مجموعه تفریحی دنیای فراری ابوظبی برای عاشقان هیجان، تصاویر

به گزارش مجله همراهان، تا به امروز هر شهربازی که رفته اید و فکر می کردید هیجان انگیزترین شهربازی جهان است، فراموش کنید. زیرا در مجموعه تفریحی جهانی فراری از فراوانی هیجان و آدرنالین هاج و واج خیره خواهید ماند. سریع ترین ترن هوایی جهان در مجموعه تفریحی جهانی فراری واقع شده است و حدس بزنید که ساعاتی در این شهربازی عظیم و مهیج گذراندن چقدر می تواند جالب و خاطره انگیز باشد.

مجموعه تفریحی دنیای فراری ابوظبی برای عاشقان هیجان، تصاویر

در این شهربازی معنای واقعی سرعت، هیجان و آدرنالین را درک خواهید کرد. شاید باورتان نگردد ولی بسیاری از گردشگران جهانی بلیط هواپیما ابوظبی را برای چشیدن طعم هیجان در مجموعه تفریحی جهانی فراری خریداری می نمایند. در شهربازی فراری همه چیز به شکل ماشین های آلبالویی و جذاب فراری هست و اینگونه می توانید آرزوی سوار شدنتان بر فراری را به واقعیت تبدیل کنید. همانند یک راننده فرمول یک پشت فراری مورد نظرتان می نشینید و از پیچ جاده های جهانی قرمز رنگ فراری لذت می برید.

چرا از مجموعه تفریحی جهانی فراری بازدید کنیم؟

مجموعه تفریحی جهانی فراری، تنها پارک موضوعی فراری در جهان است.

سریع ترین ترن هوایی جهان در مجموعه تفریحی جهانی فراری واقع شده است.

معنا و مفهوم سرعت و هیجان را در این پارک می توان فهمید و تجربه کرد.

تمام شکل و شمایلات تجهیزات و دستگاه ها به شکل فراری هستند و جهانی قرمز رنگ فراری خودنمایی می نماید. اگر عاشق فراری قرمز رنگ هستید، این جا بهترین مکان برای شماست.

آشنایی با جهانی فراری (Ferrari World)

مجموعه تفریحی جهانی فراری یا همان فراری ورلد یکی از جذاب ترین و بزرگ ترین شهربازی های سرپوشیده جهان به حساب می آید و با الهام از ماشین های جذاب فراری ساخته شده است. این مجموعه بزرگ با وسعت 200 هزار مترمربع در جزیره یاس ابوظبی واقع شده است و مجموعه ای از بازی های پرسرعت و مهیج را در خود جای داده است که هر فرد علاقه مند به سرعت باید از آن بازدید کند. ساخت و راه اندازی پروژه جهانی فراری در سال 2007 شروع گشت و درهایش در سال 2010 یعنی پس از سه سال به روی گردشگران و بازدید نمایندگان باز شد. جالب است بدانید در ساخت مجموعه تفریحی جهانی فراری حدود 12.370 تن فولاد به کار رفته است. یعنی دوبرابر فولادی که در ساخت برج ایفل به کار برده اند. جوایز و افتخارات زیادی از زمان ساخت این مجموعه نصیب جهانی فراری شده است که در سال 2016 جایزه موسسه معتبر ورلد تراول اواردز جزو مهم ترین آن ها بود و جهانی فراری با دریافت این جایزه مقصد نوظهور و برتر گردشگری آسیای میانه نهاده شد.

در جهان فراری رستوران ها، استراحتگاه ها، تفریحات خاص و سواری های متفاوت برای بازدید نمایندگان در نظر گرفته شده اند و در ساخته شدن یک روز هیجان انگیز نقش بسیار مهمی دارند. علاوه بر این، سالن تئاتر، نمایش سه بعدی، بیست بازی و سواری، تاب گردان و زمین بازی مخصوص بچه ها از دیگر امکانات مجموعه تفریحی جهانی فراری هستند. یک فروشگاه بزرگ فراری ورلد هم در این مجموعه وجود دارد که می توانید از آن سوغاتی بخرید و در رستوران ایتالیایی اش غذا صرف کنید.

جوایز و افتخارات مجموعه تفریحی جهانی فراری

مجموعه تفریحی جهانی فراری از زمان افتتاح تا به امروز جوایز و افتخارات زیادی دریافت نموده است که عبارتند از:

دریافت عنوان بهترین پارک موضوعی از طرف سازمان مینالاک (MENALAC)

دریافت جایزه بهترین پارک موضوعی خاورمیانه از طرف موسسه ورلد تراول اواردز در سال 2015 - 2016

دریافت جایزه بهترین پارک موضوعی خاورمیانه از طرف موسسه ورلد تراول اواردز در سال 2017 - 2018

انتخاب شدن به عنوان یکی از بهترین جاذبه های جهان از طرف تریپ ادوایزر در سال 2017 - 2018

و ...

بخش های مختلف جهانی فراری ابوظبی

در مجموعه تفریحی جهانی فراری بخش های مختلف با امکانات متنوع وجود دارند که به معرفی تک تک آن ها می پردازیم.

1. ترن هوایی فرمیولا راسا (Formula Rossa)

فرمیولا راسا همان سریع ترین ترن هوایی جهانست که پیش تر درباره اش حرف زدیم. با این ترن هوایی در عرض 2 ثانیه به سرعت 100 و کمی بعدتر به 240 کیلومتر بر ساعت می رسید و تنها 4.9 ثانیه طول می کشد این سرعت سرسام آور را تجربه کنید. طول جهت ترن هوایی فرمیولا راسا 2.7 کیلومتر است و شما آن را در 1.30 ثانیه طی می کنید.

نهایت سرعت: 240 کیلومتر بر ساعت

محدودیت قد: 1.4 تا 1.95 متر

2. چالش فیورانو جی تی (Fiorano GT Challenge)

این وسیله یکی دیگر از ترن های هوایی مجموعه تفریحی جهانی فراری است که اگرچه در سرعت به پای فرمیولا راسا نرسد، اما در هیجان دست کمی از آن ندارد. جایگاه های نشیمن این ترن هوایی به شکل ماشین فراری است و در دو خط موازی و جهتی که شبیه جهتهای واقعی مسابقه GT است، حرکت می نماید. با این ترن هوایی پیچ های تند و سقوط های پرشیب با سرعت 95 کیلومتر تجربه می کنید.

نهایت سرعت: 95 کیلومتر بر ساعت

محدودیت قد: 1.3 تا 1.95 متر

3. ترن هوایی فلایینگ اِیس (Flying Aces)

این ترن هوایی یکی از متفاوت ترین ترن های هوایی است که تجربه می کنید. بزرگ ترین حلقه ترن هوایی جهان متعلق به فلایینگ ایس است. این ترن ارتفاع 63 متری را با سرعت 120 کیلومتر بر ساعت بالا می رود و یک شیب 51 درجه ای را می پیماید. زمانی که از حلقه 52 متری عبور نموده و جهان را وارونه می بینید، هیجان انگیزترین لحظه زندگی تان می گردد.

نهایت سرعت: 120 کیلومتر بر ساعت

محدودیت قد: 1.3 تا 1.95 متر

4. بازی چرخش تایر (Tyre Twist)

در این بخش از مجموعه تفریحی جهانی فراری درون تایرهای چون تایرهای فراری می نشیند و سرعتی را تجربه می کنید که همواره در مسابقات یا فیلم ها چرخش تایرهای فراری را مشاهده نموده اید. این بازی بسیار هیجان انگیز است و جایگاه های نشیمنش ظرفیت 5 نفر را دارند. می توانید همراه خانواده یا دوستان از این بازی لذت ببرید.

سرعت: 16 دور در دقیقه

ظرفیت: هر جایگاه 5 نفر

محدودیت قد: 1.5 تا 2

5. آموزشگاه کارتینگ (karting Academy)

در این آموزشگاه ماشین های کارتینگ وجود دارند که با سوار شدن بر آن ها با دیگر دوستانتان در جهتی 290 متری مسابقه می دهید. این آموزشگاه در ساعات مشخص فعالیت می نماید، به همین سبب برای این که فرصت بازدید از آن را داشته باشید، حتما از صبح زود به جهانی فراری بروید.

محدودیت قد: 1.5 تا 2 متر

6. ترن توربو ترَک (Turbo Track)

ترن توربو ترک یکی از منحصربه فردترین بازی های مجموعه تفریحی جهانی فراری است. در بازدید از این مجموعه حتما سراغ این ترن بروید و آن را نادیده نگیرید که چیز زیادی از دست می دهید. این ترن در جهان همتا ندارد، زیرا تنها در ترن توربو ترک می توانید گرانش صفر زمین را به صورت عمودی تجربه کنید. وقتی سوار این ترن می شوید، نفس تان را سریع حبس کنید که بلافاصله ترن با سرعت 102 کیلومتر بر ساعت حرکت می نماید و جهت حرکتش مستقیم و تا ارتفاع 60 متر است که به صورت عمودی به سمت بالا می روید. زمانی که به انتهای جهت می رسید، سریع نگاهی به مناظر اطراف بیندازید که دوباره همین جهت را با سرعتی باورنکردنی به سمت پایین می روید.

حداکثر سرعت: 102 کیلومتر بر ساعت

ارتفاع ترن: تا 60 متر

محدودیت قد: تنها افراد 1.3 تا 1.9 متر مجاز به استفاده از این ترن هستند.

7. چالش اسکودِریا (Scuderia Challenge)

در جهتی شبیه جهت مسابقه ای یاس مارینا در یک شبیه ساز فراری می نشینید و هنر خود را در ماشین سواری و سرعت نشان می دهید. از آن جایی که این بازی هم زمان دار است، در بدو ورود به جهانی فراری برای این شبیه ساز هیجان انگیز ثبت نام کنید. چالش اسکودریا شبیه سیستم آموزش رانندگان فرمول 1 طراحی شده و شما در این بازی مانند یک راننده فرمول 1 مسابقه می دهید.

محدودیت قد: 1.3 تا 1.5 متر

8. مسابقه بزرگ بنو (Bennos Great Race)

در این بازی همراه خانواده در فضایی وسیع و جادویی مسابقه ای هیجان انگیز تجربه می کنید و طی آن فعالیت ها و کارهای سرگرم نماینده مختلف انجام می دهید.

نهایت سرعت: 4.3 کیلومتر بر ساعت

محدودیت قد: حداقل 90 سانتی متر

طول جهت: 220 متر

9. تجربه فراری سواری (Driving experience)

اگر همواره آرزو داشته اید پشت فرمان فراری بنشینید و رانندگی کنید، آرزویتان را در این بخش از جهانی فراری به واقعیت تبدیل کنید. یک ماشین قرمز فراری زیر پایتان قرار داه می گردد و فردی قبل از راننندگی آموزش های لازم را به شما می دهد، سپس پدال گاز را فشار دهید و رانندگی لوکس را تجربه کنید. این رانندگی به مدت 10 دقیقه است و می توانید دو نفر از دوستان یا خانواده تان را همراه خود سوار کنید.

هزینه ها

هزینه سواری فراری: 795 درهم امارات

هزینه سواری فراری+ عکس+ ویدیو: 895 درهم امارات

هر همراه: 120 درهم امارات

هزینه سواری فراری در کنار راننده: 595 درهم امارات

10 . جونیور گرند پریکس (Junior Grand Prix)

دومین بخش مدرسه رانندگی فراری مربوط به مدرسه مسابقه بچه ها است. در این بخش بچه ها شما می توانند با ماشین های مسابقه فرمول 1 رانندگی نمایند و لذت ببرند. ابتدا یک فیلم آموزشی برای بچه ها شما پخش می نمایند و سپس کارشناسان آموزش های لازم را به آن ها می دهند. رانندگان کودک و نوجوان پشت فرمان ماشین مسابقه می نشینند و در نخستین سال های زندگی شان آرزوی رانندگی با ماشین حرفه ای را برآورده می نمایند.

نهایت سرعت: 6 کیلومتر بر ساعت

سایز ماشین ها: نصف ماشین های فرمول 1 واقعی

محدودیت قد: 1.1 تا 1.5 متر

11 . جونیور جی تی (Junior GT)

در یک یا دو بخشی که در مجموعه تفریحی جهانی فراری برای بچه ها در نظر گرفته شده، قطعا به بچه هاتان بسیار خوش خواهد گذشت. در این بخش نیز یک فیلم آموزشی برای بچه ها پخش می گردد و سپس باقی آموزش ها را کارشناسان به بچه ها می دهند. در نهایت بچه ها سوار ماشین های سایز کودک 430 اسپایدر فراری (GT Spider430) می شوند.

نهایت سرعت: 6 کیلومتر بر ساعت

اندازه ماشین: 40 درصد اندازه واقعی ماشین های 430 اسپایدر واقعی

محدودیت قد: 1 تا 1.4 متر

12 . کمپ آموزشی بچه ها (Junior Training Camp)

این کمپ یک محوطه برای بازی بچه ها است که در آن سرسره ها و بازی های مجهز و متنوع برای تفریح و سرگرم کردن بچه ها وجود دارند. تمام بازی ها به سبک فراری طراحی شده اند.

محدودیت قد: حداقل 1 متر

محدودیت قد برای محوطه بالا رفتن بچه ها: 1.2 متر

بچه ها و شرکت نمایندگان بایستی از لوازم ایمنی مخصوص محوطه استفاده نمایند.

13 . محوطه بازی کارواش خلیل (Khalils Car Wash)

در این بخش بچه ها و به خصوص نوپایان می توانند بازی نمایند، از سرسره ها لذت ببرند و با ماشین های کنترلی محوطه بازی نمایند.

14 . سرعت جادو (Speed of Magic)

نلو، یک شخصیت فانتزی و بازیگوش در جهانی جادویی است که همراه آن به ماجراجویی می روید. نلو با فراری قرمزش به جاهایی می رود که چرخ هیچ فراری در آن ها نچرخیده است. یکی از خاطره انگیزترین سواری های عمرتان را با نلو تجربه کنید. بر فراز صخره ها پرواز می کنید، در اقیانوس ها شیرجه بزنید و در غارهای یخی ماجراجویی کنید. هیجان این بازی با شبیه سازی و تغییر دما، رطوبت، نور و حرکت چندین برابر می گردد.

متوسط سرعت: 5.4 کیلومتر بر ساعت

نهایت سرعت: 8.2 کیلومتر بر ساعت

طول جهت: 290 متر

محدودیت قد: 1 تا 1.2 متر (با همراه)

15 . سفر به ایتالیا (Viaggio in Italia)

هرچه سفت تر به جایگاه تان بچسبید که به پرواز میان ابرها می روید و از بالا مناظر ایتالیا و زادگاه ماشین های فراری را تماشا می کنید. عبور از بالای باغ های انگور، روستاها و کوهستان ها بسیار لذت بخش است. جایگاه های این بخش نیز شبیه جایگاه ماشین های اف 430 فراری هستند.

محدودیت قد: 1 تا 1.95 متر (بچه های 1 تا 1.3 متر تنها با همراه می توانند از این بخش استفاده نمایند)

16 . سواری دور ایتالیا (Bell Italia)

کودکتان در این بخش می تواند پشت فرمان بنشیند و دور ایتالیا بچرخد. شما نیز سوار یک فراری کلاسیک می شوید و در مجموعه ای که شبیه ایتالیاست، با سرعت 5 تا 7 کیلومتر بر ساعت به گردش می روید. در محوطه این بخش ماشین های 250 کالیفرنیا فراری وجود دارند که به سال 1958 متعلق هستند. وسعت این محوطه 6300 مترمربع است و 17 مکان دیدنی و 20 شهر و روتای ایتالیایی را در خود جای داده و ساختمان ها در اندازه واقعی ساخته شده اند. در این محوطه هم می توانید با ماشین و هم با پای پیاده بگشت.

محدودیت قد: تنها افراد و بچه ها زیر 1.2 متر می توانند از ماشین های 250 کالیفرنیا استفاده نمایند.

17. رانندگی با قهرمانان (Driving With the Champions)

در این بخش مانند یک راننده مسابقه فرمول 1 رانندگی می کنید. در فضایی شبیه سینما می نشینید و با سرعت نور رانندگی می کنید.

محدودیت قد: افراد 1.7 متر تنها با همراه

18 . نمایش تعویض تایر (Tyre Change Show)

دو کمدین مکتنیک در این بخش نمایش اجرا می نمایند و دوست دارند یکی از خدمه های اسکودریا فراری باشند و چرخ های فراری را تعویض نمایند. نمایش خنده دار آن ها را تماشا نموده و شما هم به آن ها یاری کنید تا تایر فراری را تعویض کنید.

19 . سرزمین هیجان نلو (Nellos Adventure Land)

این بخش مخصوص سرگرمی افراد کوچکتر خانواده است و برای آن ها مکان بسیار هیجان انگیزی به حساب می آید.

20 . بازی های موتور میدوِی (Midway Motor Games)

در این بخش همراه افراد کوچک و بزرگ خانواده بازی های موتوری انجام دهید و با بازی های کلاسیک کودکی مشغول شوید.

21 . گالری فراری (Ferrari Gallery)

در این نمایشگاه از نزدیک با انواع مدل های فراری آشنا می شوید و اطلاعات جالبی درباره هرکدام به دست می آورید. فراری های موجود در این نمایشگاه هرچند وقت یک بار تعویض می شوند.

22 . تور کارخانه فراری (Ferrari factory Tour)

در این بخش یک تور مجازی به دل کارخانه های فراری خواهید داشت و با فرآیند ساخت آن ها آشنا خواهید شد. طراحی اولیه فراری تا اخت قطعات مختلف و رنگ آمیزی آن را مشاهده خواهید کرد.

محدودیت قد: افراد زیر 1.2 متر تنها با همراه قادر به شرکت در تور هستند.

23 . سینما مارانلو (Maranellos Cinema)

این سالن سینما، یک سینمای بزرگ ایتالیایی است که در آن فیلم کاپا دی سیسیلیا را که مربوط به دهه 1920 است، تماشا می کنید. در این فیلم انزو فراری رویاهایش را به واقعیت تبدیل می نماید و فراری، کمپانی ماشین سازی خود را راه می اندازد.

24 . واقعیت مجازی (VR Challenge)

در جهانی فراری می توانید با واقعیت مجازی آشنا شده و آن را تجربه کنید.

در نزدیکی مجموعه تفریحی جهانی فراری چه جاذبه های دیگری وجود دارند؟

باشگاه موتور سواری: 2.2 کیلومتر

پل ساحل یاس: 2.2 کیلومتر

پیست یاس مارینا: 2.2 کیلومتر

باغ یاس: 2.6 کیلومتر

جهانی آبی یاس: 4.2 کیلومتر

در نزدیکی مجموعه تفریحی جهانی فراری چه هتل هایی برای اقامت وجود دارند؟

هتل Park Inn by Radisson Abu Dhabi, Yas Island فاصله: 3.3 کیلومتر

هتل Yas Island Rotana فاصله: 2.4 کیلومتر

هتل Radisson Blu Hotel, Abu Dhabi Yas Island فاصله: 3.6 کیلومتر

هتل Crowne Plaza Abu Dhabi - Yas Island فاصله: 3.8 کیلومتر

هتل Centro Yas Island فاصله: 4 کیلومتر

هتل W Abu Dhabi - Yas Island فاصله: 4.1 کیلومتر

در نزدیکی مجموعه تفریحی جهانی فراری چه رستوران ها و غذاخوری هایی وجود دارند؟

رستوران Al Fanar Restaurant فاصله: 600 متر

رستوران Ashas فاصله: 1.8 کیلومتر

رستوران IKEA Restaurant & Cafe فاصله: 2.6 کیلومتر

رستوران MATSU - Japanese Restaurant فاصله: 2.6 کیلومتر

رستوران Lebanese Automatic Restaurant فاصله: 2.6 کیلومتر

رستوران Rikks Floating Restaurant, Yas Marina فاصله: 5 کیلومتر

منبع: گردشبان
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1230

به "مجموعه تفریحی دنیای فراری ابوظبی برای عاشقان هیجان، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموعه تفریحی دنیای فراری ابوظبی برای عاشقان هیجان، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید