گزارش های متعدد، حاکی از ورود هوآوی به ساخت قطعات و راهکارهای هوشمند خودرو است

به گزارش مجله همراهان، هوآوی که به عنوان یکی از تامین کنندگان اصلی زیرساخت شبکه 5G و تجهیزات مصرفی تجاری شناخته می گردد، محدوده فعالیت اش را گسترش داده و مدتی است در بخش هایی مانند ساخت قطعات هوشمند خودرو طراحی نرم افزارهای مرتبط مشغول به کار شده است.

گزارش های متعدد، حاکی از ورود هوآوی به ساخت قطعات و راهکارهای هوشمند خودرو است

از طرف دیگر زیرساخت 5G یکی از پیش احتیاجهای مورد احتیاج برای خودروهای هوشمند و خودران است. این نوع خودروها به یاری سرعت بالا و زمان پاسخ گویی پایین اینترنت نسل 5 (5G) اطلاعات حیاتی مورد احتیاج برای رانندگی اتوماتیک و انتخاب جهت مناسب را دریافت می نمایند.

امکان استفاده از سیستم عامل HarmonyOS در خودروها

بنابر یکی از گزارش های موسسه نت ایز (NetEase)، شرکت هواوی میخواهد کسب وکارش را با ورود به بازار خودرو گسترش دهد و کارهایی نظیر توسعه، فراوری، فروش و تعمیر قطعات خودرو و سیستم های وابسته به آن را انجام دهد.

در مدت اخیر گزارش های متعددی نیز در رسانه های مختلف در این زمینه منتشر شده است که احتمال ورود هواوی به صنعت خودرو را تقویت می نماید.

هوآوی فناوری های جدیدی را در ارتباط با سخت افزار، نرم افزار و تجهیزات مرتبط با شبکه 5G برای خودروها توسعه خواهد داد و این اولین بار نیست که این شرکت با هدف توسعه فناوری های جدید، با خودروسازان همکاری می نماید. هواوی حتی می تواند رابط نرم افزاری مخصوص خودش را برای خودروها ایجاد کند. به عنوان مثال شاید هواوی این کار را با یکی از نسخه های HarmonyOS در خودروها انجام دهد؛ سیستم عاملی که به طور مستقل روی رابط کاربری اختصاصی هواوی EMUI کار می نماید و به جای نقشه گوگل (Google Maps) از سرویس نقشه Here We Go استفاده می نماید.

شرکت هواوی در همین زمینه با چند شرکت دیگر همکاری نموده و این همکاری ها روی خودروهای مشخصی اجرا شده و سرمایه گذاری هایی هم در حوزه خودروهای خودران (Self-Driving) انجام داده است.

خودروهای خودران با تکیه بر پتانسیل های شبکه 5G می توانند در سال های پیش رو رشد بیشتری داشته باشند. چرا که فناوری 5G در کشورهای توسعه یافته به یک واقعیت تبدیل شده است و بدیهی است خودروهای خودران گام بعدی در پیشرفت مبتنی بر شبکه 5G باشند.

منبع: همگردی
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1312

به "گزارش های متعدد، حاکی از ورود هوآوی به ساخت قطعات و راهکارهای هوشمند خودرو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش های متعدد، حاکی از ورود هوآوی به ساخت قطعات و راهکارهای هوشمند خودرو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید