زنیدپور: رابطه حرف اول را در فوتبال ایران می زند، در مالزی از فوتبال لذت می برم

به گزارش مجله همراهان، یک بازیکن ایرانی شاغل در لیگ مالزی می گوید دست های زیادی در فوتبال ایران هستند و رابطه حرف اول را می زند و ترجیح می دهم اگر از مالزی یا بیرون از ایران پیشنهاد داشته باشم به آن ها فکر کنم و بیرون از ایران فوتبالم را ادامه دهم.

زنیدپور: رابطه حرف اول را در فوتبال ایران می زند، در مالزی از فوتبال لذت می برم

میلاد زنیدپور در گفت وگو با مجله همراهان درباره آخرین وضعیتش اظهار کرد: مالزی هستم و در حال حاضر می توانم بگویم که شرایط خوبی نداریم و یک ماه و پانزده روز است که در قرنطینه به سر می بریم. چهار بازی از لیگ مالزی آغاز شده بود که این بحران رخ داد. این ویروس همه جای جهان را درگیر نموده و باید بگویم درصد مبتلایان در این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی پایین است اما به هرحال این ویروس این جا هست و خیلی از مردم هم مریض شده اند ولی باید بگویم مسوولان این کشور خیلی خوب مدیریت و مردم هم رعایت می نمایند. حدود دو ماه مردم باید در قرنطینه باشند و اکنون یک ماه و نیم از این زمان گذشته است.

او درباره حضورش در لیگ مالزی گفت: من سال پیش هم در مالزی بودم و یک سال خوب را از لحاظ فوتبالی سپری کردم و سال جاری هم تصمیم گرفتم در مالزی بمانم و اکنون هم در تیم ساراوا یونایتد مالزی هستم. چهار بازی انجام دادیم و یک برد و سه شکست داشتیم. من در اولین بازی هم یک گل و دو پاس گل دادم اما در کل فکر می کنم خوب آغاز نکردیم. البته داستان کرونا یک جورایی به نفع ما شد چرا که تیم ما هم از لحاظ انتخاب سرمربی و بازیکنان در آخرین لحظه بسته شد و دور از آمادگی بدنی بودیم ولی به هر حال باید ببینیم در ادامه لیگ چطور می توانیم ادامه دهیم و در چه رتبه ای باشیم.

لژیونر ایرانی شاغل در لیگ مالزی با بیان این که قبل از این که به لیگ مالزی بیایم دو پیشنهاد خیلی خوب داشتم که از تیم هایی شهرستانی بود، بیان کرد: یکی از این پیشنهادها حقیقتا پیشنهاد خیلی خوبی بود ولی به دلیل مسائل زیادی که در این چند سال اخیر چه لحاظ اقتصادی و چه از لحاظ ساختاری گریبان گیر فوتبال ایران شده است است، ترجیح دادم که در ایران قراردادی امضا نکنم و مالزی را برای ادامه فوتبالم انتخاب کردم و خیلی از حضور در این کشور راضی هستم. تجربه سه چهار سال بازی در آسیای شرقی را دارم و احساس کردم که این جا آرامش دارم و از فوتبال لذت می برم.

او درباره سطح فوتبال در آسیای شرقی گفت: واقعا این جا همه چیز عوض شده است و یک لیگ و فوتبال رو به جلویی را دارند پیش می گیرند. تیم هایی مثل تایلند، مالزی، اندونزی، فیلیپین و سنگاپور دیگر مثل قدیم لیگ و بازیکنان ضعیفی ندارند و از لحاظ فنی، مربی گری و فوتبالی در سطح خیلی خوبی فوتبال شان را برگزار می نمایند و از لحاظ سخت افزاری بسیار عالی شده اند و باید بگویم که از ما ایرانی ها خیلی جلو افتاده اند. این جا محیط آرامی را برای فوتبال بازی کردن فراهم کردند. سطح لیگ های شرق آسیایی آنقدر پیشرفت نموده که ورود به تیم های شان خیلی سخت شده است چرا که این جا بیش تر بازیکنان با رزومه و با کیفیت و ملی پوش را می پذیرند تا به فوتبال آن کشور یاری کند. ضمن این که بازیکن های بزرگی به کشورهای مالزی و تایلند آمدند چرا که از نظر اقتصادی خیلی قوی هستند.

زنیدپور در پاسخ به این سوال که قصد دارید برای فصل آینده هم در مالزی بازی کنید؟ گفت: ما تازه در ابتدای فصل هستیم و یک فصل در مالزی یازده تا دوارده ماه طول بکشد. از حضور در این لیگ راضی هستم چرا که آرامش دارم و کارم را به خوبی دارم انجام می دهم. اکنون نمی توانم برای فصل آینده تصمیم بگیرم و تمام تلاشم این است که در این یک سال بهترین عملکردم را در این تیم داشته باشم و بعدش ببینم سال بعد چه اتفاقی خواهد افتاد. فعلا ترجیح می دهم اگر قرار باشد از ایران پیشنهاد داشته باشم در همین مالزی بمانم چرا که چیزی که همه ما در فوتبال ایران می بینیم شرایط خوبی نیست. از فدراسیون فوتبال تا تمام باشگاه مسائل زیادی دارند و فوتبال ایران درگیر مسائل مدیریتی سخت افزاری و اقتصادی است.

او ادامه داد: دست های زیادی در فوتبال ایران هستند و رابطه حرف اول را می زند و به نظر من روز به روز کیفیت بازیکنان مان کاهش می یابد و ترجیح می دهم اگر از مالزی یا بیرون از ایران پیشنهاد داشته باشم به آن ها فکر کنم و بیرون از ایران فوتبالم را ادامه دهم اما به هر حال آینده معین نیست. خیلی ها از من انتقاد کردند که چرا به لیگ مالزی رفتید و می پرسیدند مگر مالزی هم لیگ دارد. مردم باید دیدشان را به فوتبال درآسیای شرقی عوض نمایند چرا که همه تیم ها امکانات بالا دارد، زمین تمرین خیلی خوب دارند و شرایط اقتصادی شان نرمال است و بدهی ها خیلی پایین است. فکر می کنم جای بدی نیامدم و مهم این است که از فوتبال در این کشور لذت می برم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 2 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1003

به "زنیدپور: رابطه حرف اول را در فوتبال ایران می زند، در مالزی از فوتبال لذت می برم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنیدپور: رابطه حرف اول را در فوتبال ایران می زند، در مالزی از فوتبال لذت می برم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید