بازار برتر بورس چه شد؟

به گزارش مجله همراهان، با اینکه زمزمه های راه اندازی بازار برتر بورس از اوایل تابستان به گوش رسید، هنوز هیچ تصمیم قطعی درمورد آن گرفته نشده و آخرین اخبار حاکی از آن است که هرچند مطالعاتی در این مورد در سازمان و شرکت بورس انجام شده اما از سوی شرکت بورس تهران پیشنهادی برای راه اندازی بازار برتر ارائه نشده است.

بازار برتر بورس چه شد؟

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت تراکت تبلیغاتی از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ تراکت های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران، مباحث پیرامورن راه اندازی بازار برتر بورس چندین ماه است که مطرح است؛ بازاری که در آن حد نوسان قیمت ها 10 درصد است و کارشناسان بازار سرمایه بر این باورند که در تمام بورس های جهان برای حرفه ای ها بازار برتر وجود دارد و در این بازار شرکت ها طبقه بندی می شوند؛ لذا نگرانی بازارگردانی وجود ندارد. در این راستا در ایران هم بعضی از شرکت ها بازار کارهای اطلاعاتی دارند که می توانند در بازار برتر فعالیت نمایند.

در بازار برتر شرکت ها باید شرایط خاصی داشته باشند که در این بازار طبقه بندی شوند، در نتیجه نباید نگران بازارگردانی در این بازار باشیم.

ویژگی های بازار برتر

بر این اساس اواخرتیرماه امسال بود که مدیرعامل شرکت بورس تهران درباره تأسیس تابلوی بازار برتر در بورس تهران گفت: شرکت هایی می توانند در بازار برتر پذیرش شوند که حداقل نمره اطلاع رسانی شان کمتر از 70 نباشد. همچنین قرار است در بازار برتر دامنه نوسان قیمت سهم ها افزایش یابد.

علی صحرایی درباره ویژگی های بازار برتر که قرار است در بورس رونمایی گردد نیز گفته بود که هیأت مدیره بورس تهران این پیشنهاد را داده که تابلوی بازار برتر در بورس رونمایی گردد. قرار است در بازار برتر دامنه نوسان قیمت سهم ها افزایش یابد. همچنین شرکت هایی که حداقل نمره اطلاع رسانی شان کمتر از 70 نباشد، سرمایه شان حداقل 1,000 میلیارد تومان و سهام شناورشان حداقل 25 درصد باشد یا اینکه سهام آزاد شناورشان از نظر ریالی 1,500 میلیارد تومان باشد می توانند در این بازار لیست شوند.

در همان روزها بود که شاپور محمدی - رئیس سازمان بورس - گفت که جمع بندی این موضوع را هنوز نداریم و باید آن را آنالیز کنیم.

مطالعات اجرا شده اما پیشنهاد ارائه نشده است

پرونده راه اندازی بازار برتر از زمان تا کنون همچنان باز اما مسکوت مانده است. در این راستا، علی اکبر امین تفرشی - عضو هیأت مدیره شرکت بورس تهران - در گفت وگو با خبرنگاران، درباره آخرین شرایط راه اندازی بازار برتر، شرح داد: در این راستا مطالعاتی در سازمان بورس و شرکت بورس اجرا شده و جمع بندی شده است.

وی ادامه داد: قرار است در آینده نزدیک درمورد راه اندازی بازار برتر و اینکه این بازار راه اندازی گردد یا خیر، تصمیم گیری گردد. البته راه اندازی این بازار در دستور کار قرار گرفته است اما هنوز نمی توان درمورد شرکت هایی که به این بازار راه پیدا می نمایند صحبت کرد.

این درحالی است که حسن امیری - نایب رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار - در این باره به خبرنگاران گفت: هنوز از سوی شرکت بورس تهران پیشنهادی برای راه اندازی بازار برتر ارائه نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 745

به "بازار برتر بورس چه شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار برتر بورس چه شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید