جمهوری اسلامی: جریانی خاص در کشور نخبگان را فراری می دهد

به گزارش مجله همراهان، روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: مقدار مهاجرت ها از کشور که قبلاً در سطح دانشجویان و اساتید و پزشکان و سایر تحصیل نموده ها و بعلاوه بازرگانان بود، اکنون به سطح دانش آموزان و پرستاران و دانش بنیان ها تسری پیدا نموده است.

جمهوری اسلامی: جریانی خاص در کشور نخبگان را فراری می دهد

سرعت این مهاجرت و کمیت آن نیز هر لحظه بیشتر می گردد بطوری که موجب اعلام نگرانی شدید تعدادی از مسئولین شده است. این ها هشدار های درستی هستند که باید مورد توجه مسئولین نظام جمهوری اسلامی قرار بگیرند و برنامه عملی فوریت داری در نظر گرفته گردد که جاذبه ها را در کشور بالا ببرد و ایران را به قطب جذب نخبگان از سراسر دنیا تبدیل کند.

شاید آمار دقیقی از تعداد دانشجویان، اساتید دانشگاه، پزشکان، مهندسان، شاعران، متفکران، فیلم سازان، نویسندگان، صنعتگران، بازرگانان و سایر اقشار که در دهه های گذشته ایران را ترک نموده و در کشور های دیگر مقیم و مشغول کار شده اند، در دست نباشد، ولی این واقعیت را نمی توان انکار کرد که کشور ما از رهگذر مهاجرت چنین افرادی متحمل زیان بزرگی شده است. نباید چنین رویداد مهم و زیانباری را صرفاً یک اتفاق طبیعی دانست و از کنار آن گذشت.

فعالیت شدید جریان های پردافعه در داخل کشور که متأسفانه از امکانات زیادی نیز برخوردار هستند با همراهی شبکه های برنامه ریز، هدفدار و البته پرجاذبه خارجی بشدت مشغول فعالیت برای خالی ساختن ایران از نیرو های بااستعداد کشور هستند. عاملان این توطئه مشترک، با شتاب فراوان در حال دزدیدن سرمایه اصلی کشور یعنی نیرو های بااستعداد هستند و مسئولان غیر از ابراز نگرانی و شعار دادن کاری انجام نمی دهند.

در اینکه کشور ما در زمینه خالی شدن از سرمایه انسانی با یک توطئه مشترک داخلی و خارجی روبرو است، تردیدی وجود ندارد. مقابله با این توطئه فقط با اِعمال اراده مستحکم مسئولان نظام به وسیله برخورد قاطع با جریان های پردافعه داخلی که با ماسک مذهب و انقلابی گری مشغول توطئه هستند و هوشیاری در برابر شبکه های خارجی همدست با این جریان ها میسر است.

منبع: فرارو
انتشار: 24 شهریور 1401 بروزرسانی: 24 شهریور 1401 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2175

به "جمهوری اسلامی: جریانی خاص در کشور نخبگان را فراری می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمهوری اسلامی: جریانی خاص در کشور نخبگان را فراری می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید