شروع به کار پاییزه کتاب 1400

به گزارش مجله همراهان، مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران از شروع پاییزه کتاب 1400 با مشارکت 980 کتابفروشی از سراسر کشور اطلاع داد.

شروع به کار پاییزه کتاب 1400

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، علی رمضانی مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران به فرایند برگزاری طرح پاییزه کتاب 1400 اشاره نمود و گفت: فراخوان ثبت نام از کتابفروشان برای حضور در طرح پاییزه کتاب 1400 از روز پنجشنبه 20 آبان ماه 1400 شروع شد و تا خاتمه روز دوشنبه 24 آبان ادامه داشت.

وی اضافه کرد: در این دوره از طرح های توزیع یارانه کتاب به وسیله کتابفروشی ها (طرح های فصلی فروش کتاب) حضور 980 کتابفروشی از سراسر ایران تایید شد. از این تعداد 150 کتابفروشی در استان تهران و 830 کتابفروشی در سایر استان ها فعالیت دارند. از تعداد 830 کتابفروشی سایر استان ها، 746 کتابفروشی در مراکز استان ها فعالیت دارند و 41 کتابفروشی نیز در شهر های کمتر برخوردار هستند.

رمضانی ادامه داد: اجرای طرح به مدت پنج روز، یعنی از روز شنبه 29 آبان تا روز چهارشنبه سوم آذر 1400 خواهد بود. همانطور که در نشست خبری هفته کتاب نیز اعلام شد برای اجرای بهتر عدالت فرهنگی این طرح در شهر های کمتر برخوردار از کتابفروشی 10 روز است؛ بنابراین روز خاتمهی طرح در این شهر ها خاتمه روز دوشنبه هشتم آذر خواهد بود.

وی در ادامه اضافه کرد: معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه کتاب و ادبیات ایران برای تهیه کتاب ها یاری حال مردم سراسر ایران خواهند بود، اما در نظر گرفتن مولفه ها و ویژگی های کتاب خوب بر عهده خود مردم و مخاطبان است و البته رسانه ها نیز در فرایند این انتخاب نقش دارند. امیدوارم اجرای طرح های توزیع یارانه کتاب به وسیله کتابفروشی ها (طرح های فصلی فروش کتاب) ترویج هرچه بیشتر فرهنگ کتابخوانی را موجب گردد.

علی رمضانی در خاتمه یادآور شد: در طرح پاییزه کتاب 1400 خریداران می توانند کتاب های تالیفی را با یارانه 20 درصدی و کتاب های ترجمه شده را با یارانه 15 درصدی از کتابفروشی های عضو طرح خریداری نمایند. سقف مجاز خرید سیصد هزار تومان و سقف یارانه خرید برای هر خریدار شصت هزار تومان مشخص شده است. اسامی، مشخصات و آدرس کتابفروشی های عضو طرح پاییزه کتاب 1400 نیز در tarh.ketab.ir قابل مشاهده است.

بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از بیست وچهارم آبان ماه شروع شده و تا یکم آذرماه 1400 با شعار جای خالی را با کتاب خوب پُرکنیم در سراسر کشور ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1961

به "شروع به کار پاییزه کتاب 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع به کار پاییزه کتاب 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید