آخرین وضعیت مناطق زلزله زده از زبان رئیس جمعیت هلال احمر

به گزارش مجله همراهان، رئیس جمعیت هلال احمر از اسکان اضطراری 3100 نفر در پی زمین لرزه آذربایجان شرقی اطلاع داد و گفت که عملیات امداد و نجات به سرانجام رسیده است.

آخرین وضعیت مناطق زلزله زده از زبان رئیس جمعیت هلال احمر

به گزارش خبرنگار اعزامی مجله همراهان به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی، علی اصغر پیوندی در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده با حضور در جمع مجله همراهان در روستای ورنکش اظهار کرد: از همان ساعات نخست وقوع زلزله عوامل هلال احمر، در مناطق زلزله زده حاضر شده و اقدامات خود برای امداد رسانی به زلزله زدگان را در دستور کار خود قرار دادند.

وی با بیان این که طی دو روز گذشته عملیات امداد و نجات در مناطق زلزله زده انجام شد گفت: در حال حاضر عملیات امداد و نجات به سرانجام رسیده و از روز گذشته نیز فرایند اسکان اضطراری شروع شده و تاکنون3100 نفر از سوی هلال احمر اسکان داده شده اند.

وی با بیان این که تاکنون 776 چادر در میان زلزله زدگان توزیع شده است گفت: حدود 400 خانه تخریب شده و آسیب جدی دیده است. اما با توجه به نگرانی و اضطراب بعضی از خانواده ها افرادی که خانه هایشان آسیب کمتری دیده اند نیز در چادر مستقر شده اند.

پیوندی با بیان این که چادر به اندازه کافی در پایگاه های هلال احمر در میانه، سراب، ترکمانچای و ... وجود دارد ادامه داد: با توجه به سرمای هوا، والور ، پتو، موکت و غیره نیز در میان افرادی که اسکان اضطراری داده شده اند توزیع شده است.

رییس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه بسته های غذایی 72 ساعته نیز در میان زلزله زدگان توزیع شده است گفت: از یکی دو روز آینده فرایند توزیع بسته های غذایی یک ماهه در میان زلزله زدگان شروع خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه زلزله به 17 روستا آسیب وارد نموده است، اظهار کرد: 7 روستا نیز تخریب شده است که روستای ورنکش بیشترین خسارت را دیده است و متاسفانه 5 نفر تمام جان باختگان زلزله در این روستا بوده است.

وی در خصوص شمار مصدومان نیز خاطر نشان کرد: از میان 584 مصدوم در حال حاضر 17 نفر در بیمارستان بستری هستند و مابقی یا از بیمارستان ترخیص شده یا از همان ابتدا خدمات درمانی را به شکلی سرپایی در محل دریافت نموده اند.

وی دغدغه اصلی مردم را اسکان موقت زلزله زدگان برشمرد و گفت: تا به این لحظه بیش از 150 پس لرزه در این منطقه اتفاق افتاده و از این رو زلزله زدگان دارای ترس و وحشت هستند که امیدواریم به سرعت با همکاری بنیاد مسکن ، استانداری و ... فرایند اسکان موقت و بازسازی منازل نیز شروع گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 588

به "آخرین وضعیت مناطق زلزله زده از زبان رئیس جمعیت هلال احمر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین وضعیت مناطق زلزله زده از زبان رئیس جمعیت هلال احمر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید