اخبار سیاسی

روسیه قصد ندارد هیچ پایگاه نظامی در لیبی بسازد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، گئورگی بریسینکو سفیر روسیه در مصر خاطرنشان کرد که این کشور قصد ندارد یک پایگاه نظامی در لیبی بسازد.

30 شهریور 1399

تعبیر تلخ از حاکمیت سایبری در ایران

پژوهشگر مرکز رشد دانشگاه امام صادق (ع) معتقد است که فرایند فعلی حکمرانی فضای مجازی کشور باعث شده است که ایران عملاً به مصرف کننده پلتفرمی، نرم افزاری و سخت افزاری خارجی فضای مجازی تبدیل گردد.

30 شهریور 1399

وام ودیعه مسکن زیر 30 میلیون تومان بدون ضامن

به گزارش خبرنگاران، محمد اسلامی گفت: فرایند کند پرداخت وام ودیعه مسکن به دلیل نبود شیوه عملکرد معین توسط بانک ها بوده که اواخر در ستاد ملی کرونا در این زمینه تصمیم گیری شد.

27 شهریور 1399

نسل جدید 5Gباعث پویایی اقتصاد دیجیتال می گردد، نقش محوری هوش مصنوعی

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات با بیان اینکه نسل جدید تلفن همراه دارای سابقه طولانی است، گفت: نسل جدید 5G یک اکوسیستم نوآورانه است که می تواند به عنوان محرک اقتصاد دیجیتال شناخته گردد.

25 شهریور 1399

کرونا در اروپا، از ضرر میلیاردی صنعت گردشگری فرانسه تا تداوم اعتراضات در آلمان

جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا حاکی از آن است که روز گذشته اعتراضات ضد محدودیت ها در اشتوتگارت آلمان برگزار شده و امروز هم اعتراضات مشابهی در دورتموند برنامه ریزی شده و بحران کرونا هم ضرر40 میلیرد یورویی را برای صنعت گردشگری فرانسه رقم زده است.

24 شهریور 1399

(تصاویر) ماجرای پرچم ایران در سفر ظریف به عراق چه بود؟

در سفر های وزیر خارجه به هر کشوری فقط در دیدار رسمی با همتای وی، پرچم کشور مقام مهمان نیز باید در نشست قرار داده شود و در بقیه دیدار ها این کار نه رسم است و نه لازم.

23 شهریور 1399

هشدار آمریکایی ها به پکن؛ به ایران نزدیک نشوید!

سفیر سابق چین معتقد است همیشه مقامات آمریکایی به چینی ها هشدار می دادند که به ایران نزدیک نشوید.

22 شهریور 1399

خبرنگاران وزیری برای دوران بحران

تهران- خبرنگاران- علی اصغر زرگر کارشناس مسایل خلیج فارس معتقد است وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران با درک این مسئله که ما با نوعی بحران در بحران در بحران در بحران رو در رو هستیم فلذا باید به خوبی می دانست که باید مقتدرانه، امیدوارکننده و هوشمندانه سخن بگوید....

20 شهریور 1399

ناکارآمدی زودرس پرداخت ودیعه مسکن، آیا تسهیلات دولت برای بازار اجاره بی اثر شد؟

پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن با مسائل بسیاری همراه بوده، بانک ها موانع بسیاری را برای متقاضیان ایجاد نموده اند از سوی دیگر تعداد کم مستاجران حائز شرایط دریافت این تسهیلات، موجب شده تا ودیعه مسکن نیز کارآمدی لازم را نداشته باشد.

19 شهریور 1399

کونته: نسل کُشی سربرنیتسا از تاریک ترین صفحات در تاریخ اروپاست

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا امروز شنبه در سالگرد بیست و پنجمین سالگرد نسل کشی اروپا در سربرنیتسا در پیامی توئیتری نوشت: نسل کشی 25 سال پیش سربرنیتسا، هنوز یکی از تاریک ترین صفحات در تاریخ اروپا به شمار می رود.

19 شهریور 1399

آژانس مورد اعلام نشده ای در ایران کشف نکرده است

به گزارش خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین، در پیغام خود ابتدا با اشاره به این نکته که آژانس مورد اعلام نشده ای در ایران پیدا نکرده و تهران NPT را نقض نکرده می نویسد: ایران از کمیسیون مشترک برجام خواسته که به وسیله...

18 شهریور 1399

آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به 12میلیون و300هزار نزدیک شد

در شبانه روز گذشته تعداد موارد بالایی در خصوص ابتلا و مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا در کشورهای مختلف گزارش شده است.

17 شهریور 1399

اعتراض خواننده آمریکایی به ترامپ، استفاده انتخاباتی از آثارم غیرقانونی است

نیل یانگ خواننده سرشناس آمریکایی به ترامپ در خصوص استفاده مجدد از آهنگهایش در کارزار های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا اعتراض کرد.

13 شهریور 1399

اروپا در حال فاصله دریافت از آمریکا و چرخش به سمت چین است

شبکه خبری سی ان ان در گزارشی نوشت که اروپا در حال استقلال بیشتر از آمریکاست و یکی از راه های آن را افزایش تعامل با چین به عنوان یک شریک مالی و استراتژیک می داند.

12 شهریور 1399

روسیه: در صورت پیروی کشور ها از آمریکا، توافق آسمان باز از بین خواهد رفت

روسیه هشدار داد چنانچه سایر کشور ها هم در قضیه پیمان آسمان باز از آمریکا تبعیت نمایند، این توافق به زودی از بین خواهد رفت.

8 شهریور 1399

آنالیز هزنیه های زندگی در لوکزامبورگ؛ حداقل حقوق کارگری 2071 یورو، یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت 30 یورو

خبرنگاران: هزینه های زندگی در لوکزامبورگ بسیار بالاتر از دیگر همسایگان اروپایی این کشور است.

3 شهریور 1399

ناراحتی ترامپ از سخنرانی برای جایگاه های خالی

نخستین گردهمایی انتخاباتی ترامپ آن گونه که برنامه ریزان ستاد انتخاباتی او انتظار داشتند پیش نرفت و ترامپ را شوکه کرد.

2 شهریور 1399

فشارهای آمریکا و شیخ نشینان در ورای بازگشت قاتلان به عراق است

به گزارش خبرنگاران به نقل از المعلومه، محمد البلداوی عضو فراکسیون پارلمانی صادقون عراق با اشاره به تحرکات برای بازگردانیدن افراد متهم به همکاری با تروریستها به عراق، آنرا تحت فشار آمریکا و شیخ نشینان خلیج فارس دانست.

1 شهریور 1399

تسلط ارتش یمن بر مناطقی در مأرب

در پی پیشروی های نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن، یک منبع میدانی در استان مأرب از تسلط نیروهای ارتش یمن بر بخش هایی از منطقه حلحلان در شهرستان مجزر واقع در شمال شرق یمن اطلاع داد.

31 مرداد 1399

فصل جدید همکاری های مالی ایران و ترکیه با بازگشایی مرزهای دو کشور

معاون امور بین الملل اتاق ایران ضمن تشریح شرایط تبادلات تجاری دو کشور پس از شیوع بیماری کرونا، تعطیلی بیش از سه ماهه مرزهای جاده ای دو کشور ایران و ترکیه از ابتدای اسفندماه را چالشی عظیم برای تجارت دو کشور در امسال مطرح کرد که منجر به کاهش حجم تجارت شده...

30 مرداد 1399
تعداد: (290)