آب شرب گلپایگان سالم و بهداشتی است

به گزارش مجله همراهان، خبرنگاران/اصفهان مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از سالم و بهداشتی بودن آب شرب گلپایگان اطلاع داد.

آب شرب گلپایگان سالم و بهداشتی است

منصور شیشه فروش در نشست آنالیز کیفی منابع آب شرب شهرستان گلپایگان، اظهار کرد: آنالیز های میدانی و گزارش نهادهای نظارتی نشان می دهد تصفیه خانه آب گلپایگان مطابق با استانداردهای تعریف شده، آب شرب مورد احتیاج مردم را تصفیه نموده و در اختیار آنان قرار می دهد.

به گزارش خبرنگاران، مدیر گروه سلامت محیط مرکز بهداشت استان اصفهان نیز گفت: در پی شکایت های مردمی از طعم و بوی آب شرب گلپایگان، گروهی متشکل از متخصصان دانشگاه های اصفهان، علوم پزشکی اصفهان، مرکز بهداشت، آب منطقه ای و آب و فاضلاب از تمام منابع آبی و تاسیسات تامین و تصفیه آب شهرستان گلپایگان بازدید و نمونه گیری کردند که نتایج اولیه آن حاکی از سلامت آب شرب توزیع شده است.

سیدمهدی میرجهانیان اضافه کرد: نتایج کامل این نمونه گیری ها با هدف یافتن علل تغییر طعم و بوی آب در دریاچه سد کوچری هفته آینده اعلام خواهد شد.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفای استان اصفهان نیز با بیان اینکه آب خروجی از تصفیه خانه آب گلپایگان تمام استانداردهای لازم را دارد، گفت: در هفته های اخیر شاهد افزایش اندازه جلبک ها در آب ورودی به تصفیه خانه آب گلپایگان از محل سد کوچری بودیم که علل آن در دست آنالیز است.

ناصر اکبری اضافه کرد: برای مقابله با این مشکل سعی شده تا با تعویض مداوم فیلترها، شستشوی مخازن و تاسیسات و اضافه کردن کربن فعال در فرایند تصفیه، طعم و بوی ایجاد شده در آب ورودی را کاهش داده و آب شرب استاندارد در اختیار شهروندان قرار دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1952

به "آب شرب گلپایگان سالم و بهداشتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب شرب گلپایگان سالم و بهداشتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید