار روپیه بر اساس آپشن ها تا یک میلیون و 804 هزار روپیه معادل 422 تا 725 میلیون تومان در دسترس است. با احتساب عوارض 10 درصدی این خودرو بین 460 تا حدود 800 میلیون تومان به ایران خواهد رسید.

این خودرو با یک موتور 999 سی سی تنفس طبیعی با قدرت 72 اسب بخار و یک موتور توربو شارژ 100 اسب بخاری در بازار هند عرضه شده است. موتور تنفس طبیعی این خودرو مجهز به گیربکس مجهز به 5 دنده دستی بوده، ولی موتور توربوشارژ آن هم با گیربکس 5 دنده دستی و هم با گیربکس اتوماتیک به بازار عرضه می گردد.

این خودرو مجهز به سامانه اطلاعات و پخش 8 اینچی لمسی اندروید بوده، لامپ جلوی ال ای دی دارد و با رینگ های 16 اینچی آلیاژ آلومینیوم به بازار عرضه می گردد.

نیسان مگنیت بعلاوه دارای تهویه هوای اتوماتیک، شارژر وایرلس و سیستم تصفیه هوا است. در جلوی این خودرو دو ایربگ نصب بوده، ترمز ای بی اس دارد و مجهز به سامان الکترونیکی کنترل پایداری است. این خودرو در بازار دهلی نو 600 هزار روپیه معادل 233 میلیون تا یک میلیون و 120 هزار روپیه معادل 435 میلیون عرضه می گردد که با احتساب عوارض 10 درصدی چیزی حدود 250 تا 470 میلیون به ایران خواهد رسید.

کاندیدا های واردات به ایران؛ 11 خودروی خارجی محبوب با حجم موتور کمتر از 1000 سی سی | رنو کوئید مقرون به صرفه تر از پراید تمام می گردد

شرکت خودروسازی رنو از سال 2005 وارد بازار هند شده و هم اکنون یکی از پرفروش ترین مدل های فراوریی این خودروسازی در بازار هند رنو کوئید است. این خودروی هاچ بک با موتور 999 سی سی به بازار هند عرضه می گردد که البته با یک موتور 800 سی سی هم در دسترس مشتریان هندی قرار گرفته است.

موتور هزار سی سی آن قابلیت فراوری 68 اسب بخار و موتور 800 سی سی آن 54 اسب بخار قدرت دارد. این خودرو با گیربکس 5 دنده دستی یا 5 دنده اتوماتیک در دسترس مشتریان است و دارای آپشن هایی نظیر سامانه اطلاعات و پخش 8 اینچی لمسی، تهویه دستی هوا، ورودی کیلیس، شارژر در عقب خودرو و بعلاوه دوربین پارک عقب است.

رنو کوئید مجهز به ایربگ های جانبی، ای بی اس و سنسور پارک در قسمت عقب است. قیمت این خودرو در بازار هند 468 هزار روپیه معادل 182 میلیون تومان تا 636 هزار روپیه معادل 247 میلیون تومان عرضه می گردد که با احتساب عوارض 10 درصدی واردات به ایران با قیمت هایی حدود 200 تا 270 میلیون تومان به ایران خواهد رسید.

پولو یکی از مدل های محبوب فراوریی شرکت فولکس واگن است و هم شکل خوبی داشته و هم عملکرد خوبی را در کنار قیمت مناسب ارائه می دهد. این خودرو با یک موتور 990 سی سی تنفس طبیعی، با قدرت 75 اسب بخار و یک موتور 999 سی سی توربو شارژ با قدرت 110 اسب بخار در بازار عرضه شده است.

گیربکس این خودرو هم 5 دنده دستی، 6 دنده دستی و 6 دنده اتومات است و بر اساس سفارش مشتری ارائه می گردد. این خودرو دارای سامانه اطلاعات و پخش 6.5 اینچی لمسی، سنسور باران، دو ایربگ جلو، کروز کنترل و سنسور پارک در قسمت عقب است.

فولکس واگن پولو با قیمت 709 هزار روپیه معادل 275 میلیون تومان تا یک میلیون و 133 هزار روپیه معادل 440 میلیون تومان در بازار هند در دسترس مشتریان است که با احتساب عوارض 10 درصدی بین 270 تا حدود 480 میلیون تومان وارد ایران خواهد شد.

اشکودا کوشاک یک SUV نسبتا محبوب در بازار هند است و با موتور هزار سی سی عملکرد نسبتا خوبی را به ثبت رسانده است. این خودرو دارای یک موتور یک لیتر 3 سلیندر توربو شارژ بنزینی با توان فراوری 115 اسب بخار و یک موتور 1.5 لیتری توربو شارژ با فراوری 150 اسب بخار در بازار هند عرضه شده است. گیربکس این خودرو هم 6 دنده دستی و 7 دنده اتوماتیک بر اساس سفارش مشتری تحویل می گردد.

کوشاک که فراوری اشکودای جمهوری چک است دارای ساندروف، سامانه اطلاعات و پخش 10 اینچی لمسی اندروید، شارژر وایرلس، جایگاه های برقی، پخش با 6 بلندگو، 6 ایربگ، سنسور پارک عقب، کنترل الکترونیکی پایداری خودرو، هشدار کمر بند ایمنی، سنسور تصادف، ای بی اس و دوربین عقب است.

قیمت اشکودا در بازار هند البته نسبت به دیگر رقبا کمی بیشتر بوده و بین یک میلیون و 261 هزار روپیه تا 2 میلیون و 89 هزار روپیه متغیر است. با این حساب کوشاک با قیمت 490 میلیون تومان تا 812 میلیون تومان در بازار هند فروخته می گردد که با احتساب عوارض 10 درصدی بین 540 تا 890 میلیون تومان به ایران خواهد رسید.

این خودروی کره ای با یک موتور یک لیتری 120 اسبی توربو شارژ بنزینی و احتمالا مشابه موتور های هیوندای ورنا، ونیو و کیا سونت عرضه شده است. هیوندای آئورا با تجهیزات جانبی شامل سامانه اطلاعات و پخش 8 اینچی اندروید، کروز کنترل، شارژر وایرلس، جایگاه قابل تنظیم، تهویه هوای اتوماتیک در کنار دو ایربگ جلو و سنسور های در عقب عرضه شده است.

قیمت این خودرو در بازار هند 688 هزار روپیه معادل تا یک میلیون و 100 هزار روپیه متغیر است که معادل 267 تا 427 میلیون تومان برآورد می گردد. با احتساب عوارض 10 درصدی هیوندای آئورا می تواند با قیمت 290 تا 470 میلیون تومان به ایران برسد.

این خودروی 7 نفره با یک موتور یک لیتری 72 اسبی در بازار هند عرضه شده و البته در آینده نزدیک قرار است به توربو شارژ هم مجهز گردد.

این خودرو با گیربکس 5 دنده دستی یا 5 دنده اتومات در بازار هند موجود بوده و دارای تجهیزات سامانه اطلاعات و پخش 8 اینچی لمسی، رینگ های 15 اینچی بزرگ، تهویه هوای اتوماتیک، دو ایربگ در جلو، ایربگ های جانبی، ای بی اس، کروز کنترل و سنسور عقب است.

یکی از برترین ویژگی های رنو ترایبر قیمت پایین علیرغم ظرفیت بالای آن است که باعث شده بسیاری از مردم هند توانایی خرید آن را داشته باشند. قیمت این خودرو در بازار آزاد هند 600 هزار روپیه تا 890 هزار روپیه بر اساس آپشن ها معین شده که معادل 233 تا 347 میلیون تومان است.

با احتساب عوارض 10 درصدی واردات این خودرو بین 256 میلیون تا 381 میلیون تومان به ایران خواهد رسید.

این خودرو یکی از SUV های پرطرفدار بازار هند است و همه این محبوبیت به لطف قیمت مناسب آن فراهم شده است. این خودرو احتمالا با همان موتور یک لیتری رنو ترایبر با قدرت 72 اسب بخاری در بازار هند موجود است که البته مشتریان می توانند رنو کیگر را با موتور یک لیتری توربوشارژ با قدرت 100 اسبی هم خریداری نمایند.

گیربکس این خودرو هم 5 دنده دستی یا 5 دنده اتومات سا و با تجهیزات نظیر سامانه اطلاعات و پخش 8 اینچی لمسی، شارژر وایرلس، لامپ های جلوی ال ای دی، کنترل اتوماتیک هوای خودرو و سامانه روشن کردن کیلس است. کیگر بعلاوه مجهز به ای بی اس، 4 ایربگ و سنسور عقب است.

قیمت این مدل محبوب رنو بین 613 هزار روپیه معادل 238 میلیون تومان تا یک میلیون و 462 هزار روپیه معادل 452 میلیون تومان در بازار دهلی نو متغیر است که با احتساب عوارض 10 درصدی 260 تا 500 میلیون تومان به ایران خواهد رسید.

منبع: فرادید
انتشار: 11 تیر 1401 بروزرسانی: 11 تیر 1401 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2118

به "کاندیدا های واردات به ایران؛ 11 خودروی خارجی محبوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاندیدا های واردات به ایران؛ 11 خودروی خارجی محبوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید