آمریکا آزمایش موشکی کره شمالی را محکوم کرد

به گزارش مجله همراهان، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، در واکنش به آزمایش موشکی اخیر کره شمالی، وزارت امور خارجه آمریکا این اقدام را محکوم کرده است.

آمریکا آزمایش موشکی کره شمالی را محکوم کرد

وزارت خارجه آمریکا آزمایش موشکی اخیر کره شمالی را ناقض قطعنامه های متعدد شورای امنیت سازمان ملل متحد نام کرده و آن را تهدیدی برای همسایگان کره شمالی و دیگر اعضای جامعه بین المللی می داند.

این واکنش که از سوی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا صورت گرفته، همچنین تاکید دارد که واشنگتن به رویکرد دیپلماتیک در قبال کره شمالی متعهد است و از آنها می خواهد تا وارد گفتگو شوند.

از سوی دیگر، شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار است اقدام به برگزاری نشست غیرعلنی فوق العاده درباره آزمایش موشکی تازه کره شمالی کند.

این خبر پس از آن اعلام شد که منابعی در کره جنوبی به نقل از ستاد مشترک ارتش این کشور بیان نمودند که کره شمالی روز چهارشنبه دو موشک بالستیک به سمت دریای شرق شلیک کرده است.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه ای بیان نمود موشک هایی که نوع آنها معین نشده است، بعد از ظهر چهارشنبه (به وقت محلی) از منطقه ها مرکزی کره شمالی شلیک شده اند و مقامات اطلاعاتی کره جنوبی و آمریکا در حال تجزیه و تحلیل جزئیات برای اطلاعات بیشتر هستند.

ستاد مذکور همچنین در بیانیه خود ادامه داد: ارتش ما در همکاری تنگاتنگی با آمریکا، شرایط آمادگی کامل را حفظ می کند.

از سوی دیگر، پس از آنکه برخی منابع خبری بیان نمودند که کره شمالی دو موشک بالستیک شلیک کرده است، فرماندهی ایندو-پاسیفیک ارتش آمریکا هم به این پرتاب ها واکنش نشان داد.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، فرماندهی ایندو-پاسیفیک ارتش آمریکا در بیانیه ای مدعی شده است که شلیک های موشکی کره شمالی تهدیدی فوری برای پرسنل، سرزمین یا متحدان آمریکا محسوب نمی شود اما تأثیر بی ثبات کننده برنامه تسلیحاتی غیرقانونی آن را برجسته می کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 شهریور 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1834

به "آمریکا آزمایش موشکی کره شمالی را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا آزمایش موشکی کره شمالی را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید