ابزار لازم برای سفر که شاید به آنها فکر نکرده اید

به گزارش مجله همراهان، وقتی تصمیم به سفر می گیرید، یکی از کلیدی ترین نکات انتخاب وسایلی است که باید همراه خود ببرید. وسایلی که در عین ضروری بودن باید کوچک و سبک باشند.

ابزار لازم برای سفر که شاید به آنها فکر نکرده اید

هر چند نمی گردد در مسافرت کوله پشتی تان را پر از اسباب و وسایل ریز و درشت و گران قیمتی بکنید که احتمالا به کارتان نخواهد آمد، اما اسباب و وسایل مسافرتی خوبی وجود دارند که می توانند به خوبی جای خود را در کوله مسافرتی شما باز نمایند. اگر برای خرید تعدادی وسیله کوچک با تکنولوژی روز هزینه کنید، مسافرتی راحت تر و شادتر خواهید داشت. در این مقاله از خبرنگاران 9 مورد از این وسایل را به شما معرفی می کنیم.

1. دستگاه حشره کش مدرن

در مسافرت و مخصوصا مسافرت هایی که در فضای باز ادامه دارد، وجود حشرات مزاحم یکی از مسائل به شمار می رود. هر وسیله ای برای دور کردن یا کشتن این حشرات بهره ببرید، ممکن است مسائل خودش را داشته باشد و حتی مسئله ای بیش از خودِ حشرات ایجاد کند. مواد طبیعی مانند آبلیمو و اکالیپتوس معمولا توانایی کافی برای دور کردن حشرات ندارند. شمع و چراغ و سیم پیچ بوی بسیار بدی ایجاد می نمایند و در ضمن دود بدی هم به راه می اندازند.

اما امروزه ابزار جدیدتری برای دور کردن حشرات به بازار آمده که با پخش یک ماده بدون بو در هوا در یک مساحت 35 متر مربعی می تواند از شما در برابر حشرات محافظت کند. احتیاجی به اسپری کردن ماده ندارید، مانند سیم پیچ نور اضافه فراوری نمی نماید و احتیاجی هم به استفاده از لوسیون روی بدن تان نخواهید داشت. این وسیله ابعاد بسیار کوچکی دارد و می تواند به عنوان یک وسیله بسیار مفید در کوله سفری شما حضور داشته باشد.

2. شارژر خورشیدی

با وجود تمام تکنولوژی ها و فراوریات مجذوب کننده، آنچه بسیار مهم است این است که وسیله ای قدرتمندتر از یک شارژر همراه معمولی داشته باشید که بتواند وسایل الکترونیکی که همراه دارید را همیشه در حالت شارژ شده نگه دارد. در نتیجه یک شارژر خورشیدی قابل جابه جایی به کوله پشتی سفر شما اضافه خواهد شد. در یک روز آفتابی چه در حال سرگرمی در جنگل باشید و چه کوهنوردی، می توانید از این شارژرها برای شارژ کردن وسایل تان بهره ببرید. این شارژرها سبک وزن و در مقابل ضربه خوردن مقاوم هستند. البته تنها چیزی که نباید با این شارژرهای خورشیدی برخورد کند، سنگ است. مراقب باشید سنگ روی سلول های خورشیدی آن ها نیفتد یا به آن ها برخورد نکند.

3. طیف سنج جیبی

اولین سوالی که در خصوص این وسیله مطرح می گردد این است که آیا اینقدر دقت دارد که حتی بتواند محتویات اجرام روی میزها یا بشقابها را نشان بدهد یا در توالت آزار دهنده باشد؟ خیر، چنین کاری نمی نماید. خیلی از از افراد علاقه ای ندارند که دقیقاً بدانند چه چیزی در غذایشان یا در اتاق هتلشان وجود دارد، اما برای کسانی که به این موضوع علاقه دارند یا برایشان اهمیت دارد، این طیف سنج یک وسیله مناسب است. طیف سنج ها می توانند برای سنجش کیفیت غذا یا دارو به کار فرایند یا حتی پول های تقلبی را بشناسند. این وسایل به وسیله تشخیص تغییرات ظاهری یا رنگ و ماده تشکیل دهنده، این کار را انجام می دهند.

اگر می خواهید بدانید متصدی رستوران مرتب دستهایش را می شوید یا خیر، یا اگر می خواهید بدانید نوشیدنی که فروشنده تبلیغ آن را بسیار می نماید، واقعا همانقدر خوب است یا نه، می توانید از یک طیف سنج بهره ببرید. این طیف سنج ها در ابعاد مختلف و مناسب سفر فروخته می شوند.

4. چشم بند هوشمند

اگر این قدرت وجود داشت که بتوان یکی از بدی های مسافرت های بین المللی را حذف کرد، آنچه باید حذف می شد جِت لَگ (jet lag) بود. اتفاقی که در اثر اختلاف ساعت روز در کشورهای مختلف رخ می دهد و باعث می گردد ساعت بیولوژیک بدن برای مدتی در خصوص زمان روز و شب توازن کافی نداشته باشد. در نتیجه ساعات خواب مفید مسافر کاهش می یابد. کاش این امکان وجود داشت که با سفر به هر کجای جهان زمان و کیفیت خواب به همان صورت اصلی اش باقی می ماند. اما این اتفاق نمی افتد و باعث می گردد تقریبا تمام ساعت روز احساس خواب آلودگی کنید. در طی سالیان متمادی ین مشکل با یاری هدفون های مخصوص حذف صدای اضافه تا حدودی حل شده، اما امروزه ماسک های خواب هوشمند یک ابزار یاریی است.

این ماسک ها با حذف نورهای اضافه و حفظ فضای مناسب در اطراف چشم برای پلک زدن باعث می گردد چشم شما زودتر احساس خواب آلودگی کند و راحت تر بخوابید.

5. مترجم

هرچقدر هم که شما دائما در حال سفر بوده و به کشورهای مختلف سفر نموده و برای برقراری ارتباط با مردم آنجا کوشش نموده باشید، باز هم نمی توانید به همه زبان ها تسلط کافی داشته باشید. آموختن یا حتی فهمیدن زبان های خارجی زمان زیادی از شما می گیرد و اگر در سفر بخواهید خودتان صحبت کنید یا حتی از زبان اشاره بهره ببرید، بیشتر اوقات به نتیجه نمی رسید.

بنابراین شما به یک مترجم خوب احتیاج دارید که بتواند در چند ثانیه کلمه یا جمله را به درستی برایتان ترجمه کند. بتوانید به صورت صوتی به آن ورودی بدهید و به صورت صوتی ترجمه تحویل بگیرید. بنابراین بهتر است قبل از سفر یک نرم افزار ترجمه یا یک دستگاه مترجم تهیه کنید تا در سفر مسئله ای برای برقراری ارتباط نداشته باشید.

6. لنز برای دوربین عکاسی گوشی هوشمندتان

امروزه هر کسی که به سفر می رود، چه حرفه ای باشد و چه تنها به منظور سرگرمی سفر کند، حتما همراه خود دوربین عکاسی می برد. علاوه بر این بر حسب عادت یا به علت راحتی بیشتر، بیشتر افراد از گوشی هوشمند خود به عنوان دوربین عکاسی استفاده می نمایند. اما هر چقدر هم که دوربین این گوشی ها خوب و قوی باشد، مسائلی دارد. مثلا اگر بخواهید از چیزی که بیشتر از 5 ثانیه در هوا است عکس بگیرید، نمی توانید یا لرزش ایجاد می گردد.

اما این مشکل هم با فراوری و فروش لنزهای مخصوص دوربین گوشی های هوشمند رفع شده است. با نصب این لنزها روی دوربین گوشی تان می توانید از دوربین آن شبیه دوربین های DSLR بهره ببرید و تقریبا همان کنترل را روی دوربین داشته باشید. با این کار یک دوربین حرفه ای را در گوشی تلفن همراه تان جا داده اید.

7. اینترنت همراه

برای کسی که می خواهد در هنگام سفر با خانواده یا محل کارش در ارتباط باشد، داشتن یک اینترنت همراه بسیار لازم و مفید است. می توانید از اینترنت ارائه شده به وسیله شرکت های مخابراتی در کشورهای مختلف بهره ببرید یا از مودم های همراه با پوشش قوی یاری بگیرید. در هر دو حالت همراه داشتن اینترنت همراه ارتباط شما را با زندگی روزمره تان حفظ خواهد نمود.

8. ردیاب شخصی

ممکن است در مسافرت، همراهان یا فرزند خود را در مکانی شلوغ یا بسیار ناآشنا گم نموده و نتوانید آن ها را پیدا کنید. بنابراین داشتن یک ردیاب شخصی می تواند به شما یاری کند. آنچه احتیاج خواهید داشت خرید یک ردیاب بلند برد است که با آن بتوانید همراهان خود را بیابید، چه در آنجا سیگنال تلفن وجود داشته باشد و چه وجود نداشته باشد. می توانید آن را به لباس کودک تان الصاق و در آن مکان های خاصی را معین کنید یا اینکه منطقه ها امن را در آن علامت بزنید. شاید این وسیله برای مسافران ماجراجو قدری عجیب و زیادی به نظر برسد، اما برای کسانی که قصد مسافرت دسته جمعی دارند، بسیار مفید است. پس به خرید این وسیله با جدیت بیندیشید.

9. هواپیمای مخصوص عکس سلفی

اگر از دست گرفتن دسته سلفی خسته شده اید، بهتر است به خرید یک هواپیمای مخصوص عکس سلفی فکر کنید. این وسیله می تواند به شما یاری کند در سفر عکس های سلفی زیباتری بگیرید.

تکنولوژی این هواپیماها روز به روز در حال پیشرفت است و نتیجه اش کوچک تر شدن و سبک تر شدن این هواپیماها است. بنابراین اگر در شرایط و مکان مناسبی هستید می توانید یکی از هواپیماهای جیبی مخصوص عکس سلفی را تهیه کنید و در سفر از آن بهره ببرید، مخصوصا اگر از افرادی هستید که معمولا به تنهایی سفر می کنید.

منبع: کجارو / matadornetwork.com
انتشار: 12 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2068

به "ابزار لازم برای سفر که شاید به آنها فکر نکرده اید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابزار لازم برای سفر که شاید به آنها فکر نکرده اید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید