هشدار زرد هواشناسی درباره افزایش ارتفاع امواج در خلیج فارس

به گزارش مجله همراهان، سازمان هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس از فردا تا آدینه (27 تا 30 خردادماه) هشدار داد.

هشدار زرد هواشناسی درباره افزایش ارتفاع امواج در خلیج فارس

به گزارش مجله همراهان سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: متلاطم شدن دریا و افزایش ارتفاع موج بین 1.5 تا دو متر، سه شنبه (27 خرداد ماه) در نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و چهارشنبه تا آدینه (28 تا 30 خرداد ماه) درخلیج فارس پیش بینی می گردد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی در این شرایط جوی احتمال غرق شدن قایق های کوچک و شناورهای سبک وجود دارد بنابراین نسبت به ممانعت از هرگونه تردد قایق های سبک و تفریحی و شنا کردن در دریا و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی جهت امور کشتیرانی، فراساحل و بنادر توصیه می گردد.

به گزارش مجله همراهان، زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می نماید به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1100

به "هشدار زرد هواشناسی درباره افزایش ارتفاع امواج در خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار زرد هواشناسی درباره افزایش ارتفاع امواج در خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید