ساپینتو مربی بزرگ و کاربلدی است ، روزبه چشمی نبود معین نیست قرار بود چه اتفاق بیفتد

به گزارش مجله همراهان، هافبک استقلال معتقد است که ساپینتو یک مربی بزرگ و کاربلد بوده و اگر ابزارش را در اختیار داشته باشد قطعا در استقلال نتیجه می گیرد.

ساپینتو مربی بزرگ و کاربلدی است ، روزبه چشمی نبود معین نیست قرار بود چه اتفاق بیفتد

خبرنگاران آنلاین - امیرحسین اعظمی

استقلال در برترین زمان ممکن یک برد پرگل برابر ملوان را جشن گرفت تا فاصله اش را با پرسپولیس صدرنشین لیگ برتر کمتر کند. شاگردان ریکاردو ساپینتو در حالی به این پیروزی دست پیدا کردند که شکست مقابل تراکتور و سپاهان، انتقادهای زیادی را از بازیکنان و کادر فنی به همراه داشت ولی استقلال با این برد در موقعیتی بهتر نهاده شد و حالا چند بازی نسبتا آسان در هفته های آینده می تواند این تیم را به صدر جدول نزدیک تر کند. آرش رضاوند، هافبک استقلال در گفت وگو با خبرنگاران ورزشی در خصوص شرایط فعلی استقلال به سؤالات پاسخ می دهد.

*بازی با ملوان چطور بود؟

بازی خوبی بود و خوشبختانه به چیزی که می خواستیم دست پیدا کردیم. ما دو سه هفته نتیجه نگرفتیم و همین موضوع روی تیم فشار و استرس ایجاد نموده بود اما با این برد شرایط بهتر شد. مهم این است که بتوانیم این روند را ادامه دهیم، خصوصا اینکه حالا اعتمادبه نفس تیم هم بیشتر شده است.

*به نظر تو استقبال طرفداران استقلال از این بازی چطور بود؟

خیلی خوشحالیم که دوباره طرفداران را در ورزشگاه دیدیم. استقلال و پرسپولیس همواره به طرفداران شان دلخوش هستند و امیدوارم حضور آنها در بازی های بعدی پررنگ تر باشد. البته مسئولان هم باید فکری به حال قیمت بلیت ها نمایند، با این شرایط اگر یک جوان بخواهد به ورزشگاه برود و بعد از تماشای یک بازی به خانه برگردد، باید 300 تا 400هزار تومان هزینه کند که این واقعا سخت است.

*وقتی در چند بازی نتیجه نگرفتید، ساپینتو به شدت تحت فشار قرار داشت و حتی بحث برکناری این مربی هم مطرح شد. جو این روزهای استقلال چگونه بود؟

وقتی تیم نتیجه نگیرد، طبیعتا بازیکنان و کادر فنی احساس خوبی ندارند ولی ما باید کار خودمان را انجام می دادیم. استقلال قبل از جام جهانی شرایط خوبی داشت ولی بعد از جام جهانی با مصدومیت چند بازیکن ثابت تیم روبرو شدیم که این کار ما را سخت کرد. دست ساپینتو در آن مقطع خالی بود و هر تیمی ممکن است با غیبت شش هفت بازیکن با مشکل روبرو گردد. بحثی هم که شما مطرح کردید، در تمامی تیم های بزرگ وجود دارد ولی من معتقدم که ساپینتو از لحاظ فنی یک مربی بزرگ و کاربلد است. او اگر ابزارش را در اختیار داشته باشد، قطعا در استقلال نتیجه می گیرد.

*چرا استقلال اینقدر زیاد مصدوم می دهد؟

این موضوع نمی تواند فقط یک علت داشته باشد. ممکن است مصدومیت بر اثر درگیری با بازیکن حریف باشد یا اینکه به خاطر شرایط نامناسب زمین مصدوم شویم. ما بعد از تعطیلی طولانی مدت لیگ، مجبور بودیم بدنسازی کنیم و تیم های دیگر هم به علت فشار بدنسازی دوباره، مصدوم دادند. خودم هم هنوز خوب نشدم و با درد برای استقلال بازی می کنم.

*هم اکنون 5امتیاز با پرسپولیس اختلاف دارید. فکر می کنی در هفته های آینده با توجه به بازی های نسبتا آسانی که در پیش دارید، به صدر جدول برسید؟

در لیگ برتر بازی آسان وجود ندارد و خودتان می دانید سطح تیم ها چقدر به هم نزدیک است. همین ملوان اگر اشتباه نکنم در پنج شش بازی گل نخورده و نباخته بود و اگر روزبه چشمی آن توپ را از روی خط درنمی آورد، تعیین نبود قرار است چه اتفاقی رخ دهد. ما بازی های سختی داریم و نباید هیچ تیمی را دست کم بگیریم.

*فکر می کنی استقلال قهرمانی فصل گذشته را تکرار کند؟

ما حق نداریم یک درصد هم از قهرمانی ناامید شویم. 39امتیاز دیگر به جای مانده و اختلاف 5امتیازی با صدر جدول قابل جبران است. فقط مهم این است که روند فعلی را ادامه دهیم و خوب امتیاز بگیریم.

*آمانوف سال جاری در استقلال شرایط عجیبی داشته و ساپینتو به او بازی نمی دهد. آیا او واقعا خوب تمرین نمی کند؟

من یک بازیکن هستم و نمی توانم در خصوص هم تیمی خودم یا تصمیمات سرمربی صحبت کنم. مربیگری سلیقه ای است و بازی نکردن آمانوف هم سلیقه سرمربی است. این مسائل ممکن است در هر تیمی دیده گردد.

*بازیکنان از شرایط مالی استقلال راضی هستند؟

زیاد دوست ندارم در این مورد صحبت کنم. فقط باید بگویم من نسبت به بقیه درصد کمتری دریافت نموده ام که امیدوارم این مشکل هم حل گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 بهمن 1401 بروزرسانی: 13 بهمن 1401 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2241

به "ساپینتو مربی بزرگ و کاربلدی است ، روزبه چشمی نبود معین نیست قرار بود چه اتفاق بیفتد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساپینتو مربی بزرگ و کاربلدی است ، روزبه چشمی نبود معین نیست قرار بود چه اتفاق بیفتد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید