ترفندی که کاهش وزن را 3 برابر می نماید

به گزارش مجله همراهان، تهران (پانا) - این ترفند حیاتی کاهش وزن ربطی به رژیم غذایی و ورزش ندارد؛ نتایج تحقیقات نشان می دهد که یاد گرفتن اینکه بدن را با هر شکلی که هست دوست داشته باشید می تواند کوشش های کاهش وزن را سه برابر کند.

ترفندی که کاهش وزن را 3 برابر می نماید

به گزارش ایسنا، شرکت نمایندگان این تحقیق یاد گرفتند که کمتر نگران میزان، وزن و نظرات دیگران در خصوص خود شوند. آنان تشویق شدند، فکر نمایند ظاهر بدن آنان آنقدر که فکر می نمایند مهم نیست.

محققان دریافتند، افرادی که تصویر بدنی بهتری دارند، به طور اتوماتیک سالم تر غذا می خورند.

نتایج این تحقیق نشان می دهد که تنفر از بدن یکی از بزرگترین موانع کاهش وزن است.

معین شده است، افرادی که دارای اضافه وزن هستند اغلب در تصویر بدنی خود مشکل دارند. غلبه بر این مسائل به ویژه نگرانی در خصوص آنچه دیگران در خصوص آنان فکر می نمایند بر کاهش وزن تاثیر دارد.

در این تحقیق 239 زن دارای اضافه وزن یک برنامه رژیم غذایی استاندارد و ورزش را به مدت یک سال دنبال کردند. نیمی از آنان در دوره ویژه ای که برای بهبود تصویر بدنشان طراحی شده بود قرار گرفتند و شامل جلساتی در خصوص جنبه های احساسی کاهش وزن بود به این علت که بعضی از افراد دارای اضافه وزن تمایل به خوردن عاطفی دارند.

غذا خوردن عاطفی به معنای تمایل به خوردن در پاسخ به احساسات منفی و نه برای برطرف گرسنگی است.

زنان تشویق شدند که بدن خود را با هر میزان و شکلی که است دوست داشته باشند.

نتایج نشان داد افرادی که تصویر بدن خود را بهبود بخشیدند به طور میانه 7 درصد کاهش وزن داشتند که بیش از سه برابر کاهش وزن در گروه کنترل بود.

دکتر پدرو تکسیرا، محقق این تحقیق گفت: مسائل تصویر بدن در میان افراد دارای اضافه وزن و چاق بسیار رایج است و اغلب منجر به خوردن راحت و الگوهای غذایی سفت و سخت تر می گردد که مانعی برای کاهش وزن است.

وی اضافه کرد: نتایج ما ارتباط قوی بین بهبود تصویر بدن، به ویژه کاهش اضطراب در خصوص نظرات دیگران و تغییرات مثبت در رفتار خوردن را نشان داد. از این رو، بر این باوریم که یادگیری ارتباط با بدن به روش های سالم تر جنبه مهمی در حفظ کاهش وزن است و باید در هر برنامه کنترل وزن مورد توجه قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 بهمن 1400 بروزرسانی: 22 بهمن 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1992

به "ترفندی که کاهش وزن را 3 برابر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترفندی که کاهش وزن را 3 برابر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید