فکری: اگر پا روی اخلاق می گذاشتم می توانستم سال ها قبل لیگ رجحان باشم، مطمئن بودم به استقلال برمی گردم

به گزارش مجله همراهان، محمود فکری سرمربی تیم فوتبال استقلال اطمینان داشته است که روزی دوباره به این تیم بازمی شود.

فکری: اگر پا روی اخلاق می گذاشتم می توانستم سال ها قبل لیگ رجحان باشم، مطمئن بودم به استقلال برمی گردم

به گزارش خبرنگاران، محمود فکری پس از امضای قرارداد با باشگاه استقلال در جمع خبرنگاران گفت: از هیئت مدیره و مدیریت باشگاه تشکر می کنم که من را قابل دانستند که در خدمت استقلال باشم. امیدوارم به یاری هواداران و رسانه ها بتوانیم صندلی واقعی استقلال را پیدا کنیم.

با یک کار تیمی استقلال می تواند نتایج خوبی بگیرد

وی اضافه نمود: اگر مشکل خاصی پیش نیاید، از آدینه تمرینات مان را آغاز خواهیم کرد. یکسری مسائل بین بازیکنان و مجموعه بوده است که باید رفع کنیم. باشگاه بازیکنان خوبی دارد و اگر احتیاج باشد، باز هم بازیکن جذب خواهیم کرد. اگر بتوانیم خالصانه در خدمت تیم باشیم و همه از هیئت مدیره، مدیرعامل، سرمربی، کادر فنی و بازیکنان وظایف خودمان را بدانیم، مطمئناً با یک کار تیمی استقلال می تواند نتایج خوبی بگیرد و هوادارانش را سربلند کند.

از بازیکنانی که جذب شدند شناخت داریم

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره جذب بازیکنان جدید برای این تیم توضیح داد: از بازیکنانی که جذب شدند، شناخت داریم. قبل از اینکه ما بیاییم، این بازیکنان جذب شده بودند. با شرایطی که وجود داشت و باشگاه سهل انگاری می کرد، این بازیکنان می رفتند و کار سخت می شد. بازیکنانی که باشگاه جذب می نماید، مطمئناً می توانند خوب باشند. ما دقیق تر می شویم و فکر نکنم مشکل خاصی باشد. بازیکنان توانمندی هستند و همه کنار یکدیگر تیم خوبی می سازیم.

معرفی کادر فنی جدید تیم استقلال؛ تمام مربیان نساجی + برهانی

فکری در خصوص اینکه چه نفراتی به کادر فنی اش اضافه خواهند شد، اعلام نمود: ما کادر فنی نساجی را به اینجا می آوریم و آرش برهانی نیز به ما اضافه خواهد شد. مربی گلرهای نساجی خارجی بود و نمی توانیم او را بیاوریم. بهزاد غلامپور را دوست دارم و ارتباط خوبی داریم، اما می خواهیم فضا را عوض کنیم و مربی گلرهای دیگری می آوریم.

اگر پا روی حرفم می گذاشتم می توانستم سال ها قبل لیگ فزونی باشم

وی در واکنش به بیانیه باشگاه نساجی مازندران که اشاره شده بود فکری دوست داشت در لیگ برتر برند گردد، گفت: زیاد نمی خواهم به این مسئله بپردازم. دو سال پیش که نفت مسجدسلیمان را بالا آوردم آغاز به بستن تیم کردم. یکسری مسائل را دیدم و به هر قیمتی دوست نداشتم با آن شرایطی که تیم داشت بمانم، در واقع لیگ برتر را رها کردم و به لیگ دسته اول رفتم. سال گذشته نیز با آلومینیوم اراک توافق نموده بودم، اما هنوز رسمی نشده بود، چون حرف زده بودم روی حرفم ماندم. تیم نفت مسجدسلیمان نیز همزمان من را خواسته بود، اما گفتم باید رضایت اخلاقی از آلومینیوم اراک بگیرند تا بیایم که این اتفاق نیفتاد. اگر پا روی حرفم می گذاشتم می توانستم سال ها قبل لیگ فزونی باشم، اما نخواستم اخلاق را زیر پا بگذارم.

مطمئن بودم به استقلال برمی گردم

سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: باشگاه نساجی به من لطف داشت و با دعوت آنها به لیگ برتر آمدم، اما مطمئناً محمود فکری به لیگ برتر می آمد، از آن طرف هم مطمئن بودم فکری به استقلال، خواهد آمد. شاید دیر یا زود داشت، اما سوخت و سوز نداشت. به آنها نیز گفتم که شاید قسمت و تقدیر این بود که بین فکری، نساجی و استقلال در دوران بازیگری یک تقدیر و سرنوشتی بود و امروز هم در دوران مربیگری چنین اتفاقی افتاد.

تیمی بستم که تا 5 سال دیگر می تواند به نساجی یاری کند

فکری با اشاره به حضورش در نساجی مازندران یادآور شد: با بازی هایی که از نساجی در نیم فصل دوم باقی مانده بود شاید هر آدم عاقلی به نساجی نمی آمد، چون شش بازی بیرون از خانه با تیم های مدعی داشت. اگر به نساجی نمی آمدم، شاید این تیم لیگ یکی بود و در آن شک نکنید. هر دو طرف به هم سرویس دادیم. هواداران نساجی نگران هستند، اما به آنها می گویم تیمی بستم که تا پنج سال دیگر می تواند به نساجی یاری کند. شاید هر کسی نمی توانست این کار را بکند. در مجموع تیم خوبی بستم و از طرف دیگر نیز با وجود اینکه بودجه آنچنانی نداشتند هوای مدیریت را داشتم. یک تیم باکیفیتی را بستیم و تا به امروز چهار بازی محبت آمیز نیز برگزار کردیم که سه برد و یک تساوی داشتیم. هواداران نساجی نگران نباشند که فکری رفته است. اگر مربی خوبی انتخاب نمایند نساجی حرف های زیادی برای آینده خواهد داشت.

آرزوی هر مربی است که بازیکنانی مثل نفرات استقلال داشته باشد

وی در پاسخ به این سؤال که چه صحبتی با بازیکنان و هواداران دارد، گفت: آرزوی هر مربی است که بازیکنان توانمندی مثل بازیکنان استقلال داشته باشد. افتخار می کنم این شانس را خواهم داشت که با آنها کار کنم. همواره سعی کردم به بازیکنانم احترام بگذارم و تأکید نموده ام که کوچک ترها به عظیم ترها احترام بگذارند. از آن طرف، اگر عظیم ترها می خواهند احترام ببینند، باید به کوچک ترها نیز احترام بگذارند. به بازیکنانم گفته ام که اگر به وظایف خود عمل نمایند، مطمئناً می توانیم دوستان خوبی برای یکدیگر باشیم. هر کجا که بودم، فضایی به وجود آوردم که بازیکنان پیشرفت نمایند. اگر کسی نخواهد در کار دیگری دخالت کند، شرایط خوب پیش می رود. هر بازیکنی ضروری است وظایف خودش را انجام دهد.

قول می دهم بازیکنانم مثل محمود فکری باتعصب و غیرت برای استقلال بازی نمایند

سرمربی تیم فوتبال استقلال اعلام نمود: هواداران سهم زیادی در تیم دارند و حمایت شان به ما دلگرمی می دهد. مطمئن باشید وجود همه هواداران را در قلب مان حس می کنیم. حالا می خواهد حضورشان فیزیکی در استادیوم یا محل تمرین باشد یا نباشد. یک قول این شکلی بدهم که اگر مسئله ای پیش نیاید و فضا خوب پیش برود، 25، 30 بازیکن مثل محمود فکری باتعصب و غیرت برای استقلال بازی خواهند کرد.

دادن قول قهرمانی حرفه ای نیست

فکری در واکنش به اینکه آیا قول قهرمانی می دهد یا نه، گفت: دادن قول قهرمانی حرفه ای نیست، اما باشگاهی مثل استقلال دیگر برای بقا در لیگ بسته نشده است. همه باید کوشش کنیم و این قول را می دهم به اندازه آن چیزی که سهم کادر فنی است کوشش کنیم تا اتفاقات خوبی برای استقلال رخ دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1280

به "فکری: اگر پا روی اخلاق می گذاشتم می توانستم سال ها قبل لیگ رجحان باشم، مطمئن بودم به استقلال برمی گردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فکری: اگر پا روی اخلاق می گذاشتم می توانستم سال ها قبل لیگ رجحان باشم، مطمئن بودم به استقلال برمی گردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید