بهره مندی 80 هزار مددجوی کمیته امداد از خدمات مشاوره ای

به گزارش مجله همراهان، مدیر کل کمیته امداد استان تهران از بهره مندی 80 هزار مددجوی کمیته امداد از خدمات مشاوره ای خبر داد و گفت: این خدمات در سال 98 به مددجویان تحت حمایت ارائه شده است.

بهره مندی 80 هزار مددجوی کمیته امداد از خدمات مشاوره ای

به گزارش گروه اجتماعی مجله همراهان، سید ابوالفضل پرپنچی با اشاره به اینکه این خدمات شامل مشاوره فردی و گروهی بوده است، بیان نمود: 38 هزار و 401 نفر از مشاوره فردی، 41 هزار و 605 نفر از مشاوره گروهی بوده است.

وی اضافه کرد: 14 هزار نفر از مددجویان نیز از غربالگری سلامت روان بهره مند شدند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه خدمات مشاوره ای در کمیته امداد مکمل سایر خدمات حمایتی است، ادامه داد: یکی از وظایف مشاوران کمیته امداد هدایت و هدایت مددجویانی است که با اختلالات روحی، روانی، عاطفی و اجتماعی رو به رو هستند.

پرینچی اعلام نمود: مددجویان با موضوعاتی از جمله پیشگیری از آسیب های اجتماعی، فضای مجازی، اعتیاد، مهارت های زندگی، سبک فرزند پروری، شرایط ازدواج پیروز وعوامل مؤثر بر تحکیم بنیان خانواده آشنا شدند.

وی با بیان اینکه مشاوره با استفاده از فنون گوناگون فرد را از اسیر شدن در دام بسیاری از مسائل نجات می دهد، شرح داد: ارائه مشاوره باعث می شود فرد توانایی ها و شخصیت خود را بشناسد و در نهایت تصمیم درست و منطقی را برای تأمین نیاز های فردی و اجتماعی خود بگیرند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران به دیگر اقدامات انجام شده حوزه مشاوره کمیته امداد استان تهران اشاره کرد و اضافه کرد: برگزاری 12 اتاق فکر و نشست تخصصی مشاوران با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی و مداخله در بحران، اجرای طرح پالایش سلامت روان و توانمندسازی روحی-روانی فرزندان خانواده های دارای سرپرست زندانی، توانمندسازی روحی- روانی دختران شایسته ازدواج، همکاری فعال واحد مشاوره با شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران در تهیه و تنظیم سند طرح کار ملی در چهار کارگروه اصلی (کارگروه اعتیاد - طلاق - بچه ها کار - توانمندسازی زنان سرپرست خانوار) و غربالگری سلامت روحی - روانی کلیه زنان سرپرست خانوار زیر 50 سال از دیگر اقدامات حوزه مشاوره بوده است.

پرپنچی یادآور شد: هم اکنون کمیته امداد استان تهران با 92 مرکز مشاوره برای ارائه خدمات مشاوره فردی به مددجویان نیازمند قرارداد و تفاهم نامه دارد که از این تعداد 48 مرکز به طور رایگان به جامعه هدف خدمات مشاوره ارائه می دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 2 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1038

به "بهره مندی 80 هزار مددجوی کمیته امداد از خدمات مشاوره ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره مندی 80 هزار مددجوی کمیته امداد از خدمات مشاوره ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید