اعلام شرایط قرمز برای 60 درصد مدارس منطقه 9

به گزارش مجله همراهان، سازه بیش از 60 درصد مدارس منطقه 9 در شرایط قرمز قرار گرفته است. این در حالی است که مدارس این منطقه از نظر تراکم جمعیتی رتبه دوم تهران را به خود اختصاص داده اند و مدیریت آموزش و پرورش آن بار مسئولیت و مدیریت مدارس منطقه 21 را نیز به دوش می کشد.

اعلام شرایط قرمز برای 60 درصد مدارس منطقه 9

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات بورسیه rtp استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

مجله همراهان - سحر جعفریان: 52 هزار دانش آموز در 187 مدرسه منطقه 9 در حال تحصیلند؛ مدارسی که با توجه به اجرای طرح مدرسه آماده از سال 1394 بیش از 60 درصدشان در وضع قرمز قرار دارند. زنگ خطر این شرایط قرمز اواسط سال گذشته با بروز حادثه ای هر چند کوچک (نشست بخش هایی از حیاط) در مدرسه میلاد نور خیابان نجارزادگان منطقه به صدا درآمد.

عباس خسروی رئیس ستاد پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری منطقه می گوید: شهرداری مناطق با همکاری سازمان آتش نشانی و آموزش و پرورش طرح مدرسه آماده را باهدف ایجاد ایمنی سازه ها و راه اندازی کانکس تجهیزات مواقع بحران در مدارس را اجرا نموده است. در این طرح کارشناسان سازمان آتش نشانی به بازدید از مدارس می پردازند و شرایط ایمنی زیربنایی و روبنایی مدارس را می سنجند. در نهایت فهرستی از مدارس در 3 بخش قرمز (ناایمن)، زرد (کم ایمن) و سبز (ایمن) تهیه می گردد.سپس فهرست به شهرداری مناطق ارسال تا ضمن برآورد هزینه های نوسازی، بهسازی و تجهیز، بخشی از آن هزینه ها تأمین گردد. این طرح در مدارس منطقه 9 که بیش از 60 درصد مدارس آن در وضع ناایمن قرار دارند درحال اجراست.

حسین اسماعیلی سرپرست ایستگاه 33 آتش نشانی فتح با بیان اینکه شرایط ایمنی سازه های مدارس منطقه 9 مناسب نیست و در صورت بروز حادثه بسیاری از دانش آموزان در معرض آسیب قرار می گیرند می گوید: از 187 مدرسه فعال منطقه 9 بیشترین آمار فرسودگی به مدارس مقطع ابتدایی و بعد متوسطه دوره اول اختصاص دارد. البته 5 مدرسه استیجاری با نزدیک به 3 هزار دانش نیز وجود دارد که مالکان حکم تخلیه گرفته اند. با این حال فرایند نوسازی و مقاوم سازی در منطقه نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش داشته که با توجه به حجم بالای فرسودگی احتیاج بیشتری به فعالیت خیران مدرسه ساز و مدیران آموزش و پرورش با موضوع تأمین بودجه نوسازی واحدهای آموزشی است،زیرا تراکم جمعیتی این واحدها هنگام بروز حوادث می تواند خسارت های جبران ناپذیری به وجود آورد. پیگیری های خبرنگار مجله همراهان محله برای دریافت پاسخ از مسئولان آموزش و پرورش تا زمان انتشار مطلب بی نتیجه ماند و منتظر دریافت پاسخ مسئولان مربوطه هستیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 810

به "اعلام شرایط قرمز برای 60 درصد مدارس منطقه 9" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام شرایط قرمز برای 60 درصد مدارس منطقه 9"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید