تمهیدات جدید خروج از کشور مشمولان در اربعین حسینی اعلام شد

به گزارش مجله همراهان، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو های مسلح از تمهیدات برای حضور مشمولان در راهپیمایی اربعین حسینی اطلاع داد.

تمهیدات جدید خروج از کشور مشمولان در اربعین حسینی اعلام شد

به گزارش گروه سیاسی مجله همراهان، سردار سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی در همایش نیرو های مسلح جزیره کیش، گفت: دانش آموزان و دانشجویان می توانند با دریافت نامه از دانشگاه یا محل تحصیل خود و بدون سپردن وثیقه از کشور خارج شوند.

سردار کمالی در مورد افرادی هم که در فرجه زمانی یک ساله حضور دارند یعنی از دبیرستان یا دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و باید تلکلیف وضعیت نظامن وظیفه خود را معین نمایند، به این گروه از افراد هم اجازه داده شد است قبل از اینکه وضعیت نظام وظیفه شان معین گردد از کشور خارج شوند.

وی در مورد سربازان علاقه مند به حضور در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی هم گفت: به نیرو های مسلح ابلاغ شده است که با مرخصی تشویقی که در اختیار فرماندهان و مسوولان است به شرط آنکه به ماموریت های یگان خود خدشه ای وارد نگردد، به این سربازان اجازه خروج از کشور داده گردد.

مشمولان غایب به امید اجرای طرح و برنامه ای در آینده نباشند

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو های مسلح در بخش دیگری به وضعیت مشمولان غایب هم اشاره نمود و گفت: آخرین عفو عمومی که انجام شده مربوط به سال 96 است بعد از آن هیچ اضافه خدمتی بخشیده نمی گردد و لذا افراد غایب منتظر نمانند و خود را برای انجام خدمت سربازی معرفی نمایند.

سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی اضافه کرد: البته در سال 96 اختیاراتی به فرماندهان و مسوولان داده شده به نحوی که فرماندهان و مسئولان محل سرتیپی می توانند نصف اضافه خدمت، فرماندهان و مسئولان سرلشکری و بالاتر دو سوم اضافه خدمت و بالاخره در مناطق امنیتی، فرماندهان می توانند کل اضافه خدمت غایبان را ببخشند.

مقررات معافیت های ایثارگری به قوت خود باقی است

سردار کمالی شایعات پیرامون حذف معافیت های ایثارگری را رد کرد و گفت: ایثارگرانی که 30 ماه و بیشتر سابقه حضور در جبهه و ایثارگری دارند همچنان می توانند به ازای هعر 30 ماه یک فرزند خود را از خدمت وظیفه عمومی معاف نمایند.

وی اضافه کرد: جانبازان هم به ازای هر 25 درصد می توانند یک فرزند خود را از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف نمایند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو های مسلح شرح داد تنها تغییری که صورت گرفت مربوط به ایثارگرانی است که 28 یا 29 ماه سابقه دارند که از امروز 31 شهریور این تسهیلات حذف و به جای ان در آینده به ازای هر ماه سابقه از 12 روز معافی برخوردار می شوند.

افزایش مدت زمان خدمت سربازی فعلا منتفی است

سردار کمالی با بیان اینکه طبق ماده 4 قانونخدمت وظیفه عمومی، مدت سربازی 24 ماه معین شده است گفت: ستاد کل نیرو های مسلح در مواقع لزوم می تواند مدت زمان خدمت سربازی را افزایش یا کاهش دهد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو های مسلح اضافه کرد: هم اکنون مدت خدمت سربازی در مناطق امنیتی 18 ماه، مناطق محروم و عملیاتی 19 ماه، مناطق عادی و یگان های حفاظت 21 ماه و در مورد ماموران دستگاه های دولتی به جز یگان های حفاظت، 24 ماه معین شده است.

سردار کمالی تاکید نمود: ستاد کل نیرو های مسلح فعلا برنامه ای برای افزایش و یا کاهش مدت زمان سربازی ندارد، اما قانونگذار این اجازه را داده تا در صورت ضرورت نسبت به افزایش یا کاهش این مدت اقدام گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 417

به "تمهیدات جدید خروج از کشور مشمولان در اربعین حسینی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمهیدات جدید خروج از کشور مشمولان در اربعین حسینی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید