انتقاد حجت نظری نسبت به افزایش بیش از حدمجاز کرایه تاکسی های اینترنتی در تهران

به گزارش مجله همراهان، تهران (پانا) - عضو شورای شهر تهران نسبت به افزایش بیش از حدمجاز کرایه اسنپ و تپسی در شهر تهران انتقاد کرد.

انتقاد حجت نظری نسبت به افزایش بیش از حدمجاز کرایه تاکسی های اینترنتی در تهران

حجت نظری در دویست و نودو هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری گفت: تذکر امروز بنده پیرامون افزایش کرایه ناوگان اینترنتی حمل و نقل مسافر در شهر تهران است که عمدتا از سوی دو شرکت اسنپ و تپسی انجام می شود. همان طور که می دانید برابر قانون شهرداری ها، تصویب نرخ کرایه نقلیه در شهر بر عهده شورای شهر تهران است. از طرفی دیگر اتحادیه کسب و کارهای مجازی هم در این خصوص مدعی قیمت گذاری برای تاکسی های اینترنتی است و وظیفه نظارت بر آن را برعهده دارد.

وی افزود: خاطرم هست که در توافقنامه ای که میان شهرداری و شرکت های ارائه دهنده خدمات حمل و نقل اینترنتی به امضا رسید، این شرکت ها موظف شدند که چنانچه رقم کرایه شان از نرخ مصوب تاکسی های تلفنی شهر بالاتر بود، آن را به اطلاع مسافر برسانند. متاسفانه در روزهای اخیر شاهد افزایش چشم گیر کرایه تاکسی های اینترنتی در شهر تهران بودیم و این درحالی است که مصوبه شورای شهر تهران، برای افزایش نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی تنها 35 درصد بوده و معلوم نیست که بر چه اساسی این شرکت ها کرایه های خود در برخی مسیرها را حتی تا بیش از 50 درصد افزایش داده اند.

این عضو شورای شهر تهران گفت: لذا به سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران و همچنین اتحادیه کسب و کارهای مجازی تذکر می دهم که بر فرایند قیمت گذاری و محاسبه کرایه تاکسی های اینترنتی توجه و نظارت کامل داشته باشند و اگر افزایش قیمتی بیش از حد مجاز اعمال شده، حتما نسبت به برخورد با تخلفات و بازگشت دریافتی مازاد به مسافران اقدام شود.

نظری تاکید کرد: قاطبه اعضای دوره پنجم شورای شهر تهران با افزایش هزینه های زندگی در شهر موافق نبوده و در شرایط فعلی، تمام تلاش ما کاهش فشارهای اقتصادی وارده به مردم است. در مورد تاکسی های اینترنتی هم لازم است به جای افزایش اینچنینی کرایه خودروها، نسبت به حمایت از رانندگان اقدام شود. چرا که افزایش قیمت ها در نهایت منجر به کاهش تعداد مسافران شده و در انتها سود چندانی برای رانندگان هم درپی نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1765

به "انتقاد حجت نظری نسبت به افزایش بیش از حدمجاز کرایه تاکسی های اینترنتی در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد حجت نظری نسبت به افزایش بیش از حدمجاز کرایه تاکسی های اینترنتی در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید