برگزاری سمینار مجازی موسیقی ایرانی به روایت هنرمند ژاپنی از سوی رایزنی فرهنگی ایران در توکیو

به گزارش مجله همراهان، سمینار مجازی موسیقی ایرانی به روایت هنرمند ژاپنی به همراه رونمایی نمادین و اجرای زنده سنتور از سوی رایزنی فرهنگی ایران در توکیو و به بهانه انتشار مجله تخصصی ایران برگزار می گردد.

برگزاری سمینار مجازی موسیقی ایرانی به روایت هنرمند ژاپنی از سوی رایزنی فرهنگی ایران در توکیو

به گزارش خبرنگاران، رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن به مناسبت روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و بعلاوه به بهانه انتشار مجله تخصصی شماره 4 ایران رایزنی فرهنگی به زبان ژاپنی که به ویژه نامه موسیقی ایرانی اختصاص یافته است و در ادامه سلسله نشست های تخصصی خود، وبینار موسیقی ایرانی به روایت هنرمند ژاپنی را به همراه رونمایی نمادین از مجله و اجرای زنده موسیقی ایرانی و سنتور با حضور فرهنگ دوستان و علاقه مندان ژاپنی و ایرانی برگزار می کند.

در این سمینار، دکتر ماساتو تانی استاد دانشگاه کوبه و هنرمند مسلط به موسیقی ایرانی و سنتور سخنرانی خواهد کرد و در مورد موسیقی ایرانی مطالبی را ارائه می کند و در بخشی از این نشست هم به اجرای زنده موسیقی ایرانی و سنتور در فضای مجازی می پردازد.

در مجله تخصصی ایران و در بخش ایران و ژاپن، فعالیت ها، سابقه علمی و تسلط دکتر ماساتو تانی به موسیقی ایرانی معرفی شده و در فصل تجربه زندگی در ایران هم خاطرات تحصیل ساواکو ایشی ای در تهران درج شده و در قالب کدهای تصویری هم نمونه هایی از آثار آنان در نشریه گنجانده شده است.

رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن و در ادامه فراوری و تامین محتوای مناسب به منظور معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی - اسلامی و ظرفیت های ارزشمند کشورمان، مجله تخصصی و تمام فراوریی- رنگی ایران ویژه موسیقی ایران به همراه مطالب گردشگری به زبان ژاپنی و همراه با بیش از 75 کیو آرکد(QR) در یوتیوب و آپارات برای نمایش سازها، آلات موسیقی، نماهنگ ها، اجراهای شخصیت ها و افراد برجسته موسیقی ایرانی از گذشته تا امروز به همراه دیگر مطالب مجذوب کننده و خواندنی در حوزه گردشگری به صورت مجله ای کاملا حرفه ای در 72 صفحه چاپ و منتشر شد.ه است که با استقبال فراوان مخاطبان روبرو شده و در این برنامه به همراه توضیحات کامل تر، به صورت نمادین رونمایی خواهد شد.

این برنامه روز شنبه 25 اردیبهشت ماه (15 می 2021) از ساعت 17تا 18:30 به وقت توکیو (12:30به وقت ایران) در نرم افزار زوم برگزار خواهد شد و اطلاعات ژاپنی سمینار هم در لینک air.ir/ZrqcKer واقع شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1746

به "برگزاری سمینار مجازی موسیقی ایرانی به روایت هنرمند ژاپنی از سوی رایزنی فرهنگی ایران در توکیو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری سمینار مجازی موسیقی ایرانی به روایت هنرمند ژاپنی از سوی رایزنی فرهنگی ایران در توکیو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید